Uzun Süre Dayanıklı Bir Makyaj İçin İpuçları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Uzun Süre Dayanıklı Bir Makyaj İçin İpuçları
bu konu makyaj tekniklerine yer vermektedir.

Sonucun mükemmel olacağı bir makyaj için öncelikle sizin için gerekli olan makyaj yaparken adım adım ne yapacağınızı bilmenizdir. Bir takım makyaj teknikleri ile makyajınızı kusursuz bir şekilde yapabilirsiniz. Makyajınızın uzun süre akmaması ve dayanması adına sizlere yapmanız gereken bazı ipuçlarını veriyoruz. Bunları yaptığınız zaman uzun süre kalıcı bir makyaja sahip olacaksınız.

makyaj-248.jpg

Başlangıç: İyi bir makyaj uygulaması için, doğru bir başlangıç ve kusursuz vuruşlar önemlidir. Bu sayede uygulamayı düşündüğünüz makyajın dışına çıkmamış olursunuz.

Kusurlarını örtme: Kendinize doğal tonlarda, ancak kapatıcı özelliğe sahip bir fondöten seçin. Matlaştırıcı etkisi olmasına, güneş koruma faktörüne ve sağlıklı yağlar içermesine dikkat edin. Gözaltı morluklarını kapatmak için kapatıcıyı gözaltlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın.

Gözler: Pürüzsüz görünüm elde etmek için tercihiniz uzun süre dayanan krem farlar ve jel eyelinerlar olsun. Turkuaz, mor ve altın sarısı tüm cilt tiplerine uygun renklerdir. Günün ilerleyin saatlerinde rakun görünümünde gözlere sahip olmak istemiyorsanız; maskarayı yalnızca üst kirpiklerinize uygulayın.

Yanaklar ve dudaklar: Krem allığı elmacık kemiklerinize, parmaklarınızla ufak daireler çizerek uygulayın. Parmaklarınızda kalan kısmı doğal bir renk elde etmek için nazikçe dudaklarınıza bastırın.

Son vuruş: Büyük ve yumuşak bir fırça yardımıyla tüm yüzünüzü, kulaklarınızı da unutmadan her cilde uygun bir pudrayla pudralayın.

Tüyo: Kapatıcınız bütün gün elinizin altında bulunsun ihtiyacınız olduğu anda makyajınızı küçük dokunuşlarla tazeleyin.

Geri