gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ve bizim şarkımız dökülüyor dudaklarımdan. Duyuyor musun?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.
    Yağmur ellerime birikiyor sevgilim. Hiçbir damlayı ziyan etmedim ardından. Onlarla yeşertiyorum sevdamızı. Belki ruhuna ulaşmayacak yetiştirdiğim çiçeklerin kokusu, belki senin yatağını süsleyemeyeceğim onlarla, sabah uyandığında gününe merhaba desinler diye. Sen bilmesen de saklı tuttuğumu anıları, ben her gün yeniden şerefine kaldırdığım kadehimle, en güzel şarkımı söylemeye devam edeceğim sana...

Toprak tazeliyor kendini bu baharda da. Uyanıyor dünya yeni bir mevsime, asi yeşiller boyuyor gözleri. Sen de görebiliyor musun bunları? Hissedebiliyor musun tabiatın her fırça darbesini ruhunda? Benim içimi acıtıyor o darbeler, çiziliyor inceden yüreğim. Yüreğim bir kuş kanadı, yüreğim rüzgarlarla dost. Kanayan bir kırmızı oluyor tenimde her sabah doğan güneş. Sarı yaprakların ezilirken söylediği ezgi gibi çatırdıyor tarihim. Yıkıntıların arasında bir ben oluyorum sonra. Bir sen. Sen benden gitmedin ki...

Aldılar seni benden. Ah arabesk yanım, ah deli sevdam. Her şeyinle aldılar, bir tek şey bırakmadıklarını sandılar geride. Sildiklerini sandılar her şeyi, o anlamsızlıklarıyla... Ya gözlerin? Ya bedenimde kalan son öpüşün sıcaklığı? Alabildiler mi onları? Kazıyabilirler mi seni içimdeki en derin yerden? Sesini bile çaldılar ya, ben her gün konuşuyorum seninle, öpüyorum gizli gizli fotoğraflarını. Ellerim saçlarında dolaşıyor yine, yüzünün ezberimdeki her çizgisine aşık oluyorum tekrar tekrar. Dostlarım üzülüyorlar bir ölünün ardından tuttuğum yasın bitmediğine. Bilmiyorlar ki senin cinayetin, benim de katlim oldu. Sen kaldın bende. Ben bende değilim ya... Zamana çakılı kaldım. O an'a saplandım, benden çalındığın an'a. Ruhum esir bir ayrılığa, dudaklarım kilit. Adını söylemek istemiyorum korkumdan. Anlamını yitirmesin diye tekrarlandıkça...

Yağmur ellerime yağıyor sevgilim. Oradan aşk doğuyor ölümsüz... Ve bizim şarkımız dökülüyor dudaklarımdan. Duyuyor musun?

(alıntı)

alıntıdır

Ve bizim şarkımız dökülüyor dudaklarımdan. Duyuyor musun? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğiniz duyuyor mu?

bebeğiniz duyuyor mu?

Çocuğunuzun işitme kaybının olup olmadığının belirlenmesi: Çocuğunuzun işitme kaybı olduğunu düşünüyorsanız haklı olabilirsiniz. Aşağıdaki kontrol listesi, çocuğunuzun bir işitme kaybı olduğunun belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Her maddeyi dikkatlice okuyun ve sadece size, ailenize veya çocuğunuza uyan faktörleri dikkate alın. İşitme kaybı için göstergeler: Uyan her maddeyi kontrol edin....
  2. Bebeğiniz Acaba duyuyor mu?

Bebeğiniz Acaba duyuyor mu?

İşitme sistemi doğumda olgunlaşmış durumdadır. İşitmesi normal olan çocuklar doğumdan itibaren dili öğrenmeye başlarlar ve dil öğrenmede, yaşamın ilk 12-18 ayı çocuklarda alıcı (reseptif) öğrenmenin en yüksek olduğu dönemdir. Bebeklerin işitmesi ile ilgili bazı önemli gerçekler: Sağır veya işitme güçlüğü ile doğan bebekler dil öğrenmek için işitme duyularını kullanamazlar. Bu bebeklerde...
  3. Cengiz Kurtoğlu - Bizim Şarkımız

Cengiz Kurtoğlu - Bizim Şarkımız

sensiz kalbim sanki deli gülmez yüzüm sen gideli dinle güzeller güzeli işte bu bizim şarkımız şarkımız hiç bitmeyecek herkes bunu söyleyecek dillerden de düşmeyecek işte bu bizim şarkımız bu şarkı senin eserin inan ki boş hala yerin belki yoktur hiç haberin dinle bu bizim şarkımız şarkımız hiç bitmeyecek herkes bunu söyleyecek dillerden de düşmeyecek işte bu bizim şarkımız
  4. Bülent Ortaçgil - Duyuyor Musun

Bülent Ortaçgil - Duyuyor Musun

sessizliğine alıştık konuşmazsın öyle her zaman yağmur dolu dolu yağar ıslanmazsın bile orada yerindemisin duruyor duyuyormusun orada yerindemisin duyuyormusun aşık olunur susarsın bilmediğindenmidir sevgiyi düşünceni gizlemek kibarlık kendini gizlemek meziyet orada yerindemisin duruyor duyuyormusun orada yerindemisin duyuyormusun dünya değişiyor görmek olası bizden...
  5. Bizim Şarkımız..Son şarkımız

Bizim Şarkımız..Son şarkımız

Hiç inanmamıştım aşkım, hem de hiçbir zaman inanmamıştım Beni kendime düşman edip kalbimin bir yarsını söküp alıp gideceğine Benden başka herkes biliyordu oysa, senin günün birinde beni yarı yolda bırakıp gideceğini Şu kahrolası dünyada bir ben vardım zaten sana inanan, güvenen, seven ve her zaman her şartta destek olan Ama sen sana inanmayanları haklı çıkardın ve beni terk ettin Seninle...

Sayfayı Paylaş