gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Vezir Parmağı

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 500 gr un
    limon suyu, kızartmak için sıvıyağ
    3 bardak su
    1 çay kaşığı tuz
    1 çay kaşığı şeker
    2 çorba kaşığı ayçiçek yağı
    4 adet yumurta
    4 bardak su
    4 bardak şeker

Yapılışı

Öncelikle şurup için 4 bardak şekerle 4 bardak suyu kaynatın. Ocaktan almaya yakın limon suyunu ilave edin. Ocaktan aldıktan sonra soğumaya bırakın.
    Hamur için suyu, tuzu, şekeri ve yağı kaynatın. Unu azar azar ilave edip, tahta kaşıkla karıştırın. Karışım hamurlaşmaya başladığında yumurtaları teker teker yedirerek ilave edin. Ocaktan alın. Hamura parmak şekli verin. Kızgın yağa atarak kızartın. Çıkarıp, soğuk şerbete atın. Şerbetini emince çıkartıp, servis yapın.

Vezir Parmağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Parmak

Parmak

Eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza; Parmak görmek kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, İnce ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş...
  2. Vezir

Vezir

Ulaşmak istediğiniz makama ulaşacak, tüm istediklerinizi gerçeklerinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Ulaşmak istediğiniz makama ulaşacak, tüm istediklerinizi gerçeklerinizi gerçekleştireceksiniz demektir.
  3. padişah ve vezirleri

padişah ve vezirleri

bir padişah vezirleri arasından en zeki olanı sececek bunları sınava tabi tutuyor ve en zeki olanı sadrazam yapacak diğerinin ise kellesini vurduracak son olarak bi sınav daha yapıyor ikiside aynı cevapları verince padişahın aklına bi kurnazlık geliyo ve daha zor bi sınava tabi tutuyor bu sınav şöyle: 3 tane sapka var 2 si mavi 1i kırmızı hangisi basındaki şapkanın hangi renk oldugunu...
  4. Vezir Parmağı Tarifi Resimli

Vezir Parmağı Tarifi Resimli

Vezir Parmağı Tarifi Resimli tarifi yazar mısınız bana arkadaşlar? Kesinlikle Vezir Parmağı yapılışını derhal öğrenmem lazım;)
  5. REsimli Vezir Parmağı yapılışı

REsimli Vezir Parmağı yapılışı

Vezir Parmağı Nasıl yapılır Vezir Parmağı yapılışı resimli Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda "Vezir Parmağı nasıl yapılır?" diyen misafirimiz için ve elbette ki sizlerin de öğrenmesi için Vezir Parmağı tarifini paylaşıyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz. Vezir Parmağı yapabilmek için gerekli olan malzemeler 2 Yumurta 1 Bardak Şeker 2 Kase Un 1 Tatlı Kaşığı Tarçın 1...

Sayfayı Paylaş