Vefat etmis birini Rüyada görmek

kötü rüya

Arkadaşlar;ölen yakınlarımız,akrabalarımız,arkadaşlarımız,dostlarımız var hepsine Allah rahmet etsin.Ama öteki dünyada ve kabirde sadece dualarla kurtulamayacağız ve ölülerimizide kurtaramayacağız.Namaz kılmıyorsan,oruç tutmuyorsan,malının kırkta birini zekat vermiyorsan,durumun varken Hacca gitmiyorsan ve imanın yoksa bizi ve onları kim kurtarabilir ki ? Sadece dua ile olmuyor.Hemen şimdi başlayalım namaza,sure bilmiyorsak öğrenelim.Allah İnşallah bizi,annelerimizi,babalarımızı ve bütün müslümanları bağışlar ve cennetine alır(Amin).Ölen bütün müslüman din kardeşlerimiz için şimdi bir Fatiha okuyalım hep beraber.

bende hep annemi görürüm rüyamda konuşmaz ama hiç.Ama böyle vefat eden birini gördüğümüzde ona dua etmeli ve ruhuna kuran filan okumak gerek diye düşünüyorum.Ruhunu rahatlatmak için.

ölmüşlerimizi rüyada görmek ;onların bizden dua ve hayır beklediğini gösterir diye biliyorum.bu sebeble ölmüş birini rüyamda görünce dua eder,çocuklara birşeyler dağıtırım.....

gelçi ben hercai değilim ama yaqrdımcı olmak isterim sakıncaıs yoksa suanda msiafir meleğim ama bilgimeclisi olarak anılırıdm eskiden

rüyanızda baba annenizi görmenize gelince baba anneniz 2002 ylından itibaren kabir de bulunduğu süresince Münker ve menkir melekleri ile su al içinde bulunmuş yani kabir sorgusu ve bitkinlik yorgunluk üzüntülü görmeniz size delalet etmiştir ki kul dünyada kalbi kimleyse onunla ahirette birlikte olur..

baba annenizin suali kabir melekleri yapmış olduğu sürece cok ve yorucu geçmiş ve sizden durumun hassasiyeti ve krtiğini bilgilendirmek için rabbine niyet etmiş ve size delalet eetmiştir. siz mesajınızda etkisinde kalmadım demişsiniz ama sizde baba annenizi seviyorsanız etkisinde kalın ve onu kabirde daha geniş ve daha feraha kavuşturmak için bişeyler yapınız derim..

nasıl bişey derseniz. onun ruhaniyeti için bişeyler yapınız...
eğer dunyada borcu varsa bulun ödeyin halalik alınız. ve ya küs oldukları heallaiğini alınız. küs olduğu kişiden... ihtiyaçlara yemek veriniz. yetimleri sevindiriniz. ( bu önemli yetimler duaları herzaman arşı titretir ) yani baba anneniz için salih ameller yapınız ve sevabını baba annenizin ruhaniyetlerine hediye ediniz.

biliyorsanız siz kuran hatm ediniz.. bilmiyosanız hatim ettriniz. yukardaki olaylar bir nebzede olsa baba annenizin ruhaniyetinne yapacağınız sevaplar onun kabirde rahatlamsını sağlayacaktır.

teşekkürler

canım tam da kalbimde geçenleri ne güzel yorumlamışsın. bu konularda çok bilgili olmalısın. Allah razı olsun. Gerçi ruyayı ben görmedim ama

banada yardım edebilir misiniz??

dün rüyamda dedemi bir bankta otururken gördüm hava rüzgarlıydı yapraklar uçusuyordu.o olduğundan emin olamadım.olunca yanına oturdum, o sadece karşı tarafa bakıyordu benimle konuşmamıştı donmuş gibi karşıya bakıyordu... karşıda ise değişik bir şey yoktu ama tanıdığım bir parkabeziyordu.yanına oturdum ona sarıldım dünyadki gibiydi... bastonlu...sonra hafifçe ağlamaya başladım sonra bana batı ve eskiden dediği gibi dedecum... dedi rüyam bitti lütfen yardım edin anlamını öğrenmem gerek
(şimdiden teşekkür ederim)

rüyamda 17 gün önce ölen sınıf arkadaşımı gördüm din dersindeydik gülüyorduk sonra ben onun ölmüş oldugunu hatırladım yanına gittim bana vucüdunu gösterdi vücudu kaymaya başlamış.bende yapma dedim gösterme yalvardım ona sonra ona dedim herkes senin için çok üzülüyo annen çok üzülüyo dedim oda mektup yazdı annesine anne ben burda çok sıkılıyorum ama sen üzülme yazdı.konuştuk sonra bir kab gibi birşeye su döktü ve elma attı ben merdivenlerden inerken bir ses bana bunun anlamının mahşerde başımızda olup bize yol gösterecegini söyledi.

Bizim üniversitede 1 ay önce benim tanımadığım sadece resimlerde gördüğüm futbolcu genç bir abimiz trafik kazasında hayatını kaybetti. Dün öğlen saatlerinde bir abimiz daha vefat etti yine trafik kazası sebebiyle. Öğle saatlerinde onlar hakkında konustuk arkadasımla. İnternetten kaza yaptğı araba içinde yatarkenki resimlerini gördük.Nedenini bilmedğim bi şekilde gece yatarken huzursuz oldum. Sonra dalmışım.1 ay önce vefat eden Erhan abimizi gördüm. Bedeni kaza yaptığı arabanın içinde yatarken ben o arabanın başında ağlıyordum ve Erhan abi geldi. Kendisini arabanın içinde kaza yapmış halde görüyordu. Ne olmuş bana böyle gibi cümleler kurdu ve ben ağlamaya devam ettim. Rüya bitti sabah uyandığımda çok korkmuş ve üzülmüş bi haldeydim. Rüyadan çok etkilendim hala gerçek olmuş gibi gözümde canlanıyor. Lütfen anlamını yazar mısınızz çok merak ediyorum yapabileceğim bir şeyler varmı diye.. :(

ölü diri görmek

Arkadaşlar bende rüyada babamı görüm hiç tuhaf değildi kırlarda çayırlarda gezip çicek topluyorduk ama cennetemi cehenemi gitti hiç bilmiyorum yardım edin bana

:(

babaanem öleli 25 gün oldu ve ben onu 2 kere rüyamda gördüm ilkinde yatıyodu ve benden su istedi abdest alacagını söyledi daha sonra meyve istedi bnde götürdüm..öbüründede gene yatıyodu bana bakarak üzülme dedi sonra küsermiş gibi kafasını çevirdi acaba ne anlama geliyo çok merak ediyorum lütfen yardımcı olun..

Bu konuyada karismis gibi olmayayim - ama bence rüyalar böyle anlatilmaz hic.. Cünkü simdi bu Rüyayi kötü yorumlayanida olur, iyi yorumlayanida.. Herkezin yorumlamasi farkli!

Sen / siz daima - ne olursa olsun - hep Hayira yorumlayin.. Tüm melislerin rüyalari hayirli olsun insaallah..

Geri