var mı böyle öğretmen?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
var mı böyle öğretmen?
Sınavdan neredeyse tüm öğrencilerinin '' BİR '' almasına kahkaha atabilen bir öğretmen var olduğunu düşünmek istemiyorum ve zannetmiyorum . Ama milyonda bir ihtimal bile olsa böyle bir öğretmen var ise ; ceza verilmeli...
Mesleğini , araştırmayı , okumayı ve en önemlisi çocukları seven tüm öğretmenlere saygılarımla ...

Bazı öğretmenler sınıfta veya öğretmenler odasında ‘Tüm sınıfta iki kişi hariç herkes bir’ aldı” deyip kahkaha atabiliyor

Varsayın ki siz bir öğretmen değil de cerrahsınız. Doktor arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz zaman ‘Allah sizi inandırsın dün ameliyat masama yatan beş hastadan dördü öbür dünyayı boyladı” deyip kahkaha atar mısınız?

Veya avukat olsanız, arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz zaman ‘inanmayacaksınız ama bu ay aldığım on davadan dokuzunu kaybettim” deyip kahkaha atar mısınız?

Veya esnaf olsanız, akşam eve geldiğinizde eşinize ‘Bugün dükkanıma gelen 50 müşteriden yirmisini kazıkladım, otuzunu kovaladım” der misiniz?

Bu tür bir kişiliğe sahip insanlar keşke öğretmenlik değil de diğer mesleklerden birini yapıyor olsalardı. Doktor olsalar kısa sürede meslekten kovulurlar. Avukat olsalar dava bulamayıp işsiz kalırlar. Esnaf olsalar kısa sürede iflas ederler. Ve böylece topluma fazla zarar veremezler.

Ancak öğretmenlik mesleğinde, maalesef, bu tür öğretmenleri meslekten uzaklaştırma gibi bir kural yok. Keşke öğretmenler, eğitiminden sorumlu oldukları öğrencilerin başarılarına göre prim alabilseler. Yada eğittikleri öğrencilerin çoğu başarısız olan öğretmenler meslekten uzaklaştırılabilse.

alıntı

Varsayın ki siz bir öğretmen değil de cerrahsınız. Doktor arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz zaman ‘Allah sizi inandırsın dün ameliyat masama yatan beş hastadan dördü öbür dünyayı boyladı” deyip kahkaha atar mısınız?

özellikle burda sana sonuna kadar katılıyorum bence en güzel sekılde örnek vermıssın. bır öğretmen nasıl sewinir ya dusunsene en başta çocuk çalışmadı denmez ;
''-öğretmeni iyi deildi . seneye bilmem kim ögretmen iyi diyorlar ona vercez bizim cocugu '' derler adınıda lekelerler bızım mılletımız böyle

hatta bu olayları fılmlere bile konu yapıyorlar yenı cekılen hababam sınıfında çocukların yazdıklarını öğretmen sılgı ile siliyordu sırf zayıf alsınlar diye belkı hatırlayanınız vardır ... zaman bu zaman..gurur duymak deıl yermek zamanı..

aklı olsa öyle kahkaha atamaz zaten demekki öğrencilerine bişey öğretememiş bence kahkaha atmak yerine oturup ağlaması lazım bir öğrencinin başarısı öğretmeninde başarısı demektir.....

arkadaşlar bir öğretmen olarak yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum fakat bir kısmınada katılamıyorum.........sınıf başarısı sadece öğretmene yüklenemez......bir eğitimcinin başarısız olup olmadığına karar verilirken...okulun bulunduğu bölgenin fiziki koşulları.....velilerin genel profili...........eğitim bilincinin öğrencide ve velide mevcut olup olmadığı........sosyo psikolojik etkenler.......vs......hepsi göz önünde bulundurulması gerekir.......sınıf başarısız diye bir eğitimcinin işine son vermek tüm bunları göz ardı etmek demektir

ayrıca uzun zamandır eğitimin içindeyim hiç sınıfı başarısız diye öğretmenler odasında kahkahalarla gülen öğretmen görmedim.......olsada çok istisnai durumdur demek istiyorum...

her mesleğin kendine ait kutsallığı vardır.......bu kutsal meslekte tüm eğitimci arkadaşlarıma başarılar diliyorum

Geri