gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Vay Başima İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Işte girdin mezara atıyorlar toprağın feryat etsen duyulmuyor
    kabirden o yerden
    vay başınavay başına
    topraklar senin başına
    ismini yazmışlar senin
    mezarında ki taşına
    kime kalmış kime dünya
    mal mülk hepsi hepsi rüya
    gel geçirme ömrü boşa
    çevir yüzün mevlaya

Vay Başima İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vay Obama vay

Vay Obama vay

Başkanlığa doğru yelken açan Obama Ermeni oylarına göz dikti. Şirin görünmek için Erivan büyükelçisini sıkıştırdı. ABD'de Ermeni tezlerini savunan Demokrat Parti'nin başkan adayı Senatör Barack Obama'nın yazılı sorularını yanıtlayan Başkan George W. Bush'un Erivan büyükelçisi adayı Marie Yovanovitch, Obama'nın ısrarlı ifadelerine karşın, 1915 olaylarını "soykırım" olarak...
  2. Aklını Başına Topla İlahisi

Aklını Başına Topla İlahisi

Gel ey gurbet diyarında Esir olup kalan insan Gel ey dünya harabında Yatıp gafil olan insan Şöyle bir bak sağa sola Gelip geçti çok evliya Deli değil mi dünyaya Gönül verip duran insan Bülbüle verilse şeker Kafeste duramaz gider Acep niçin karar eder Bu zindana giren insan Biraz daha eyle gayret Elinde varken fırsat Sonsuz azap çeker elbet Adam sende diyen insan
  3. Azrail başına geldiği zaman ilahisi

Azrail başına geldiği zaman ilahisi

azrail başına geldiği zaman ilahisi azrail ilahisi başıma geldiği zaman Azrail başına geldiği zaman kırılır ayakla kol yavaş yavaş. Mevlam nasip etsin din ile iman akar gözlerinden sel yavaş yavaş. Yüksek uçan gönül yorulur bir gün ölçü terazisi kurulur bir gün. Herkesin yaptığı sorulur bir gün döner mi yâ Rabbi dil yavaş yavaş. Hep nefsine uydun tevbe etmedin her bulduğun yedin şükür etmedin....
  4. Ana Başta Taç Imiş İlahisi

Ana Başta Taç Imiş İlahisi

anne başa taç imiş ilahisi annem başa taç imiş ilahisi dinle annem tac sözleri anne sözleri ana başta her derde ilaç bir evlat pir olsa da anaya muhtaç ana başta taç imiş her derde ilaç imiş bir evlat pir olsada anaya muhtaç imiş bana baktın hazlı hazlı hep okuttun nazlı nalı allah olsun senden razı duacıyım anam sana ana başta taç imiş her derde ilaç imiş bir evlat pir olsada anaya muhtaç...
  5. vay başıma gelenler vay

vay başıma gelenler vay

herşeye maydonoz renesmenin başına gelenler küçükken bekar amcamın odasına girdim ve ortalığı iyice karıştırdım bir dergi buldum defter sanıp bir açtım ki ne göreyim.artık siz anladınız:uhh:

Sayfayı Paylaş