gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

Veysel karani hazretlerinin türbesi

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

veysel karai hazretleri türbesi nerde nasıl gidilir hangi şehirde hakkında genel bilgiler burda melekler veysel karani hazretlerinin türbesi siirt ilinin baykan ilçesinin ziyaret beldesinde bulunmaktadırr melekler

siirte 40 km mesafededir

yılın her 16- 17 mayıs günleri veysel karani'yi anma günü olarak kutlanır yurdun dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrar özelliklede bahar aylarında

Veysel karani hazretlerinin türbesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Veysel Karani Hazretleri

Veysel Karani Hazretleri

HAKKINDA YAZILANLAR Karen'de parlayan pırlanta Veysel Karâni Hazretleri Efendimiz’in (Sallallahü aleyhi ve sellem) bilinen iki hırkası vardır. Bunlardan biri Kaside-i Bürde’nin yazarı büyük şair Kaab bin Züheyr’e verilir ki, Topkapı Sarayı’nı ziynetlendirir. Diğeri de Kareli Üveys’e gönderilir. Hasılı bu iki kutlu miras da İstanbulumuz’a nasip olur. Belki de ona bu yüzden İslambol...
  2. Veysel Karani...

Veysel Karani...

Karen'de parlayan pırlanta Veysel Karâni Hazretleri Efendimiz’in (Sallallahü aleyhi ve sellem) bilinen iki hırkası vardır. Bunlardan biri Kaside-i Bürde’nin yazarı büyük şair Kaab bin Züheyr’e verilir ki, Topkapı Sarayı’nı ziynetlendirir. Diğeri de Kareli Üveys’e gönderilir. Hasılı bu iki kutlu miras da İstanbulumuz’a nasip olur. Belki de ona bu yüzden İslambol derler... Kimbilir? Peki siz...
  3. Veysel Karani İlahi

Veysel Karani İlahi

Hakkın Habibinin sevgili dostu Yemen illerinde Veysel Karani Söylemez yalanıyemez haramı Yemen ilerinde Veysel Karani Seherde kalkuben yola giderdi Hakkın binbir ismin zikir ederdi Allah Allah deyu deve güderdi Yemen ilerinde Veysel Karani Elinde asası hurma dalından Eğninde hırkası deve yününden Asla hata gelmez onun dilinden Yemen ilerinde Veysel Karani Aşık Yunus ey dür ben de varaydım Ol...
  4. veysel karani hazretleri hakkında bilgi

veysel karani hazretleri hakkında bilgi

veysel karani hakkında bilgi veya konu varmı melekler beni birisi bilgilendirebilirmi acaba türbesi nerdedirr nasıl gidilirr çok gitmek istiyorumm varsa bilgi paylaşın lutfen şimideden teşekkürlerrrr
  5. Veysel karani

Veysel karani

Her ramazan TV de dikkatle izlerim hikayesini ver her izlediğimde ilk izlemişim duygusuyla ağlarım.. En etkilendiğim kişidir Veysel Karani.. Okumanızı istedim okumasanızda internette izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.. Veysel Karani tabiin, mutasavvıf Doğum tarihi kesin olarak bilinmiyor. 555-560 tarihleri arasında Yemen’de bulunan Karen’de doğdu. İslam'da anne sevgisinin büyüklüğüyle...

Sayfayı Paylaş