gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Vajinal duş gebelikten korurmu?

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

vajinal duş nedir,vajinal duş hamilelikten korurmu,vajinal duş zararlımıdır,vajinal duş ne için yapılır,vajinal duş hakkında bilgiler

İlişkiden hemen sonra vajen içinin yıkanması işlemine "vajinal duş" adı verilir.

Nadiren gebelikten korunmak için bazu kadınlar tarafında uygulanan bir yöntemdir ancak çok yetersiz bir yöntemdir. Spermler boşalmadan 90 saniye sonra bile rahim ağzına yerleşmiştir. Yani boşalmadan sonra vajinayı temizlense bile spermler çoktan rahim ağzını geçerek tüplere doğru ilerlemiş olabilir.

Bu yöntemle korunmaya çalışan kadınlar yetersiz korunmalarının yanı sıra tekrarlayan enfeksiyon riski de taşırlar.

Vajinanın iç örtüsü bu bölgeyi koruma altına alan özel flora ve salgılarla kaplanmıştır. Vajinal duş bu doğal korunma örtüsünü ortadan kaldırır. Enfeksiyon etkenleri korunmasız kalan vajina iç dokusuna nüfuz ederek kötü kokulu akıntı vb. şikayetlere neden olur.

Vajinanın su dışında bazı solüsyonlarla (oksijenli su, sirkeli su, bitki suları vb) yıkanması da aynı şekilde etkisiz ve zararlıdır.

Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
  2. aylin berat

aylin berat Forum Okuru

eşimle birlikte olurken kaput içimde patladı hemen vajinamı yıkadım hamile olasılığım nedir?

3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

Birliktelik esnasın da prezervatif patlamış.Ek bir korunma olarak ertesi gün hapı alabilirdiniz. Vajinal duş, gebeliği engellemek için çok etkili bir yöntem değil..Beklenen mensiniz de gecikme olursa test yapın.

Vajinal duş gebelikten korurmu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deri altı çubuklar gebelikten korurmu ?

Deri altı çubuklar gebelikten korurmu ?

deri altı çubuk nedir,deri altı çubuklar hamilelikten korurmu,deri altı çubuklar gebelikten korurmu,deri altı çubuklar hakkında bilgiler Cilt altına yerleştirilen hormon içerek küçük çubuklardır. Cilt altına yerleştirilen çubuklardan her gün belirli miktarda hormon salgılanmakta ve bu sayede yumurtlama engellenmektedir. Yerleştirilmesi ve çıkartılması küçük bir cerrahi operasyonla...
  2. Gebelikten korunmak için vajinal duş

Gebelikten korunmak için vajinal duş

vajinal duş gebelikten korurmu,ilişkiden sonra vajinayı yıkamak gebelikten korurmu,ilişkiden sonra vajinayı yıkamak hamilelikyten korurmu,vajinal duş ve gebelik hakkında bilgiler İlişkiden hemen sonra vajen içinin yıkanması işlemine "vajinal duş" adı verilir. Nadiren gebelikten korunmak için bazu kadınlar tarafında uygulanan bir yöntemdir ancak çok yetersiz bir yöntemdir. Spermler...
  3. GEBELİKTE VAJİNAL DUŞ YAPILIRMI?

GEBELİKTE VAJİNAL DUŞ YAPILIRMI?

hamilelikte vajinal duş zararlımıdır,gebelikte vajinal duş sakıncalımıdır,hamilelik döneminde vajinal duşun zararları,vajinal duş hakkında bilgiler hamileyim sürekli akıntım var vajinamdan kötü kokular geliyor vajinal duş yapmamın sakıncası varmıdır Normalde de enfeksiyona yatkınlık yaratması gibi sakıncalarından dolayı kaçınılması gereken vajinal duşun (vajina içerisini ilişkiden sonra...
  4. Yanmadan Kurtulmak için Vajinal Duş Yapılmalı mı?

Yanmadan Kurtulmak için Vajinal Duş Yapılmalı mı?

vajinamda koku var vajinal duş yapmalımıyım,vajinamda yanma var vajinamı yıkamalımıyım,vajinayı yıkamak sakıncalımıdır,vajinayı sabunla yıkamak zararlımıdır,vajinadaki yanmaya ne iyi gelir,vajina temizliği hakkında bilgiler Vajinal koku, akıntı, acı, kaşıntı veya yanmadan kurtulmak için asla vajinal duş yapmamalısınız. Vajinal duş yapmak kokuyu gizleyerek problemin daha da kötüleşmesine yol...
  5. Bebek emziriyorum bu beni gebelikten korurmu?

Bebek emziriyorum bu beni gebelikten korurmu?

emzirme gebelikten korurmu,bebek emzirmek gebelikten korurmu,emzirme döneminde gebelikten nasıl korunulur,emzirme döneminde gebelikten korunma yöntemleri hakkında bilgiler Bebeğinizi düzenli olarak emziriyorsanız, adet görmediğiniz sürece doğum sonrası ilk altı ay içinde emzirmenin gebelikten koruyucu etkisinden yararlanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki noktaları mutlaka dikkate almalısınız....

Sayfayı Paylaş