gebe
  1. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0

Uzun süreli Porselen zerafeti için bunları bilin meleklerim

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

Porselen bakımı Porselen aksesuarlar

Hepimizin evinde porselen ürünler mevcuttur tabiki meleklerim. Ben çok fazlasnıda kırdım. Kırılan porselenlerle keserek bileziğe dönüştürebiliriz ama konumuz o değil:) Ben bugüne kadar porselenlerin özel bir bakım istediğini bilmiyordum. Bu günden sonra hep birlikte biliyor olacağız:) Buyrun porselen aksesuarlar için öneriler;

Porselenlerinizi ateşle direk temas ettirmeyin. Çünkü ateş porselen üzerinde şok etkisi yaratır ve kırılmasına neden olur.Porselenlerinizi derin dondurucuya koyabilirsiniz ancak dondurucudan çıkartığınız malzemenizi oda sıcaklığında bir süre bekletmeden fırına koymayın.
    Metal çatal ve bıçaklar, porselenin üzerinde iz bırakabilir.Porselenlerin üzerinde kalan çay ve kahve lekelerini porselen temizleme tozu ya da diş temizleme tozu yardımıyla çıkarabilirsiniz.Yıkama sırasında sıvı veya krem temizlik ürünleri kullanmayı tercih edin. Çünkü sert temizlik maddeleri ve tel porselenlerinize zarar verir.Kurumuş yemek artıkları, porselenlerinizin dekorlarının zedelenmesine sebep olabilir. Bu yüzden yıkama işlemini yemek artıkları kurumadan yapın.Eğer porselenlerinizin desenleri altın rengindeyse bulaşık makinesi yerine elde yıkayın.Kullandığınız su yüksek oranda kireç içeriyorsa, takımlarınızı kireç önleyici bir deterjanla yıkayın.Tabak ve fincanlarınızı üst üste koyarken aralarına ince bir kağıt yerleştirin. Çünkü tabağın altındaki sırsız kenar hamuru, sır ve altın dekorları zedeleyebilir.

Uzun süreli Porselen zerafeti için bunları bilin meleklerim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bunlarda porselen bebekler..

Bunlarda porselen bebekler..

porselen bebekler porselen bebek bebek fiyatları yapımı satış Porselenden yapılmış şu yere düştüğünde kırılabilen ve makyajın ve teknolojinin sonuna kadar kullanıldığı, evlerinizin baş köşelerinde bulunduracağınız harika porselen bebekleri sizlere bu yazımda bir kaç resimle vermek istiyorum umarım beğenirsiniz kızlar. Ha birde aralarında bazı resimlerde gerçek porselen bebekleri kullandım....
  2. çay için ama bunları bilin

çay için ama bunları bilin

Kansızlığa eğilimli, doğurganlık dönemindeki kadınların ve çocukların yemekle birlikte çay içmemeleri, çok arzu edilirse açık ve limonla birlikte içmeleri gerektiği bildirildi. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Baysal, yaptığı açıklamada, Türkiye de genellikle sıcak olarak içilen siyah çayın, demlenme sırasında suya geçebilen öğelerinden...
  3. uzun süreli ilişki

uzun süreli ilişki

uzun süreli ilişkinin bitmesi kedi resmi göster uzun süreli ilişki ilişkide heyecanın bitmesi İlişkiye başlamak kolyadır ama devam etmesi için aynı şeyi söylemeyeceğim melekler.Her iki tarafında kendine göre sorumlukları vardır.Hem kendiniz mutlu olup hem karşınızdaki mutlu edeceksiniz.Yeri geldiğinde alttan almayı bilip ,yeri geldiğinde dişlerinizi göstereceksiniz.Herşey emek ve çaba ister...
  4. Uzun süreli bir ilişkinin sırları burda

Uzun süreli bir ilişkinin sırları burda

Hepimiz aptalca şeyler söyler ve yaparız. Bu insan olmanın bir parçası. Sadece bireysel olarak bir mücadele içinde değiliz; aynı zamanda ilişkiler açısından belli zorluklarla karşı karşıyayız. İyi bir ilişkide (insan olmanın üç zorlu parçasından biri), iniş çıkışlara rağmen ayakta durmak için, direnç göstermekten daha önemli bir şey yoktur. İlişki direnci, ilişki bir yara aldığında bunun...

Sayfayı Paylaş