gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Valilik: Dokunuyor kimseye saldırmıyor..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Muğla Valiliği, Aydın’ın Didim İlçesi sahilinde yaralı bulunduktan sonra tedavi edilen ve yaklaşık 1 yıl önce Gökova’dan denize bırakılan fok Badem’in insanlara saldırdığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Valilik şu açıklamayı yaptı: Didim sahilinde 4 Aralık 2006 tarihinde plaja çıkan söz konusu[​IMG] fok balığı Foça’da 5 ay boyunca rehabilite edildikten sonra denize salınmış olup uzun zamandan beri Gökova Körfezi’nde Akyaka ve Sedir Adası civarında dolaşmakta, insanlara ve teknelere yakın yerlerde yüzmektedir.

Vatandaşlar, fok balığı Badem ile eğlenmek ve oynamak istemekte, hatta zaman zaman uyarılara rağmen balığı karaya çıkarmaya çalışmaktadır. Söz konusu fok balığının insanlara yakınlığı nedeniyle gençlerin aşırı ilgi göstermesi yüzünden, kendini koruma içgüdüsüyle kaçmaya çalışırken tırnak, kuyruk gibi bölgelerinin insan vücuduna çarpması sonucu çeşitli sıyrıklara neden olmuştur.

Anılan balığın insanı ısırma, yaralama ile benzeri herhangi bir ciddi saldırısı söz konusu olmamıştır. Gökova kıyılarında fok balığı nedeniyle can güvenliği tehlikesi söz konusu değildir.

kaynak:hürriyet.com

Valilik: Dokunuyor kimseye saldırmıyor.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlginç Teste Valilik Soruşturması

İlginç Teste Valilik Soruşturması

Erzurum'da, 2005- 2006 eğitim- öğretim yılında hizmete açılan Hacı Sami Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni İbrahim Ağırman tarafından öğrencilere yaptığı testte sorduğu bir soruyla ilgili Valilik soruşturma başlattı. Testte, ‘Aşağıdakilerden hangisi, korunması gereken değerler arasında değildir?’ sorusunu yönelten Ağırman, ‘Bayrak, Din, Namus ve Can’ şıklarını verdi....
  2. Gülben Ergen - Kanıma Dokunuyor

Gülben Ergen - Kanıma Dokunuyor

Ben seni ömürlük sevdim Hain sen usandım Kanıma dokunuyor ne yalan söyleyeyim Zulüm mü kuşandın? Dönde bir halime bakıver bari Nerelerdesin be öldün mü? Elleri sevdin de iyimi oldu Benden hasını gördün mü? Canımın içi kalk yaraları sar Toz duman bak buraları dar Yağmadan şakaklara kar Gelmezsen geleceğim Kendimi senden kaçıramadım yar Kalbimi yeniden uçuramadım Adaklar adadım bir kere...
  3. ...ruhuma birşeyler dokunuyor...

...ruhuma birşeyler dokunuyor...

-Ruhuma BişeyLer Dokunuyo- Her gün ki gibi kalkıyorum yatağımdan Kırık,dökük aynamın karşısına geçiyorum Ama aynadaki ben , ben değilim Arkaya dönüp baktığımda yıkılen hayallerimle bitip giden küçük bir kız var. Terk ediyor işte. Hiç arkasına bakmadan. Ruhuma bir şeyler dokunuyor. Can çekişiyorum. Sanki ölüyorum. Nefesim kesiliyor. O giden küçük kıza gel diyorum. Sesim çıkmıyor...
  4. Yüreğimle dokunuyorum sesime, Sustum

Yüreğimle dokunuyorum sesime, Sustum

sustum.. ne kadar susulacaksa o kadar sustum kendimle konuşuyorum şimdi yalnız yalnız yüreğimle dokunuyorum sesime kimse duymuyor..... sustum sustu dudağımdaki şarkı gözlerimdeki şiir yaraları yarayan rüzgar sokaklarında kahrolduğum şehir gözlerim konuşuyor yalnız sustum bir ah sürüp dudaklarıma ne kadar susulacaksa o kadar sustum sustu benimle deniz sustu deli dalgalar sustu martılar...
  5. Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

kimsenin ahı kimsede kalmaz kimsenin ahi kimsede kalmaz ahı yerde anlamı dinle Tarif edemedigim bir SIKINTI günlerdir icimde yoklugunmu canimi yakan yoksa varliginmi gözlerimi kapatsam karsimdasin acsam yoklugun sariyor bedenimi... Günlerdir kalbimde bir carpinti durup dururken terleyen avuc iclerim ve her sarkida gözlerimde hazir bekleyen yaslar... Cirpiniyor zavalli kalbim kurtulmak icin...

Sayfayı Paylaş