gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Vallahi Billahi Tallahinin tam olarak anlamları nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yeminm olarak kullanılıyor ama tam olarak ne demek oluyor, bilen yazarsa sevinirim vallahi tallahi billahi :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bir çoğumuz bilerek yada bilmyerek özelliklede ağız alışkanlığı nedeniyle gereksiz yere yeminler ederiz yeminin en büyüği ve keffaret gerektirenlerden birisi olan Vallahi Billahi Talli ne demek kısaca sizlere açıklamaya çalışacağız..
    Vallahi billahi: Allahı Tanık tutarım Allah hakkı için anlamında bir yemin sözü, billahi, tallahi

Vallahi : Allah'ı tanık tutarım,Allah hakkı içinanlamında bir yemin sözü, billahi, tallahi Vallahi.İnan olsun anlamında kullanılan bir söz Vallahi billahi Allah'a ant olsun ki anlamında bir yemin sözü, vallahi tallahi

Tallahi: Allah'ü teâlânın ism-i şerîfinin başına te harfi getirilerek yapılan yemin sözü Yemîn ya harf ile veya kelime ile olur. Allah'ü teâlânın isminin başında (be, te, ve) harflerinden biri söylenip, ismin sonu esre okunursa yâni billâhi, tallâhi, vallahi denirse yemin olur. Yemin, yalnız Alla'ü teâlânın isimleri ile olur. Başka şeyler le müslüman yemini olmaz.

Vallahi Billahi Tallahinin tam olarak anlamları nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hülya Avşar - Vallahi Billahi

Hülya Avşar - Vallahi Billahi

Ne geçti elime delice sevdimde Gülmeye başladım sana yol verdimde Bıkmışım nazından sazından cazından Şimdi çok rahatım özgürüm en azından Sen bana neler neler etmiştin Sen beni kul köle bilmiştin Vallahi billahi bir daha aşık olmam Vallahi billahi böyle aşka inanmam Dur deme boşuna bakmam göz yaşına Bu sayfa kapandı küs artık şansına Bıkmıştım nazından sazından cazından Şimdi çok rahatım...
  2. Empas ne demek anlamı tam olarak nedir ?

Empas ne demek anlamı tam olarak nedir ?

Arkadaşlarım tam olarak bu empas ne demektir anlamı manası nedir bilgi var mı teşekkürler.
  3. Kelimei Şehadetin tam olarak anlamı nedir

Kelimei Şehadetin tam olarak anlamı nedir

Tam olarak anlamını istiyorum kelime-i şehadet ne demek ?
  4. iettnin açılımı tam olarak nedir

iettnin açılımı tam olarak nedir

Hergün toplu taşıma araçlarına biniyoruz ama hiç dikkat etmemiştim ieettnin ne olduğunda.Geçen gün bir yarışmada sordular da farkettim.Ama şimdi unuttum, neydi iettnin açılımı ?
  5. geç döllenme tam olarak nedir

geç döllenme tam olarak nedir

merhaba bende eşimde bebek istiyoruz ve inşallah olur da hemen benim sorum bu sürekli bahsedilen geç döllenme nedir? benim beklenengünümün üstünden 4 gün geçti ama idrar testi halen negatif geç döllenme denilen şey olmuş olabilir mi

Sayfayı Paylaş