gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Veda filminde beklediğimi bulamadım!!

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Veda filmi ile dün akşam 04/05/2010 tanıştım...
    Filmde eksiklikler çoktu.. Yüce Ata'mızın zeybek oynarken özellikle ikinci oynayışı tam bir fiyaskoydu...
    Ölüm anında gözlerini birden açması ise çok korkutucuydu...
    Fikriye hanımın köşke gelmesi ve latife hanım tarafından kovulmasında ise çok eksiklikler vardı...

Livaneli dersini iyi çalışmamış...
    Oysa ondan daha gerçekçi bir yapım beklerdim...
    Kafamda çok soru işaretleri oluştu...
    Salih Bozok'un kişiliğide kötüydü..

Gerçekçi bulduğum tek kare burasıydı.. Orjinaline çok benzettim..

Sonra Ata'mızın hayatındaki kadınları birebir benzetmemişlerdi...
    Zübeyde Hanım'ı oynayan Dolunay Soysert benzeme açısından kötüydü...

Konusuna gelince,
    Ata'mızın Yaveri Salih Bozuk'la , Selanik’te çocukluktan başlayan arkadaşlığı, önce silah arkadaşlığına sonrasında cumhuriyetle birlikte aynı ideallerin peşinde yürüyen yarım asırlık dostluğa ve ölene kadar süren kardeşliğe dönüştü.

Aralarındaki dostluk o kadar büyüktü ki biri öldüğünde diğeri de hayata veda etmek istedi…

Veda, ölüme meydan okuyan bir kuşağın hikayesi. Filmde sadece Atatürk’ün hayatı anlatılmıyor, aynı zamanda bir döneme ışık tutuluyor, filmde dostluk, savaş, aşk, sevgi gibi konular ?‘insan olmak’ çerçevesinde tekrar ele alınıyor. “Veda” Salih Bozok’un anlatımıyla, bu dostluğun, Atatürk’ün hayatının dönüm noktalarının, vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikayesi…

Veda filminde beklediğimi bulamadım!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Veda

Veda

Rüyada birisiyle vedalaşan, gerçekten birilerinden ayrılır. Vedalaşırken ağlamak kötü olayların sona erdiğini bildirir. Rüyada birisiyle vedalaşan, gerçekten birilerinden ayrılır. Vedalaşırken ağlamak kötü olayların sona erdiğini bildirir. Veda rüyaları aynen çıkar. Vedalaşırken gözyaşı dökmek ise çok iyidir.Rüyasında biriyle vedalaşan, gerçekten ayrılır. Vedalaşırken gözyaşı döktüğünü gören,...
  2. Vedalar....

Vedalar....

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş