gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Vatikan'da taciz skandalı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Katolik mezhebinin en büyük tarikatlarından birinin lideri tacizci çıktı. [​IMG] Tarikatın kurucusu Rahip Marcial Maciel'in çocuğunun bulunduğu ortaya çıktı.
    Opus Dei’den sonra Katolik dünyasının en büyük tarikatlarından biri olan İsa’nın Lejyonerleri’ndeki (Legionari di Cristo) bazı rahiplerin kadın üyelerine cinsel tacizde bulundukları, tarikatın kurucusu Rahip Marcial Maciel’in bir kadından çocuğunun bulunması üzerine Vatikan soruşturma başlattı.

Başta Latin Amerika olmak üzere 20 ülkede 70 binden fazla üyesi bulunan tarikatın ayrıca Vatikan’da bir ilahiyat fakültesi bulunuyor.

VATİKAN SORUŞTURUYOR

1941’de Meksikalı din adamı Marcial Maciel’in kurduğu tarikattaki bazı rahiplerin, kadın müritlere tecavüz ettiği uzun süredir Güney Amerika basınında yer alıyordu. Son olarak 2006’da ölen Maciel’in de bir kadın müridiyle Katolik kurallarına aykırı olarak gizli aşk yaşadığı ve bu ilişkiden de bir kız çocuğu doğduğu öne sürüldü.

Bu iddialar üzerine, Vatikan Dışişleri Bakanı Kardinal Tarcisio Bertone, tarikatın tüm okullarına birer müfettiş gönderileceğini ve bu iddiaların soruşturalacağını açıkladı.

Vatikan'da taciz skandalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Skandal

Skandal

Bir skandala karıştığınızı gördüyseniz arkadaş seçiminde çok dikkatli davranmanız gerektiğinin işaretidir.
  2. Samsung skandalında şeffaflık tartışması

Samsung skandalında şeffaflık tartışması

GÜNEY Koreli elektronik devi Samsung’daki rüşvet skandalı, ülkede büyük grupların on yıl önce söz vermelerine karşın hala kendilerini bu anlamda reformdan geçirmediğini gösterdi. Geçen hafta perşembe günü Samsung Group Başkanı Lee Kun-Hee, vergi kaçırma, grubun kontrolünü oğluna bırakırken işlemlerde hata nedeniyle suçlu bulundu. Bu skandal aynı zamanda yönetimsel hakların transferinde haksız...
  3. Duygusal taciz

Duygusal taciz

'Evlenelim' dedikten bir saat sonra ayrılıyorsa ayağınızı yerden kesip sonra kötü davranıyorsa sizi sürekli eleştirip iğleneyici laflar ediyorsa her fırsatta eski sevgililerini anlatıyorsa duygusal tacize uğruyor olabilirsiniz! Aşkta 2K yani ‘Kaçan Kovalanır’ kuralı abartılı şekilde yaşanıyorsa sonuç duygusal tacize varabilir! Psikolog Sinem Demir duygusal taciz hallerini şöyle özetliyor:...
  4. Duygusal Taciz

Duygusal Taciz

duygusal taciz, nedir, nasıl ortaya çıkar, belirtileri, duygusal taciz hakkında merak edilenler burda arkadaşlarım... Sevgiliniz 'evlenelim' dedikten bir saat sonra sizden ayrılıyorsa, size sürekli kötü laflar ediyorsa, her fırsatta eski sevgilisini anlatıyorsa, duygusal tacize uğruyorsunuz demektir! Medical Park Fatih Hastanesi'nden Klinik Psikolog Sinem Demir; 'duygusal taciz'in...
  5. taciz :(

taciz :(

az önce otobüsten indim eve doğru yürüyodum karanlıktanda çok korkarım ama mecburen geçmek zorundaydım o sokaktan. ıssızdı kimse yoktu karsıdan bi adam bana doğru geldi nereye gidiyosun karanlıkta tatlım seni yerler ama kimse yemeden ben yiyim dedi :uhu: imdaatt dememle azımı kapatması bir oldu yere düştük öpmeye çalıştı üzerimdekini yırttı, eteğimi sıyırdı çorabımı yırttı o sırada bi adam...

Sayfayı Paylaş