gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Vahdet

Konu, 'V-Y' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Kendini her konuda 'bir numara' olarak, seçilmiş ve sivrilmiş olarak görmek ilgi alanına giren konularda zamanının teki olmaya delalet eder.Rüyada görülen teklik «Filan adam sahasinda zamaninin tekidir.» sözüne binaen rüya sahibinin sanatinda veya genis ve tedbirinde zamaninin teki olmasina delalet eder. Teklik, zillet ve perisanliktir. Bundan dolayi bir kimse kendisinin tek oldugunu ye yaninda kimse bulunmadigim görse, perisan ve fakir olmasina delalet eder

Vahdet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk ve Vahdettin üzerine

Atatürk ve Vahdettin üzerine

Kemal'in askerleri Vahdettin'in Politikacıları O, Türklüğün sessiz onurudur, gururudur, cesaretidir. O, Türk Ulusu'nun temsil ettigi tüm değerlerin simgesidir. O, başlıbaşına bir Türkiye'dir. Ve O'nun yazgısı, gerçekte Türkiye'nin yazgısıdır... Ama kaç kişi bilir O'nu ve kaç kişi hatırlar?!. Kaç kişi özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, hatta aldığımız her...
  2. Nil Karaibrahimgil - Vahdettin

Nil Karaibrahimgil - Vahdettin

Üşüdüm kolların haberi yok Yürüdüm yolların haberi yok Beni terkettin Beni mahvettin Düşündüm ikimizin çözümü yok Buldun da anlatacak yüzün mü yok? Beni terkettin Beni mahvettin E seni de süründürsünler Sen de aşın biraz Seni de ısırsınlar ve sen de kaşın biraz Niye vahdettin? Beni terkettin Sürdüğün saltanatın sonu mu yok? Bizle niye uğraştın konu mu yok? Yok mu vahdettin?...

Sayfayı Paylaş