gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Vergi Borçlarına Ödeme Kolaylığı Geliyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Maliye Bakanı, hisse senetleri için yeri yatırımcıdan alınan yüzde 10’luk stopajı kaldıracaklarını açıkladı. Meclis Plan Bütçe Komisyonu’na 2009 bütçesinin sunumunu yapan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, krizin Türkiye’ye etkilerinin kaçınılmaz olacağını söyledi. Unakıtan, “Ülkemiz küresel krizden iki bakımdan etkilenebilir. Birincisi, kredi imkanlarının daralmasıyla borçlanma daha maliyetli hale gelebilir. İkincisi ise büyüme hızımızın düşmesiyle birlikte işsizlik artabilir” diye konuştu.

Bankacılardan reel sektöre likidite desteği verme konusunda hassas davranmalarını isteyen Unakıtan, memur maaşlarına yönelik enflasyon farkı uygulamasına ise devam edeceklerini kaydetti.

HİSSE SENEDİNDE STOPAJ SIFIR OLUYOR

Küresel krizin etkilerini hafifletmeye dönük bir kararı da açıklayan Maliye Bakanı, hisse senetlerinden alınan yüzde 10 stopajı kaldıracaklarını duyurdu. Unakıtan, “Bununla ilgili çalışmalarımızı bakanlıkta yaptık. Bundan sonra hisse senetlerinde borsanın derinliğini artırmak için yerli yatırımcıda yüzde 10 olan stopajı sıfıra getiriyoruz” dedi. Bonoda ise stopajın devam edecek.

GELEN PARAYA YÜZDE 2 VERGİ

Unakıtan, yurtdışındaki dövizin yurda getirilmesine ilişkin düzenlemenin de Başbakanlığa gönderildiğini ve Başbakan Erdoğan’ın imzasının ardından gelecek hafta başında Meclis’e gönderileceğini söyledi. Maliye Bakanı, yurtdışından getirilecek paradan yüzde 2 vergi alınacağını ve bunun herkese uygulanacağını ifade etti.

VERGİ BORÇLARINA ÖDEME KOLAYLIĞI GELİYOR

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, geçici vergiler ve damga vergileri hariç tüm vergi borçlarında yıllık yüzde 3 gibi bir faiz ve 18 aya varan vadeyle ödeme kolaylığı getireceklerini söyledi.

Bakan Unakıtan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşili ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Bakan Unakıtan, basına kapalı gerçekleştirilen görüşme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, vergi borçlarıyla ilgili bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Bakan Unakıtan bu çalışma kapsamında geçiçi vergiler ve damga vergileri hariç olmak üzere tüm vergilerde yıllık bazda yüzde 3 faiz oranı ve 18 aya varan ödeme kolaylığı getirileceğini bildirdi.

guncel.net

Vergi Borçlarına Ödeme Kolaylığı Geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vergi Borçlarını Ödemeyenler Teşhir Edilecek

Vergi Borçlarını Ödemeyenler Teşhir Edilecek

VERGİ BORÇLARINI ÖDEMEYENLER TEŞHİR EDİLECEK Maliye Bakanlığı, 2007 Yılı Sonunda Vadesi Geçtiği Halde 30 Haziran'a Kadar Ödenmeyen 150 Bin YTL ve Üzerindeki Vergi Borçlarını, 15 Temmuz -15 Ağustos Tarihleri Arasında İlan Edecek. Maliye Bakanlığı, 2007 yılı sonunda vadesi geçtiği halde 30 Haziran'a kadar ödenmeyen 150 bin YTL ve üzerindeki vergi borçlarını, 15 Temmuz-15...
  2. Tedaş Borç Ödeme Sayfası

Tedaş Borç Ödeme Sayfası

tedaş borç ödeme kredi kartı ile Tedaş'a şehirsel bazda internet üzerinden k.kartı ile online şekilde borç ödemek mümkün mü arkadaşlarım. İşimden dolayı bir türlü gidip ödeyemiyorum. Bankaya gidip talimatta veremediğime göre bari iş yerinden k.kartı ile yatırayım diyorum. Varmı bir link yada bir adres.,
  3. Ttnet Borç Ödeme Servisi

Ttnet Borç Ödeme Servisi

Ttnet Borç Ödeme Servisi Faturalarımı ve ödemelerimi öğrenmek istiyorum nasıl yapacağım bunu?
  4. Ttnet Borç Ödeme Nasıl Yapılır ?

Ttnet Borç Ödeme Nasıl Yapılır ?

Ttnet Borç Sorgulama, Ttnet Borç Sorgulama servisi Evinizin rahatlığında dışarı çıkmadan ttnet faturalarınızı bilgisayarınızdan takip edip, ödeyebilirsiniz melekler . :) Tek yapmanız gereken aşağıda verdiğimiz linke tıklayıp kayıt olmak. Daha sonrasında faturalarınızı görüntüleyebilir, otomatik ödeme talimatınızı kredi kartınız aracılığıyla ödeyebilirsiniz :tik: TTNET FATURA ÖDEME İÇİN...
  5. Ttnet Borç Ödeme Telefon Numarası

Ttnet Borç Ödeme Telefon Numarası

Ttnet Borç Ödeme Telefon Numarası kaç arkadaşlar bilenleri bu sayfaya bekliyorum :)

Sayfayı Paylaş