gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

ve sonunda çinliler mavi renkli gülü ürettiler

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Sahibine sonsuz gençliği ve hayatı bağışlayacağına inanılan mavi güller sonunda üretildi. Japon bir firmanın üretimi efsane güllerin satışına önümüzdeki sene başlanacak.

Çin mitolojisinden filmlere orada bilgisayar oyunlarına kadar birçok efsane ve filmin öznesi mavi gül sonunda gerçek oldu. Japon Suntory firmasının ürettiği mavi güller, 1 Kasım’da görücüye çıktı. Güllerin satışına 2009’da başlanacak.
    Yıllar boyu yetiştiriciler, farklı renklerdeki gülleri birbirlerine aşılayarak mavi rengi elde etmeye çalıştılar. Ancak gülün taç yapraklarında mavi rengi veren pigmenti oluşturacak enzim olmadığından çabalar sonuçsuz kalıyordu. Bir de beyaz güllerin mavi mürekkepli suda bekletilerek boyanmasıyla elde edilenler vardı.
    Japon Suntory firması 13 yıllık araştırmanın sonunda mavi gülü elde etmeyi başardı. Avusturyalı Florigene adındaki bir firmayla ortak çalışan firma, petunyada mavi rengi veren delphinidine genini alarak Cardinal de Richelieu adı verilen bir güle nakletti
    Aşırı mavi pigment nedeniyle ortaya çıkan güller koyu burgonya rengi oldu. RNAi adı verilen bir teknik kullanarak mavi renk azaltıldı ve ilk gerçek mavi gül elde edildi. İlk yetiştirilen güller Japonya’daki Çiçek Fuarı’nda görücüye çıktı.

[​IMG] [​IMG]

Timeturk

Son düzenleme: 10 Kasım 2008
ve sonunda çinliler mavi renkli gülü ürettiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çinlilerin son icadı :)

Çinlilerin son icadı :)

çinlilerin icatları çinin icatları
  2. çinliler son icraatları görenleri şaşırtıyor.

çinliler son icraatları görenleri şaşırtıyor.

Çinliler bunu da kopyaladı Bir şeyi kopyalama konusunda rakipsiz olan çinliler son icraatları görenleri şaşırtıyor. Hepimiz Çinli�lerin bir şeyleri kopyalama konusunda ne kadar usta olduklarını biliyoruz. Okullarında kopya çeken öğrencilere ağır cezalar veren çinliler, teknolojiye gelince kopyada sınır tanımıyolar. Hatta daha önce birçok haberde Çin malı kopyaların orijinallerine ne...
  3. mavi renkli atkı anlatımlı

mavi renkli atkı anlatımlı

anlatımlı erkek atkı modelleri erkek atkı modelleri anlatımlı bebek bebek atkıları
  4. Mavi renkli lenslerim

Mavi renkli lenslerim

bu konu;mavi renkli lens,amazon blue lens hakkında bilgiler vermektedir. Lens meraklısı meleklerim,Uzun araştırmalarım sonucu ,mavi renkli lenslerimi aldım.Daha önce de lens kullanan biri olarak ,şunu söyleyebilirimki mavinin bana pek yakışacağı kanısında değildim:)Gerçekten çok yakıştı ee Allah güzel yaratmış,çok şükür.Lensimin markası Amazon,renk blue.Aslında sky bulu almayı istedim...

Sayfayı Paylaş