gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

Vanda deprem oldu mu ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Evet kızlar biraz önce Van da 6.6 büyüklüğünde deprem oldu. [h=2]Van'a bağlı Tabanlı köyünde 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bazı evler yıkıldı. Artçı depremler sürüyor.[/h] [​IMG] VAN ve çevresi bugün saat 13.40’da şiddetli depremle sallandı. Kentte telefonlar sustu, elektrikler kesildi.
    Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Enstitüsü Deprem Araştırma Enstitüsü depremin merkez üssünün Van Tabanlı olduğunu Richter ölçeğine göre 6.6 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.
    Bazı evler yıkıldı. Artçı depremler sürüyor.

Ayrıntılar birazdan....

2. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Haber sitelerine düşen haberin detayı şöyle arkadaşlarım.
    Van ve çevresi bugün saat 13.40’da şiddetli depremle sallandı. Kentte telefonlar sustu, elektrikler kesildi.
    Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre Van'da 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerin 5 kilometre altında olduğu kaydedildi.
    Deprem, Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi'nin verilerine göre 7.3, Rauters haber ajansına göre ise 7.4 büyüklüğünde gerçekleşti.
    Bölgede bazı evler yıkıldı. Artçı depremler sürüyor.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

selam arkadaşlarım bende karsta yaşıyorum evimiz inanılmaz şiddetli sallandı umarım can kaybı yoktur :S

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bende şırnakta cizrede oturuyorum. Buradan da inanılmaz hissedildi. Evek kötü idi sarsıntı . Allah cümlesinin yardımcısı olsun. İnşallah çok fazla hasar da yoktur ya

5. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    7 KATLI BİNA ÇÖKTÜ
    Merkez üssü Van’ın Merkez ilçeye bağlı Tabanlı köyü olan depremde, şehir merkezinde çöken binalar olduğu öğrenildi. Depremde kent merkezinde çok sayıda binanın çöktüğü belirtildi. Kazım Karabekir Caddesi’nde bulunan 7 katlı binanın çökmesi sonucu bazı vatandaşlar enkaz altında kaldı. İtfaiye ekipleri enkaz altındaki vatandaşları kurtarmaya çalışıyor.
    Deprem, Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi'nin verilerine göre 7.3, Rauters haber ajansına göre ise 7.4 büyüklüğünde gerçekleşti.
    Artçı depremler sürüyor.
    Diyarbakır, Batman, Şırnak, Muş, Erzurum, Bingöl, Bitlis, Siirt, Mardin ile Irak’ın kuzeyindeki Duhok ve çevre yerleşim birimlerinde de hissedildi.
    Bu arada, depremin büyüklüğü, Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi’nde 7.0 olarak ölçüldü. Merkez üssü ise Van ile Muradiye arasında Erçek Gölü’nün kuzeyinde Akçift köyü olarak tespit edildi.

BİR DEPREM DAHA

Saat 13.56'da Merkez Üssü Van Özyurt 5.5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

6. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Kandilli Rasathanesi’nin 6.6 olarak açıkladığı Van Tabanlı’daki depremin büyüklüğünü ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi 7,6 olarak açıkladı.

Depremin büyüklüğü, Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi’nde ise 7.0 olarak ölçüldü. Merkez üssü ise Van ile Muradiye arasında Erçek Gölü’nün kuzeyinde Akçift köyü olarak tespit edildi.

7. *AyLinciK

*AyLinciK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    sadminimm şimdi haberleri dinliyorum 750ev yıkılmış 500-1000 arası can kaybı varmış. allah acil şifalar versin 7.3 müş şiddet :(

Son düzenleme: 23 Ekim 2011
  8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

allah sabırlar versin umarım çok ölü yokturr

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

google
    allah hepimize sabırlar versin kardeşlerim

Vanda deprem oldu mu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ben bu vatan için şehit oldum ana

Ben bu vatan için şehit oldum ana

Ben bu vatan için şehit oldum ana Basma ne olur yüreğine mezar taşlarını Ağlayıp ta güldürme düşmanlarımı Yolma sakın o ak düşmüş saçlarını Ben bu vatan için şehit oldum ana Yurdumda gezdirmesinler diye kirli ellerini Kirletmesinler benim vatanımı Gerçekleştirmesinler düşmanlarım emellerini...
  2. vatan sağ olsun

vatan sağ olsun

Vatan Sağolsun Askere giderken ellere yakılır kına, Asker yetiştirir Türk anaları vatana. Savaşta şehit düşerse şayet evlatları, Vatan sağ olsun der; yüce şehit anaları. Hiçbir millet yetiştiremez böyle bir ana, O Türk anası sahiptir güçlü bir imana, Bu vatan için yüreklerine taş basarlar, Şehit analığının şerefiyle yaşarlar. En ulu asker, onun yetiştirdiği asker, O askerin her...
  3. van depremi ne zaman oldu?

van depremi ne zaman oldu?

van depremi ne zaman oldu? kızlar van depremi ne zaman oldu tarihini unuttum hatırlayanlar yazarsa sevinirim.
  4. 22.5.2012 İstanbulda Deprem mi olmuş?

22.5.2012 İstanbulda Deprem mi olmuş?

22.5.2012 İstanbulda Deprem mi olmuş kızlar lütfen cevap verin az önce duydum bunu doğru haber mi bu?
  5. Zorunlu Deprem Sigortası Ne Kadar Biliyor musunuz

Zorunlu Deprem Sigortası Ne Kadar Biliyor musunuz

Arkadaşlar Zorunlu Deprem Sigortası Ne Kadar bu konuda bilginiz varsa lütfen bu sayfadan bana Zorunlu Deprem Sigortası Nasıl hesaplanır yazın.

Sayfayı Paylaş