gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

üzüntüler için düğüm attım hayata!

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Düğüm attım hayata; üzüntüler için düğüm attım, sevinçler için boncuklar koydum, renkler düşledim, renkler dizdim... Hayatımın dönemeçlerini boncuklarla işte böyle işledim...

Tezgahın yanındayım bir kolye beğendim ve satın almak istedim... Tezgahın başındanki bayan birine seslendi: "Betül gel tasarladığın kolyeyi alacak olan kişiyle özel konuşmak istdiğini söylemiştin, bak kolyeni satın almak isteyen bir kişi var" dedi. Betül adında bir bayan yanıma yaklaştı, "bu kolye çok özel unutma, ellerimle yaptım çok uzun süre bekledim bu kolyeyi tamamlamak için benimle gittiğim bütün ülkeleri gezdi. Ruhmu verdim ona, hüzünlerimi ekledim" dedi. Elimi tuttu ve devam etti, "sen çok özelsin çünkü bu kolyeyi alıyorsun" dedi. Gözleri dolu dolu oldu, "bunu her takışında üzüntülerin ardından mutlakla mutluluklar geleceğini harıla oradaki her bir ilmekte, her bir boncukta saklı duran hayat var bunu hiç unutma" dedi...

Şaşırıp kaldım, yutkundum, paradan söz bile etmiyordu, sadece sadece yanaklarından süzülen gözyaşlarıyla ellerimi tutarak "unutma bu kolye ve sen çok özelsiniz" diye ekledi... Kolyeyi avuçlarımın içerisine bırakırken ona veda etti ve yanaklarından süzülen yaşlarla tezgahın diğer ucuna gitti.

Olduğum yerde kalakalmıştım boğazım düğüm düğüm oldu, sanki bir rüyaydı ya da bir işaretti bu. Çünkü, o gün artık hayatımın düğüm düğüm olduğunu ve içinden çıkamayacağımı düşünüyordum. Bu kolye işte böyle bir günde avuçlarımmın içerisine bırakıldı...

Şimdi masamın üzerinde duruyor kolyem, bana umutları anlatıyor, bana hayatı. Unutmadan söyleyeyim kolyeyi aldığım Betül Hanım bir ressammış ve şunu da söylemeden geçemeyeceğim böyle incelikli, rüya gibi güzel bir kolye ancak böyle güzel ellerden çıkabilir...
    Umutları hiç kaybetmememiz dileğiyle...

üzüntüler için düğüm attım hayata! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cilt sağlığı için at kuyruğu!

cilt sağlığı için at kuyruğu!

at kuyruğunun kullanım alanları Uzmanlar, cildinin esnek ve çekici olmasını isteyenlerin at kuyruğunu kullanmasını önerdi. Uzmanlar, pek çok ev yapımı kozmetiğin etken maddelerinin bitkisel kökenli olduğunu hatırlatırken, bu bitkilerin çok önemli bir bölümünün yüzyıllardır kendilerini çok yönlü olarak kanıtlanmış olmaları gerektiğinin altını çizdi. Özellikle son 50 yıl içinde bitkiler...
  2. Düğününüz için dans müzikleri

Düğününüz için dans müzikleri

dans müzigi dans müzikleri müziği muzikleri muzıklerı Dügününzde dans müzigi bunlardan biri olabilir :) Sizde bi kaç tane eklıyebilrsiniz :) Yaşar Güvenir-Sensiz Saadet Neymiş Aslı Güngör-Aşk Herşeye Değer Kayahan - Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi Dans Müziği Sting - Every Break You Take Dans Müziği Dirty Dancing - I've Had The Time Of My Life Dans Müziği Edwin McCain - I'll Be Dans...
  3. Düğün için yapılması gerekenler

Düğün için yapılması gerekenler

düğünde neler yapılır düğünlerde neler yapılır düğün için yapılması gerekenler düğün günü yapılması gerekenler düğünde Evet evlenmek için günler aylar sayan meleklerin tam olarak yapılması gereken herşey A'dan z'ye kadar anlatılıyor kolay gelsin :) Evlenmeye karar verip, iki üç ay içinde tüm formatileri ve hazırlıkları tamamlayanlar da olmuyor değil ama pekçok çift, nişanlılık...
  4. Düğün İçin Eşarp Bağlama Modelleri

Düğün İçin Eşarp Bağlama Modelleri

eşarp yapımı düğün eşarp yapma modelleri düğün için modelleri için yapma 2011 yapılışı eşarp modeli, yapımı, nasıl olmalıdır, fantezi bağlama stilleri, türban, düğün için eşarp yapımı hakkında modelleri buradan bulabilirsiniz Merhaba ya arkdaşlar kaynımın düğünü var sizce hangi eşarp modelini yaptırsam renk farketmez bana siz modeli beğenin bakalım.kararsız kaldım..
  5. Düğün Fotoğrafçısı İçin Tavsiye

Düğün Fotoğrafçısı İçin Tavsiye

Merhaba Arkadaşlar foruma yeni üye oldum burası tavsiye almak için uygun bir mekan olabileceğini düşündüm. Haziran gibi Kız Kardeşimin düğünü olacak. Fotoğrafçı araştırmasını bana bıraktı tabi başkası için yapınca bu işi hata yapmak istemiyorsun. Fiyat olarak çok yormasın istiyoruz ama aynı zamanda işleri kaliteli olsun :) Çok mu şey istedik Son Dönemlerde Düğün Fotoğrafçısı Sezgin Mesut...

Sayfayı Paylaş