gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

vali olmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Benim gözüm yükseklerde, yani annem öyle diyor :D Ben vali olmak istiyorum nasıl bir eğitim almam lazım ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Valiler genel olarak belirli bir süre hizmet etmiş kaymakam, il emliyet müdürleri, ilgili bakanlık çalışanlarından secilebilir. Bu secimi ve atamayı içişleri bakanlığı yapar. İlgili kararname başbakanın ve daha sonra cumhurbakanının onayına sunulur.

Vali olabilmek için öncelikle kaymakam olmak gerekir.

Kaymakam olmak için Hukuk fakultesi, Siyasal Bilgiler Fakultesi veya herhangi bir iktisadi ve idari bilimler fakultesinden mezun olmak ve daha sonra memurluk sınavına girip yeterli puanı aldıktan sonra sözlü sınavınıda kazandıktan sonra 2 yıllık kaymakamlık kurslarına katılıp vede 1 yıl yurtdısında bulunduktan sonra kaymakam olunarak bir ilçeye atama yapılır.
    Kaymakamlar içişleri bakanlığından aldıkları başarı değerlendirme puanlarının yüksekliğine göre Vali olmaya hak kazanabilirler.
    Vali olarak vazife almaya hak kazananlar ilk önce Vali yardımcısı olarak çalışırlar daha sonra Valilik görevine başlarlar.

vali olmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güçlü Bir Kadınmı Olmak İstiyorsunuz?

Güçlü Bir Kadınmı Olmak İstiyorsunuz?

Güçlü bir kadın olmak için servet sahibi olmanız gerekmiyor. Siz de sevilen, herkes tarafından övgüyle bahsedilen, kendinden emin ve başarılı bir kadın olabilirsiniz. Sevilen biri olmaya özen gösterin Ne kadar iyi ve anlayışlı davranırsanız davranın herkesin sizi sevmesi tabii ki imkansız. Ama en azından elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Karşınızdaki kişiden hoşlanmıyor olsanız...
  2. Birinin Kadını Olmak İstiyorum...

Birinin Kadını Olmak İstiyorum...

Başka hiç kimse tarafından dokunulmamak, konuşulmamak, bakılmamak hatta! Biraz korunmak, biraz şımarmak... Bir kaç çeşit yemek yapmak, İstiklal caddesinde sıkı sıkı elini tutmak, belki film izlemek ama mutlaka çekirdek çitlemek, bi yerlerde çay içmek, Pazar sabahı kahvaltısı etmek uzun uzun, sahilde yürüyüş yapmak gibi küçük ama zor heveslerim var! Neden mi? Herkesin eli tutulmaz,...
  3. boşanmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

boşanmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

merhaba melekler, boşanmayı düşünüyorum ve nasıl bir yol izleyeceğimi tam olarak bilemiyorum, anlaşmalı boşanacağız, bana ön bilgi olarak anlaşmalı boşanma prosedürlerinden bahsedebilir misiniz..
  4. Çocuğumuz olmuyor nasıl bir yol izlemeliyiz?

Çocuğumuz olmuyor nasıl bir yol izlemeliyiz?

çocuğumuz olmuyor ne yapmalıyız,çocuk olması için ne yapmalı,çocuğu olmayanlar nasıl yol izlemeli,kısırlık tedavisinde çiftlerin değerlendirilmesi ,kısırlık tedavisi hakkında bilgiler İstendiği halde çocuk sahibi olamama veya kısırlık, çiftlerin yaklaşık % 10-20'sini etkileyen bir problem olup korunmasız düzenli cinsel ilişkiye rağmen bir yıllık süre sonunda gebe kalınmaması olarak...
  5. Sürekli düşük yapıyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

Sürekli düşük yapıyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

Düşük (abortus), gebeliğin en sık rastlanan komplikasyonudur.Tekrarlayan gebelik kaybı, kısırlıktan farklı olarak bir hastalıktır ve iki veya daha fazla gebelik kaybı ile tanımlanmaktadır.Aslında bazı aylarda kadınlar daha gebe olduklarını bile farkına varmadan, adet kanaması ile "sessiz düşük" yapabilir.Sebep bilinmediğinde her bir gebelik kaybı dikkatlice değerlendirilmelidir. Tüm...

Sayfayı Paylaş