gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Vakıa suresi fazileti faydaları

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Vakıa suresinin faydaları, vakia suresi faydaları nelerdir
    Hayırlı günler dilityor ve sizlere, ayrıca bizi ziyaret edipte Vakıa suresinin faydaları nelerdir acaba diye soru soran tüm misafirlerimize bu sayfamızda Vakıa suresinin fazileti ve faydaları hakkında bilgiler aktarıyoruz.

Vakıa suresi fazileti : Hadîs-i serîflerde Vakia suresi için şöyle buyrulur;

-Her kim Vâkia suresini her gece bir defa okumayi âdet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez.

-Vâkia sûresi zenginlik sûresidir. Onu okuyunuz ve kadınlarınıza ve çocuklarınıza ögretiniz.

Abdullah b. Mesûd'u, ölüm hastaliginda ziyâret eden Hz. Osman (r.a): "Sana bir bağışta bulunulmasini emredeyim mi?" dedi. Abdullah, buna ihtiyaci olmadigini söyledi. Hz. Osman; "Senden sonra kizlarina kalir" dedi. O zaman Abdullah onu su cevabi verdi: "Sen kizlarimdan korkma. Ben onlara Vâkia sûresini okumalarini emrettim." Ben, Peygamber (s.a.s)'in söyle dedigini isitmistim:

"Her kim her gece Vâkia sûresini okursa, ona fakirlik dokunmaz"

(Ibn Kesir, Tefsiru'l-Kur'ani'l-Azim, Beyrut 1969, IV, 282)

Vakıa suresi fazileti faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadir Suresi ve Faziletleri

Kadir Suresi ve Faziletleri

kadir suresi fazileti kadir suresinin fazileti süresinin kadr suresi mekkeye meleklerin inişi Kadir Suresinin iniş sebebi nedir ve faziletleri nelerdir biliyormusunuz melekler... Kur’an-i Kerim’in doksan yedinci suresi olup bes ayet; otuz kelime ve yüz yirmi harften olusur. Fasilasi “râ” harfidir. Ismini ilk ayetinde geçen “kadr” kelimesinden alan bu surenin Mekke’de mi, yoksa Medine’de mi...
  2. infitar suresi türçe anlamı ve fazileti faziletleri burada meleklerim

infitar suresi türçe anlamı ve fazileti faziletleri burada meleklerim

infitar suresi türkçe anlamı, infitar suresinin türkçe açıklaması, fazileti ve faziletleri Yer Gök dua üstüne meleklerim. Şimdi sizlere infitar suresinin faziletleri ve bereketleriyle ilgili kısa bir yazı paylaşacağım. Bu sure tam tamına 19 ayet ve 80 kelimeden oluşur, toplam 327 harftir arkadaşlarım. Resulüllah Hazreti Peygamberimiz Muhammet S.A.V buyuruyor ki "Her kim bu sureyi okursa,...
  3. Karia Suresi Okumanın Faziletleri ve Faydaları

Karia Suresi Okumanın Faziletleri ve Faydaları

karia suresi, karia suresinin faziletleri, karia suresinin faydaları Birçok kimse kazancının mereketsiz olmasından yada istediği gibi kazanç elde edememekten yakınır. Yer gök dua üzerine diyerek içtenlikle Karia suresini sürekli okuduğunuz zaman faziletlerinden de inşallah faydalanabilirsiniz. Sizlere Karia suresi okumanın faziletleri ve faydları hakkında genel bilgilere geçiyoruz. Bir...
  4. Mülk (Tebareke) Suresi’nin Faziletleri

Mülk (Tebareke) Suresi’nin Faziletleri

mülk tebareke suresi, mülk tebareke suresi faziletleri, mülk suresi Mülk Tebareke suresinin faziletleri ve bu sureyi neden çok sık okumalız gibi sorularınızın yanıtlarını sizler içn paylaşıyoruz. Mülk Suresi’ni neden çokça okumalıyız? PROF. DR. DAVUT AYDÜZ Mülk Sûresi, Mekke’de inmiş ve 30 âyettir. Adını birinci âyette geçen “el-mülk” kelimesinden almıştır. Ayrıca Tebâreke, Münciye,...
  5. Vakıa suresi okumanın faziletleri

Vakıa suresi okumanın faziletleri

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Her kim her gece Vakıa Suresini okursa, ona asla fakirlik isabet etmez."(1) Abdullah ibni Mesud (Radıyallahü Anh) vefat edeceği vakit müminlerin emiri olan Hazreti Osman (Radıyallahü Anh) onu ziyarete gelir. Ona "Neden şikayetin var?" deyince, o şöyle der: "Doktor beni hasta etti. Artık bana kim derman...

Sayfayı Paylaş