gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Vatan Üzerine Söylenen Özlü Sözler Arayanlar İçin!

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu vatan sevgisi ile ilgili sözlere yer vermektedir. Her milletin kendine ait bir vatını ve bayrağı vardır.Bir vatının kurulması hiç de kolay edğildir. Gözünü kırpmadan canını feda eden şehitler ve yapılan her türlü vatan üzerine fedakarlık olmadan vatan olunmaz.

Üzerinde yaşadığımız vatanın topraklarının her zerresinin vatan oluncaya kadar birçok hikayesi vardır. Her millet kendi vatanına sahip çıkmalı ve bu uğurda gerekirse canını bile seve seve gözünü kırpmadan verebilmelidir. Sizler için vatan esvgisi ile ilgili söylenmiş özlü sözleri paylaşıyoruz.

• Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Mustafa Kemal Atatürk

• Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
    Mithat Cemal Kuntay

• Benden eğerimi isteyiniz vereyim, atımı isteyiniz vereyim. Fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin veremem.
    Mete Han

• Bir memleketin saha bakımdan büyüklüğü onun gerçek büyüklüğünü ifade etmez ve bir milleti millet yapan arazisi değildir.
    Thomas Henry Huxley

• Eğer vatan tehlikede ise, her şey vatana aittir.
    George Jacques Danton

• İnsan vatanını sever, çünkü hürriyeti, rahatı, hakkı vatan sayesinde kaimdir.
    Namık Kemal

• Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker görmedim.
    Hamilton

• Vatan aşkını artırmak için en emin yol, bir müddet yabancı bir memlekette kalmaktır.
    William Shenstone

• Vatan bir milletin evidir.
    Ahmet Mithat

• Vatan için katlanılan ölüm kadar tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır?
    Horatius

• Vatan için ölmek de var, fakat borcun yaşamaktır.
    Tevfik Fikret

• Vatan için yaşamak, vatanın terakki ve tealisine çalışmak da vatan için ölmek kadar şereflidir.
    Gerigori Petrof

• Vatan sevgisi ahlakta iyiliği, ahlakta iyilik de vatan sevgisini meydana getirir.
    Montesquieu

• Vatan sevgisi imandan gelir.
    Hz. Muhammed

• Ana gibi yar vatan gibi diyar olmaz.

• Bülbülü altın kafese koymuşlar vatanım da vatanım demiş.

• Yurdun otlusu kutlusundan yeğdir.

Vatan Üzerine Söylenen Özlü Sözler Arayanlar İçin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. vatan sevgisiyle ilgili özlü sözler

vatan sevgisiyle ilgili özlü sözler

vatan ile ilgili sözler vatanla ilgili sözler vatan ile özlü sevgisi sevgisi özlü Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır. Mustafa Kemal Atatürk • Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Mithat Cemal Kuntay • Benden eğerimi isteyiniz vereyim, atımı isteyiniz vereyim. Fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak...
  2. Kadın üzerine söylenen sözler

Kadın üzerine söylenen sözler

Kadın üzerine söylenenler Kadınlar için söylenen sözler ünlülerden kadınlar hakkında söylenenler Bu gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... biz de bu güne özel ve yer yüzünde ki tüm kadınlar için, kadınlar için söylenmiş olan sözleri paylaşıyoruz Melek'ler. Bir evin temeli çürük ise, yine bir müddet dayanır. Fakat içindeki kadın fenâ ise hemen yıkılır. Hz. Ali (r.a) Bir kadın için...
  3. türkler Hakkında Söylenen Özlü sözler

türkler Hakkında Söylenen Özlü sözler

türkler Hakkında Söylenen Özlü sözler yazar mısınız acaba? Şimdiden tşklerimi sunuyorum kızlar.
  4. Türkler İçin  Söylenen Özlü Sözler

Türkler İçin Söylenen Özlü Sözler

Türkler İçin Söylenen Özlü Sözler Türkler hakkında söylenen güzel sözler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda gelen misafir isteklerinin öncülüğüyle sizlere Türkler hakkında söylenişm olan özlü ve güzel sözleri sunuyoruz. Türk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüksek aselet ona, tabiatın hediyesidir (Pierre Loti). Türkler bir ırk ve bir millet olarak...
  5. Dostluk Üzerine Söylenen Anlamlı Sözler

Dostluk Üzerine Söylenen Anlamlı Sözler

Herkesin hayatın da acı ve mutluluğunu paylaştığı özel dostlukları vardır. Dost kolay elde edilip kazanılmıyor. Herkesle belki arkadaş olunabilir ve herkes sizin dostunuz olamaz. Dostluk üzerine söylenen en anlamlı güzel sözleri sizler için melekler mekanı olarak bu yazımız da paylaşıyoruz. Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni. Kırma kalbimi ey dostum sen...

Sayfayı Paylaş