gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

velayet için çocuğun yaşının önemi olur mu?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar. Benim sorum şu , boşanma durumunda çocuğumuzun velayetini almak istersek, hakimin kararında çocuğun yaşının bir önemi olur mu ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Boşanma davalarında en önemli konulardan biri de çocuğun velayetinin kime verileceğidir. Velayet konusunda çocuğun yaşı ve cinsiyeti gibi konular oldukça önemlidir.
    Genel olarak yaşı itibarı ile anne bakım ve ilgisine muhtaç olan çocukların velayeti anneye bırakılır. Kesin bir yaş sınırı olmamakla birlikte uygulamada genel olarak 7 yaşına kadarki çocukların velayetleri anneye bırakılmaktadır.

Bunun yanında eğer baba velayetin anneye bırakılmasının çocuğun gelişimini zararlı yönde etkileyecek olduğunu ispat ederse velayet babaya bırakılır...

velayet için çocuğun yaşının önemi olur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklarda tinnitus olur mu

Çocuklarda tinnitus olur mu

Cevap 38: Evet.Rahatsız edici subjektif tinnitus çocuklarda erişkinlerdeki kadar sık olduğu halde çocukların tinnitustan kendiliğinden şikayetine seyrek rastlanır. Literatür taramasında çocuklarda tinnitus ile ilgili yayın sayısı oldukça azdır. Normal okula giden sağlıklı çocuklarda tinnitus rastlanma oranı %29′dur ve sorulduğunda %10′u tinnitustan şikayetçidir. Orta ve ileri derecede işitme...
  2. Aşkın yaşı olur mu?

Aşkın yaşı olur mu?

Aşkı her yaşta farklı yaşarız. 20 yaşında midemize giren kramplarla gösterir kendini aşk.30 yaşında dolu dizgin yaşarız aşkı,40 yaşından sonra huzur ve güven ararız aşkta. Kişi içinde yaşattığı çocukluğundan güç alarak yaşar. Önemli olan o çocuğun yaşlandırılmamasıdır. Çevremize baktığımızda içindeki çocukluğunu yaşlandıran gençlerle, o çocuğu diri tutma çabasında olan nice yaşlılar...
  3. 5 yaşındaki çocuğun velayeti

5 yaşındaki çocuğun velayeti

iyi günler. benim 5 yaşında çocuğum var. ben eşimden ayrılmak istiyorum. ama çocuğumun velayetini ben almak istiyorum.ama onlar vermezler diye cesaret edemiyorum.eşim içki kullanıyor.bana velayetin verilme ihtimali nedir
  4. Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir?

Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir?

bu konu boşanma durumunda çocuğun velayetinin annede kalma yaşı hakkında bilgiler içermektedir. Çiftler arası boşanmalarda eğer ortada küçük bir çocuk yada bebek varsa velayet genel de anneye verilir. Çocuğun velayetinin kaç yaşına kadar annede kalabildiği konusun da merak edilen bilgileri sizler için paylaşıyoruz. 12 yasına kadar Yargıtayın da kararlarında belirttiği üzere çok ters...
  5. Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

bu konu çocukların boşanma durumunda babaya verilecek velayet yaşı hakkında bilgilere yer vermektedir. Boşanmalar da şüphesiz ki en çok etkilenen çocuklar oluyor. Eğer farklı istisnai bir durum yoksa genelde küçük çocukların ve bebeklerin velayeti anneye verilir. Çiftler arasında eğer anlaşma durumun da ve anneye verilmesi uygun olmayan durumlar da velayet babaya verilir. Velayetin babaya...

Sayfayı Paylaş