gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Vergi Kaçakçılığına Özel Birim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Vergi kaçakçılığına özel birim hangisidir?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Vergi Kaçakçılığına Karşı Özel Birim Kuruldu
    Maliye Bakanlığı, vergi kaçakçılığıyla mücadele etmek için özel bir birim kurdu.

35 müfettişin yer aldığı İstanbul Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Grup Başkanlığı birimi Mali polis ile birlikte operasyonlara katılıyor. İlk ortak çalışma İstanbul Esenler Otogarı'nda madeni yağ satan iş yerlerine yönelikti.Akaryakıt, sigara, içki ve gümrük kaçakçılığı sebebiyle oluşan vergi zararını önlemek isteyen Maliye Bakanlığı yeni tedbirler aldı. Bu kapsamda İstanbul Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Gurup Başkanlığı birimi kuruldu.

Mali polis ile birlikte operasyonlara katılan birimde, alanında uzman 35 müfettiş yer alıyor. Yeni birim, polisin operasyonlarına katılarak vergi kaçakçılığı yaptığı belirlenen şirketlerde inceleme yapıyor.

İlk ortak çalışma da İstanbul Esenler Otogarında madeni yağ satan işyerlerine yönelik yapıldı. Son 3 yılda 5 milyar lirayı aşan vergi kaybına ve ölümlü kazalara sebep olan 10 numara yağ" aradı.

İncelemek üzere numuneler alan ekipler, şirket hesapları ve faaliyetlerini inceledi.
    trthaber.com

Vergi Kaçakçılığına Özel Birim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vergi

Vergi

Vergi memuru (tahsildar) olduğunu görmek yetenek ve kıymetinin iyi olmasına, kamu görevi üstlenmeye, malının zekatını vermekten hoşlanmamaya yahut bir şeyden tiksinmeye, Vergi memuru olduğunu görmek bazen zulme ortak olmaya, can yakıp beddua almaya; Verggi memuru görmek borcunu ödemeye, elçiye ve emanetçiye, polise yahut şerli ve rüşvet alan birine, Vergi vermek malın eksilmesine yahut sadaka...
  2. özel bir dua

özel bir dua

BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ: Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım. Günlük yaşamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğünü kullanabileyim... BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ: Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi. Hatta düşmanlarımı da sevebileyim... BANA ÖYLE BİR...
  3. En büyük cep telefonu kaçakçılığı şebekelerinden biri çökertildi

En büyük cep telefonu kaçakçılığı şebekelerinden biri çökertildi

İstanbul polisi Türkiye'deki en büyük cep telefonu kaçakçılığı şebekelerinden birini çökertmeyi başardı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan açıklamaya göre, kaçakçılık yapmak için örgüt kuran bazı kişilerin, ikinci ve üçüncü el olarak toplanan cep telefonlarına ait IMEI numaralarını Çin'de yaptırdıkları telefonlara klonlayarak cep telefonu kaçakçılığı yaptıkları,...
  4. 2011 Yılı Yeni Özel Tüketim Vergi Oranları Açıklandı!

2011 Yılı Yeni Özel Tüketim Vergi Oranları Açıklandı!

2011 özel tüketim vergisi ötv oranları belli oldu açıklandı sigara motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili bilgiler burada melekler Kapalı alanlarda sigara yasağı gelmesine rağmen yine de ısrarla sigarayı fazla tüketen ülkemize bir darbe de, uzun zamandır beklenen ötv zamlarıyla geldi melekler :) Sigara ve alkol kullanmayan biri olarak bu habere sevindim ancak zamlar sadece sigara ve alkol...
  5. Motorlu taşıtlar vergisinde bir alt dilimden vergilendirme şartları nelerdir ?

Motorlu taşıtlar vergisinde bir alt dilimden vergilendirme şartları nelerdir ?

motorlu taşıtlar vergisi nedir,motorlu taşıtlar vergisi bir alt dilimden vergilendirme nedir,motorlu taşıtlar vergisinde bir alt kademeden vergilendirme şartları nelerdir, 1.sayılı tarifede yer alan otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerlerine ait yıllık tahakkuk eden vergi tutarlarının Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından o yılın Ocak ayında ilan edilen...

Sayfayı Paylaş