gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Varmi böyle Arkadasiniz?

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

Varmi böyle arkadasiniz, Arkadaslik sözleri, Arkadaslik, Arkadaslik Hikayeleri, [​IMG]

Gönlü saf temiz bir sofuya birisi:

“-Haberin var mı? Filan kişi senin arkandan neler neler söylüyor. Dayanılacak gibi değil. Sen duysan bilmem ne yaparsın?”
    Sofu:
    “-Aman ha sakın olaki duyduklarını bana söyleme. Düşmanın ne dediğini bilmemek daha iyidir.” dedi.
    Sâdi, bu olayı anlattıktan sonra şu ilâveyi yapıyor:
    Düşmanın sözünü alıp getirenler, Düşmandan daha ziyade düşmanlardır.
    Uyuyan fitneye:
    “-Ne yatıyorsun, haydi kalk” diyen arkadaştan kaçabildiğin kadar kaç.
    Bir yerden bir yere söz taşıyarak fitneye sebep olmaktansa, ayakları bukağılı olmak daha iyidir.

Bu anlatılanlardan payınıza bir şey çıkarabildiniz mi? Benim tavsiyem: Ayaklarınızın bukağılı olmasını tercih etmenizdir. Bilmem beni anladınız mı?
    Konumuzu şu rivâyetle bitirelim:
    Rivayete göre, Allah (c.c) Davud (A.S.)’a vahyederek şöyle buyurdu:
    -Ya Davut, seni niçin mütecerrid (uzaklaşmış) ve yalnız görüyorum?
    - Ya Rabbî! Senin için halkı terkettim.
    - Ey Davud! Uyanık ol ve kendine dostlar edin. Ancak, benim sevgimde sana uymayanlarla asla dostluk kurma... Çünkü böyleleri sana düşmandır, kalbini kasvetlendirir. Böylece seni Benden böyleleri uzaklaştırır.

Peygamberimiz Efendimiz (S.A.V.) buyurdu: “Bir kul, Allah için bir arkadaş edinince, mutlaka Allah (c.c.) da ona cennette bir mertebe ihdas eder...”

Var mı böyle bir arkadaşınız?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2011
    PİNKİ bunu beğendi.
Varmi böyle Arkadasiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. varmisin? yokmusun?

varmisin? yokmusun?

yeni bir oyun show tvde yayinlanan ve sevilen bir yarisma ,bizim oyunda para olmasada geyik var ben baslatiyorum acaba varmisin yokmusun? yarin bütün gün temizlik yapmaya varmisin yokmusun?
  2. bereketi  varmi

bereketi varmi

Bereketi Var mı? Benî İsrail zamanında salih bir kimsenin üç tane oğlu varmış. Bir gün o zat ağır hastalanır ve artık hayatından ümid kesilince büyük oğlu, küçük kardeşlerini çağırır ve: - Ey kardeşlerim, pederimizin epeyce malı var. Fakat bugün kendisinin hizmeti ise ağırdır. İsterseniz sizler malına varis olun ve hizmetini bana bırakın, isterseniz malı bana verin hizmetini sizler yapın,...
  3. Banada yer varmi aranizda :-)

Banada yer varmi aranizda :-)

Slm bende araniza yeni katildim ,saflari SIKLASTIRIN :sobe: hepinize hayirli günler dilerim

Sayfayı Paylaş