gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

var mı böyle öğretmen?

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Sınavdan neredeyse tüm öğrencilerinin '' BİR '' almasına kahkaha atabilen bir öğretmen var olduğunu düşünmek istemiyorum ve zannetmiyorum . Ama milyonda bir ihtimal bile olsa böyle bir öğretmen var ise ; ceza verilmeli... Mesleğini , araştırmayı , okumayı ve en önemlisi çocukları seven tüm öğretmenlere saygılarımla ...

Bazı öğretmenler sınıfta veya öğretmenler odasında ‘Tüm sınıfta iki kişi hariç herkes bir’ aldı” deyip kahkaha atabiliyor

Varsayın ki siz bir öğretmen değil de cerrahsınız. Doktor arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz zaman ‘Allah sizi inandırsın dün ameliyat masama yatan beş hastadan dördü öbür dünyayı boyladı” deyip kahkaha atar mısınız?

Veya avukat olsanız, arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz zaman ‘inanmayacaksınız ama bu ay aldığım on davadan dokuzunu kaybettim” deyip kahkaha atar mısınız?

Veya esnaf olsanız, akşam eve geldiğinizde eşinize ‘Bugün dükkanıma gelen 50 müşteriden yirmisini kazıkladım, otuzunu kovaladım” der misiniz?

Bu tür bir kişiliğe sahip insanlar keşke öğretmenlik değil de diğer mesleklerden birini yapıyor olsalardı. Doktor olsalar kısa sürede meslekten kovulurlar. Avukat olsalar dava bulamayıp işsiz kalırlar. Esnaf olsalar kısa sürede iflas ederler. Ve böylece topluma fazla zarar veremezler.

Ancak öğretmenlik mesleğinde, maalesef, bu tür öğretmenleri meslekten uzaklaştırma gibi bir kural yok. Keşke öğretmenler, eğitiminden sorumlu oldukları öğrencilerin başarılarına göre prim alabilseler. Yada eğittikleri öğrencilerin çoğu başarısız olan öğretmenler meslekten uzaklaştırılabilse.

alıntı

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet pelincim böyle öğretmenler var maalesef....

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Varsayın ki siz bir öğretmen değil de cerrahsınız. Doktor arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz zaman ‘Allah sizi inandırsın dün ameliyat masama yatan beş hastadan dördü öbür dünyayı boyladı” deyip kahkaha atar mısınız?

özellikle burda sana sonuna kadar katılıyorum bence en güzel sekılde örnek vermıssın. bır öğretmen nasıl sewinir ya dusunsene en başta çocuk çalışmadı denmez ;
    ''-öğretmeni iyi deildi . seneye bilmem kim ögretmen iyi diyorlar ona vercez bizim cocugu '' derler adınıda lekelerler bızım mılletımız böyle

hatta bu olayları fılmlere bile konu yapıyorlar yenı cekılen hababam sınıfında çocukların yazdıklarını öğretmen sılgı ile siliyordu sırf zayıf alsınlar diye belkı hatırlayanınız vardır ... zaman bu zaman..gurur duymak deıl yermek zamanı..

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    doktor örneği mantıklı olmuş ...

5. sevil-78

sevil-78 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aklı olsa öyle kahkaha atamaz zaten demekki öğrencilerine bişey öğretememiş bence kahkaha atmak yerine oturup ağlaması lazım bir öğrencinin başarısı öğretmeninde başarısı demektir.....

6. ayşegül:)

ayşegül:) Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bir öğretmen olarak yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum fakat bir kısmınada katılamıyorum.........sınıf başarısı sadece öğretmene yüklenemez......bir eğitimcinin başarısız olup olmadığına karar verilirken...okulun bulunduğu bölgenin fiziki koşulları.....velilerin genel profili...........eğitim bilincinin öğrencide ve velide mevcut olup olmadığı........sosyo psikolojik etkenler.......vs......hepsi göz önünde bulundurulması gerekir.......sınıf başarısız diye bir eğitimcinin işine son vermek tüm bunları göz ardı etmek demektir

ayrıca uzun zamandır eğitimin içindeyim hiç sınıfı başarısız diye öğretmenler odasında kahkahalarla gülen öğretmen görmedim.......olsada çok istisnai durumdur demek istiyorum...

her mesleğin kendine ait kutsallığı vardır.......bu kutsal meslekte tüm eğitimci arkadaşlarıma başarılar diliyorum

var mı böyle öğretmen? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. HaYAtInIZda BöyLe biRi Var Mı ?

HaYAtInIZda BöyLe biRi Var Mı ?

Öyle birini bulunki ; Size içten bir şekilde güzel olduğunuzu söyleyen; Telefonu suratınıza kapadığınızda sizi geri arayan ; Sizin uykuya dalmanızı seyretmek için uyumayan; Sizi alnınızdan öp en; Size en zor anlarınızda,sizi bulutların üstünde çıkarmak isteyen; Arkadaşlarının önünde elini tutan; Öyle birini bekleyin ki; Size durmadan size sahip olduğu için kendini şanslı saydığını veya ne...
  2. Hayatınızda böyle biri var mı ?

Hayatınızda böyle biri var mı ?

Sizi sizin kadar tanıyan biri.. Kendini ve hayatı çok iyi tanıyan biri... Sizi hep düşünen, ama sizin onu düşünüp düşünmediğinizi önemsemeyen biri... Size sizi anlatabilen, sizi başkalarına anlatmayı çok seven, bunu yaparken gözlerinin içi parlayan biri... Sizin için her şeyi yapmaya, her şeyi başarabilmeye...
  3. böyle havlunuz var mı?

böyle havlunuz var mı?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. öğretmen atamaları 2013 hakkında bilgi var mı?

öğretmen atamaları 2013 hakkında bilgi var mı?

Bahtsız ve atanamayan öğretmenlerden biriyim. Tüm umutlar bu yıla kaldı. Acaba 2013 öğretmen atamaları ile ilgili bilgi var mı? Sizin kulağınız delik olur ..:)

Sayfayı Paylaş