gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

uzun süreli telefon konuşması beyne ve kulağa zararlı...

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

telefonla konuşmanın zararları telefonla çok konuşmanın zararları uzun süre fazla çok Ege Üniversitesi Temel Tıp Bilimleri öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Pehlivan, cep telefonunun zararları konusunda önemli uyarılarda bulundu.
    Ege Üniversitesi Temel Tıp Bilimleri öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Pehlivan, bebekler ve çocukların cep telefonlarından uzakta tutulması ve uzun süreli telefon görüşmesi yapılmaması gerektiğini söyledi.

Cep telefonlarının yaydığı birtakım sinyallerin ve gürültülerin etkileşimlere sebep olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Pehlivan, bir çalışmada yaklaşık 250 farklı model telefondan yüzde 30'unun, 10-15 santimetreden kalp pillerini etkilediğinin saptandığını aktardı.

Doç. Dr. Pehlivan, cep telefonunun anten kısmının üzerine parmağın koyulmamasını, nazikçe tutulmasını, kulağa daha az yaklaştırılmasını öneriyor. Tuşlar içe değil, dışa doğru bakacak şekilde kılıfa konulmasını, kısa konuşmalar yapılmasını, mümkün olduğunca kulaklık kullanılmasını, çalmadan önce baz istasyonları şiddet ayarı ve kanal belirleme yaptığından, ilk birkaç saniyede hemen kulağa götürülmemesini tavsiye ediyor. Ayrıca pantolonun ön cebinde cinsel organlara yakın tutulmaması, çalar saat amacıyla yastığın altına konulmaması da önerilen diğer tedbirler.

Pehlivan şunları söyledi: "Termal kamerayla yapılan ölçümlerde, 20 dakikalık cep telefonu konuşmasının yaklaşık 2 derece ısı artışına sebep olduğu saptanmış. Bu ısı kulağın dokularına ve iç yapılarına zarar verebilir. Cep telefonu kullanıcılarında bir mikrodalga sendromu söz konusu."

(alıntı)

uzun süreli telefon konuşması beyne ve kulağa zararlı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bunları yapmayın beyne zararlı...

bunları yapmayın beyne zararlı...

* Arkadaş çevresinin zayıf olması * Göz bozuklukları * Vücudumuza, yeterli sıvı alınmaması * Kravatı sıkı bağlamak * Vücudumuzun yeterli uyku almaması * Zihne zarar veren aşk acısı çekmek * Beyni tembelleştiren yağlı yemekler yemek * Sigara içmek alkol Almak * Sakız çiğnemenin, beyine pozitif etkisi varmış. Yorumlarınızı bekliyorum
  2. Etkili Bir Telefon Konuşması Yapmak

Etkili Bir Telefon Konuşması Yapmak

rüyada telefon konuşması yapmak rüyada iş görüşmesi yapmak telefon görüşmesi iş telefonla konuşmak Etkili Bir Telefon Konuşması Nasıl Olmalıdır? Kimi günler telefonunuz susmak bilmeden defalarca çalar ve sizi çıldırtabilir. Ancak sonradan başınızın ağrımasını istemiyorsanız kendinizi frenleyip konuşmalarınızın dozunu çok iyi ayarlamalısınız. Yanlış birşey söylemeniz ya da ses tonunuzun...
  3. uzun süreli ilişki

uzun süreli ilişki

uzun süreli ilişkinin bitmesi kedi resmi göster uzun süreli ilişki ilişkide heyecanın bitmesi İlişkiye başlamak kolyadır ama devam etmesi için aynı şeyi söylemeyeceğim melekler.Her iki tarafında kendine göre sorumlukları vardır.Hem kendiniz mutlu olup hem karşınızdaki mutlu edeceksiniz.Yeri geldiğinde alttan almayı bilip ,yeri geldiğinde dişlerinizi göstereceksiniz.Herşey emek ve çaba ister...
  4. uzun süreli ilişkileri ilk günkü heycanına döndürmek???

uzun süreli ilişkileri ilk günkü heycanına döndürmek???

selam arkadaşlar daha yeni katıldım aranıza hemen bi hışım derdimi paylaşim dedim... uzun süreli bi ilişkim var benim 1,5 seneden fazla.ama malum ilk günkü gibi değil herşey.... sizce heycanı arttırmak ilişkimize can katmak için neler yapmalıyımm
  5. Cep Telefonu Ve Mikrodalga Fırınlar Gebelikte Zararlı Mı ?

Cep Telefonu Ve Mikrodalga Fırınlar Gebelikte Zararlı Mı ?

bigisayar gebelikte zararlımıdır,cep telefonu hamilelikte zararlımıdır,hamilelikte mikrodalga zararlımıdır,hamilelikte zararlı olan elektronik eşyalar hakkında bilgiler Bilgisayar, cep telefonu ve mikrodalga fırınlar gebelikte zararlı mı ? Bilgisayarlar iyonize radyasyon içerme*diklerinden, zararlı bir etkisinin olması mümkün görünmemektedir, fakat iş ye*rinde uzun süre bilgisayar...

Sayfayı Paylaş