gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ve yaprak yeniden kopacak...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.

Şu düşen yaprak, hayatıma girmiş bir dost!

Şimdi çıkmak üzere... Yavaş yavaş, ama kaçınılmaz olarak toprağa doğru süzülüyor, 'son'a doğru. Dallarım yaprak dolu diye sevinmeli miyim? Yoksa biri koptu, düşüyor diye üzülmeli mi? Bilemiyorum...

Kim bilir o neler hissediyordur... Nasıl bir duygudur; göz göre göre gitmek, çaresiz olmak, olanlara boyun eğmek? Belki istememiştir bunu... ama belki de kendi koparmıştır sapını ve atmıştır kendini boşluğa. Bana söz söylemek düşer mi? Ben topraktan aldım ona verdim, o güneşten aldı bana verdi. İkimizde memnunduk. Şimdi onu toprağa çeken nedir? Belkide iten...

Ama kızgın değilim, üzgünüm yalnızca! O da arada geçecek zaman için. Çünkü şimdi düşen bu yaprağım, bana geri dönecek. Önce toprağa ulaşacak. Bakınacak, biraz etrafını tanıyacak. Sonra belki kısa, belki uzun bir süre özgürlüğün tadını çıkartacak, doyasıya göklerde uçuşarak, sularda yüzerek... Tüm bunlara rağmen, gün gelecek ve görecek ki; yavaş yavaş siliniyor bu hayattan. Erimeye başlamış. Toprak onu içine çekiyor. Kendine katmak ve yeni yaprakları beslemek için... İşte o zaman ben orada olacağım. Yeni tomurcuklanan yapraklarımı beslemek için, seni alacağım topraktan ve tekrar güneş ile buluşturacağım...

...

Ve yaprak yeniden kopacak...

.

2. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ve yaprak yeniden kopacak...
    Yüreğine sağlık mama :)

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

sağol bebeğim teşekkürler

4. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler canım yaa
    mükemmel bir anlatım olmuş....

5. Bonita

Bonita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ellerine yüregine saglık ablacım

.

6. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

çok teşekkürler arkadaşlar sağolun varolun

Ve yaprak yeniden kopacak... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yapraklar ve Fotosentez

Yapraklar ve Fotosentez

Bitkiler besinlerini üretirken sadece topraktan faydalanmazlar. Topraktaki minerallerin yanında, suyu ve havadaki CO2'i de kullanırlar. Bu hammaddeleri alıp yapraklarındaki mikroskobik fabrikalardan geçirerek fotosentez yaparlar. Fotosentez işleminin aşamalarını incelemeden önce fotosentezde son derece önemli bir role sahip olan yaprakların incelenmesinde fayda vardır. YAPRAKLARIN GENEL...
  2. Yaprak Dökümü'nün başarılı oyuncusu Caner Kurtaran hakkında yeniden soruşturma açıldı

Yaprak Dökümü'nün başarılı oyuncusu Caner Kurtaran hakkında yeniden soruşturma açıldı

Şevket yine hakim karşısındaYaprak Dökümü'nün başarılı oyuncusu Caner Kurtaran hakkında yeniden uyuşturucu davası açıldı. Yaprak Dökümü dizisinde 'Şevket' karakterini canlandıran Caner Kurtaran'a hakkında üçüncü kez uyuşturucu suçundan dava açıldı. Takvim'in haberine göre, geçtiğimiz Mart ayında polisin yaptığı aramada uyuşturucu ile yakalanan ünlü oyuncu, suçlamaları reddetti. Mahkeme...
  3. Dut ağacı ve yaprakları

Dut ağacı ve yaprakları

Bir zamanlar birbirlerine aşık iki genç vardı ..Kızın adı Tispe delikanlınınki ise Piremus idi. Bunlar yanyana evlerde otururlardı. Birlikte büyüdüler ve çocukluklarından beri birbirlerine karşı aşk beslerlerdi. Fakat aileleri görüşmelerini istemezler birbirlerine uygun olmadıklarını düşünürlerdi. Oysa onlar birbirlerini ölesiye seviyorlardı. İki evin arasında gizli bir çatlak vardı aileleri...
  4. zayıflama ve yeniden doğuş!

zayıflama ve yeniden doğuş!

yeni bir hayat yeni bir başlangıç yapmak istiyorum diyen bir melek varsa hem zayıflamak hem de birbirimize zayıflamada destek olmak için bir arkadaş arıyorum..kilom artık bende özgüven eksikliği yaratmaya başladı siz de böyle düşünüyosanız mesaj atın
  5. kopacaksınız

kopacaksınız

Önce dogdugun AYI ara sonra GÜNÜ ve en son olarak ISMININ ILK HARFINI ara karşısında bulunan cümleyi buraya yaz . (sirayla yaz) Doğduğunuz Ay Ocak) Ben ingilizce ögretmenimle geziyorken Subat)Ben bi kac kizla/erkekle geziyorken Mart)Ben Michael Jacksonla geziyorken Nisan)En iyi arkadasimla geziyorken Mayis)Ben ev hayvanimla geziyorken Haziran)Ben mathematik ögretmenimle geziyorken Temmuz)Ben...

Sayfayı Paylaş