gebe
  1. Gece_Güzeli

Gece_Güzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Üzüntüsüz yaşama sanatı

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Gece_Güzeli tarafından paylaşıldı.

Epiktetos yirmi asir önce demistir ki: "Kader önünde sonunda söyle veya böyle günahlarimizin bedelini önümüze koyar. Görünen ya da görünmeyen zaman içinde herkes günahlarinin bedelini öder. Ektigini biçer. Bunu bilen adam kimseye kizmaz, gücenmez, kimseyi asagilamaz, kimseyi itham etmez, kimseden nefret etmez, kimseye kin tutmaz. Bunu bilen adam karsilastigi aksiliklere sasmaz. Önüne çikan maddi-manevi engellerin kendi günahlarindan baska bir sey olmadigini bilir."

Düsmanlarinizi düsünmek için ayiracaginiz bir dakika bile düsmanlarinizdan daha degerlidir. Nefret ve intikam hissi size büyük zararlar verir.

Aristo söyle diyor: "Ideal insan iyilik yapmaktan zevk alir. Kendisine iyilik yapilirsa mahcubiyet duyar. Çünkü iyilik yapmak üstünlük isareti, bir iyilige muhtaç duruma düsmek zaaf isaretidir."

Karsilasacagimiz nankörlükten dolayi üzülmemek için hazirlikli olalim.
    Karsilik beklemeden iyilik yapalim.

Mutluluk minnet beklemekte degil, minnet gösterilmesinden rahatsizlik duyulacak olgunluga erismektir.

8 Özel Armagan

1) Dinleme... Ama gerçekten dinleyin. Kesmeden, hayal kurmadan, vereceginiz cevabi düsünmeden... Can kulagiyla dinleyin.

2) Sevgi... Kucaklamalar, öpücükler, sirt sivazlamalar ve el tutmalar konusunda cömert olun. Bu ufak hareketler, aileniz ve dostlariniza olan sevginizi daha açik göstermenizi saglayabilir.

3) Kahkaha... Fikra anlatin, neseli hikâyeleri paylasin. Bu armaganiniz "seninle birlikte gülmeyi seviyorum" anlamina gelir.

4) Yazili bir not... Basit bir "Yardimin için tesekkürler" notu, ya da belki bir siir... Kisa, elle yazilmis bir not bazen ömür boyu hatirlanir.

5) Iltifat... Basit, içtenlikle söylenen bir söz ("Bu renk sana ne çok yakismis", "Harika bir is çikardin", "Yemek nefis olmus" gibi) karsinizdakinin içini aydinlatir.

6) Iyilik... Her gün, rutininizi kirip birisine hos, nazik bir sey yapin.
    7) Yalnizlik... Bazen tek istedigimiz yalniz kalmaktir. Bu anlara duyarli olun ve ihtiyaci olana yalniz kalma armaganini verin.

8) Neseli bir yapi... Birine tatli bir söz söylemek gibisi yoktur. Selâm vermek veya tesekkür etmek o kadar zor mu
    :melek::melek::melek:

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Üzüntüsüz yaşama sanatı
    ay bunlarin hepsine uyamam ki bennn :D
    Emegine saglik canim!

3. seyma01

seyma01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Üzüntüsüz yaşama sanatı

aslında çok doğru ama uygulama ister herşeyde oldğu gibi dimi mery:)emeğine sağlık

Üzüntüsüz yaşama sanatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir farenin üzüntüsü

bir farenin üzüntüsü

Evin minik faresi, duvardaki çatlaktan bakarken çiftçi ve eşinin mutfakta bir paketi açtıklarını gördü. Kendi kendine: - "İçinde hangi yiyecek var acaba ?" diye düşündü. Bir süre sonra gördüğü paketin bir fare kapanı olduğunu anladığında yıkılmıştı. - "Evde bir fare kapanı var!, evde bir fare kapanı var!" diye bağırarak telaşla bahçeye fırladı. Minik fareyi telaş içinde...
  2. YaŞam Nedİr?

YaŞam Nedİr?

Gökyüzünde dünyayı yaşarken sonsuz özgürlüğümle birlikte, yaşamı arıyordum ne olduğunu bilemeden... Bir su damlasıydım, güneşin ışıklarında renklerle oynayan, karanlıklarda yıldızlarla konuşan... Mutluydum rüzgarla birlikte maviliğe savrulurken, mutluydum kuşlarla kanat çırparken, mutluydum gökkuşağı olup renkleri saçarken... Takılmışken bir bulutun peşine, görürdüm yaşayanları...
  3. Karelerle...Yaşantı

Karelerle...Yaşantı

Ağlama ..Çocuk.. Mutluluğun resmi bu boyalarla çizilemez.. Bu Resim Küçültülmüşdür.Gerçek Boyunu Görmek İçin Tıklayın.Gerçek Boyut 800x779. ..İşte Budur MUtluluk......işte budur güven.. Sıcak bir kucak... Biraz hüzün... yorum yok... Bu Resim Küçültülmüşdür.Gerçek Boyunu Görmek İçin Tıklayın.Gerçek Boyut 788x647. Aile.. Büyüleyici Güzellik.. Bu...
  4. mutlu yaşama sanatı...

mutlu yaşama sanatı...

mutlu olma sanatı kompozisyon mutlu olmak bizlerin elindedir meleklerim mutluluk aslında basit birşeydir mutlulugun tarfini yalnızcaa mutlu olmak isteyen yapar.. UNUTMAYIN ! Bunlar mutsuz ediyor ! -Yapacak bir işi olmamak -Can sıkıntısından kurtulamamak -Agresif-yıkıcı-olumsuz yaklaşımları bırakmamak -Kazanç ve servet odaklı olmak -Talihsizlik hallerinde geri...

Sayfayı Paylaş