Velilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Velilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar
anne adaylarının dikkat etmesi gereken hususlar anne adayının dikkat etmesi gereken hususlar anasınıfı velilerine öneriler
1- Okulumuz, T.C Milli Eğitim Bakanlığı' na bağlı yaş grubunun gerektirdiği eğitim programlarının uygulandığı bir ANASINIFI' dır.
2- Okulumuzda yarım gün eğitim programı uygulamaktadır.
3-Anasınıfımızda çocuklarımızın doğum günü kutlamaları için iki gün önceden sınıf öğretmenine haber verilmesi eğitimin eğitim planlaması için önemlidir.
4-Çocuklarınızın hastalık dışında okula düzenli devam etmeleri programlarının düzeni için gerekmektedir.
5-Çocuklarınızın en geç sabah 08.30' da, öğlen 13.30 da okula gelmiş olmaları eğitim programının aksamaması için çok önemlidir.
6-Anasınıfımız Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda resmi tatil günlerinde kapalıdır.
7-Servisten yararlanan ailelerin okul+öğretmen irtibatını düzenli olarak sınıf öğretmeniyle paylaşmaları programların düzenli işlemesi için gereklidir.
8-Çocuklarınız sizlerden başkasına, ancak yazılı refakat vermeniz ve bize telefon etmeniz halinde gönderilir. Aksi hiç bir surette çocuğunuzun bir başkası tarafından alınmasına izin verilmez.
9-Çocuklarınızın herhangi bir rahatsızlık(ateş, grip, konjüktivit gibi) ve bulaşıcı hastalık durumlarında okula gönderilmemesi rica olunur. Hastalık ve izin durumlarında sınıf öğretmenine haber verilmesi
10-Çocuklarımızın kullanması gereken ilaçları bir torba içinde hem ilaçların hem de torbanın üzerinde çocuğunuzun adı, ilaçların dozajı, kullanım perıodu yazılı olarak teslim ediniz. İlaçların prospektüslerinin kutuların içinde olmasına özen gösteriniz(Reçete ile verilen ilaçları kullanabiliriz.)
11-Tehlike oluşturabilecek veya kaybından üzüntü duyabileceğiniz değerli eşyalar ile künye, yüzük, küpe, bilezik, kolye, pantolon askısı gibi eşyalar kullanılmamasını rica ederiz.
12-Çocuklarınızın ceplerinde iğne, ataş, raptiye gibi zarar verici maddeler taşımadıklarına emin olunuz.
13-Anasınıfımıza getirilen tüm giysi ve malzemelerin üzerinde çocuğunuzun adının olmasına özen gösteriniz.
14-Çocukların faaliyetleri için gerekli olan bazı materyallerin eğitimin aksamaması ve çocuklarınızın zor durumda kalmaması için istenilen günde gönderilmesine özen gösterin.
15-Anasınıfına gelirken çocukların eline yiyecek türü şeylerin verilmemesi
16-Programlarının aksamaması için öğretmenlerle yüz yüze görüşmelerin ilk onbeş günden sonra sabah grupları için 12.00–12.30,öğlen grupları için 17.30–18.00 saatlerinde yapılması, ders saati içerisinde velilerin kesinlikle sınıflara girmemesi eğitim ve öğretimin kesintiye uğramaması ve sağlıklı işleyiş içersinde yürümesi açısından önemlidir.Ayrıca akşam saatlerinde ev telefonundan öğretmenle görüşme yapabilirsiniz.
17-Sorunların tartışılması ve sohbetin kapı önünde, çocuklarımızın yanında yapmamaya özen gösteriniz.
18-Eve gönderilen çalışma sayfalarının anne-baba rehberliğinde yapılması
19-Aile katılımı ile ilgili gönderilen defterlerin özenle okunup, yazılması gereken notların ihmal edilmeyerek ertesi gün geri gönderilmesi
20-Çocuğunuzla yaptıklarını ve yapacaklarını paylaşmayı lütfen ihmal etmeyiniz. Okulda öğrenmekte olduğu bir şarkıyı, şiiri, ya da tekerlemeyi sizden de işitmek çocuğunuz için hoş bir sürpriz olur.
21-Birinci dönem sonunda verilen karnelerin ikinci dönem başında sınıf öğretmenine imzalanarak teslim edilmesi
22-Servisle gidiş-geliş yapan çocuklar için servis telefon numaralarının veya telefon kartlarının çocuğun adı-soyadı ile birlikte öğretmene bırakılması
23-Düzenlenecek veli toplantıları davetlerine katılmanızı rica ederiz.
24-Çocuğun herhangi bir problemi olduğunda okul aile işbirliği açısından sınıf öğretmenine haber verilmesi, birlikte çözüm yollarının araştırılması
25-Ücretlerinin her ayın onbeşinde ödenmesi gerekmektedir.
26-Çocukların alerjik durumları sizlere verilen formlarda belirtilmeli ve titizlikle incelenerek gerekli yardımlar sağlanmaktadır.
27-Okulda giyilen elbiseler yere oturmaya uygun, yaratıcılığı engellemeyen çevre için rahat ve yıkanabilir olmalıdır.
28-GİZLİLİK
Çocuklar ve aileleri hakkında çok gizli bilgiler öğrenilecektir. Bu durum, çocuklarla etkili iletişim kurma ve onları anlamada önemlidir. Bu bilgi gizli tutulmakta ve okul dışında paylaşılmamaktadır.(boşanma, hastalık vb.)
29-İlginize teşekkür eder, işbirliğinizi bekleriz.

arkadaşlar bu formu kendinize göre uyarlayıp velilerinize dağıtabilirsiniz..

Geri