gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Vaktinden Uzun Gebelik Tehlikeli midir ?

Konu, 'Gebelik' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Erken doğumda görülen tehlikeler acaba uzun gebeliklerde de var mıdır ?Gebeliğiniz zamanından fazla sürdüyse size ya da bebeğinize zararı var mıdır acaba meleklerim.Okuyun ve bilgilenin... [​IMG]

Hem erken doğum, hem de süresi geçmiş gebe*liklerde, özellikle bir doktorun kontrolü altında bu*lunan gebe kadının güvenliğinin, yüreklendirici öl*çülerde olduğu modern istatistiklerle saptanmıştır. Her ikisinde de, en önemli unsur, kuşkusuz zaman unsurudur. Örneğin, sekizinci ayda doğmuş bir ço*cuk, yedinci ayda doğana göre daha fazla güvenlikte*dir. Doğumun normal gününü, birkaç gün ya da bir hafta geçmesi pek o kadar önemli değildir. Bazı ka*dınlar, kalıtsal nedenlerle, normalden daha uzun ge*belik geçirirler. Bunun gerçek nedeni tam olarak an*laşılamamıştır.

Tarihlerin yanlış hesaplanması olasılığı her za*man vardır. Doktorların kendi hesapları çoğunlukla kesin sonuç verir. Doğumdaki herhangi bir gecikme hele doktorun güvence vermesi halinde, hiçbir kay*gı uyandırmamahdır.

Vaktinden Uzun Gebelik Tehlikeli midir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yürüteç erkek çocukları için tehlikeli mi?

yürüteç erkek çocukları için tehlikeli mi?

yürüteç modelleri çocuk yürüteci çocuk yürüteç erkek bebeklerde kullanımı yürüteçleri bir arkadaşım bana yürüteç in erkek çocukları için zararlı olduğunu söyledi hatta kendi oğlunu bindirmiyor benim oğlum 7 aylık yürüteçte olmaktan çok hoşlanıyor bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler....
  2. Vaktinden önce zekat verilebilir mi?

Vaktinden önce zekat verilebilir mi?

İsteyen bir kişi zekatını vaktinden önce verebilirmi?Sorusuna yanıt olarak sizlere gerekli olan bilgileri aktarıyorum Oruç ve hac ibadetlerinde olduğu gibi zekat konusunda da kamerî ay hesabı uygulanır. Zekatın farz olması için nisap miktarı malın üzerinden bir kamerî yılın geçmesi gerekir. Buna rağmen mal sahibi dilerse vakti gelmeden önce de zekatını verebilir. Geçmişte verilmemiş olan...
  3. Gebelikte Su Çiçeği Geçirmek tehlikeli mi?

Gebelikte Su Çiçeği Geçirmek tehlikeli mi?

Arkadaşlar Gebelikte Su Çiçeği Geçirmek tehlikeli mi ve Gebelikte Su Çiçeği Geçirmenin belirtileri neler olabilir bu konuda lütfen acilen bana bilgi verin kızlar bekliyorum!
  4. Gebelikte tehlikeli durumlar nelerdir?

Gebelikte tehlikeli durumlar nelerdir?

hamilelikte sakıncalı durumlar,gebelikte yapılmaması gerekenler,hamilelikte yapılmaması gerekenler,hamilelikte tehlikeli durumlar,hamileyim nelerden sakınmalıyım,hamilelik hakkında bilgiler Her anne adayı hamileliğinin sorunsuz geçmesini ve bebeğinin herhangi bir problem oluşmadan dünyaya gelmesini ister. Çoğu zaman da hamilelik,.. Her anne adayı hamileliğinin sorunsuz geçmesini ve...
  5. Gebeliğin ikinci üç aylık döneminde ilişki tehlikelimidir?

Gebeliğin ikinci üç aylık döneminde ilişki tehlikelimidir?

hamilelikte birliktelik zararlımıdır,hamileliğin ilk üç ayında ilişki zararlımıdır,hamilelikte ilişki düşüğe neden olurmu,hamilelikte birliktelik hakkında bilgiler Gebeliğin fiziksel, duygusal ve finansal stres faktörleri duygusal ve cinsel yakınlaşmayı olumsuz etkileyebilmektedir. Gebelik ve doğum sonrasında seksüel tavır ve davranışlar; cinselliğe verilen değer sistemleri, dini...

Sayfayı Paylaş