gebe
  1. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

'vicdan', üçlü bir aşk öyküsü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TÜLSÜ35 tarafından paylaşıldı.

ATIF YILMAZ VE FATİH AKIN GİBİ FARKLI KUŞAKLARDAN USTA YÖNETMENLERLE ÇALIŞAN NURGÜL YEŞİLÇAY, VİCDAN'IN YÖNETMENİ ERDEN KIRAL İÇİN 'MÜKEMMEL BİR İNSAN,' DİYOR. Günaydın, filmin setinde başrol oyuncusu Nurgül Yeşilçay'la röportaj yaptı:
    - Vicdan, oldukça karmaşık bir olgu. Film bu olguyu nasıl ele alıyor? - Suç ve ceza kavramları üzerinden biraz suçun ne olduğunu eşeliyor. Çünkü suç algısı toplumdan topluma, hatta insandan insana değişen bir kavram. Filmde suçun, vicdanı rahatsız eden yanı ele alınıyor ve vicdanın öldürücülüğü öne çıkarılıyor. Bildiğimiz kadarıyla da bir aşk hikâyesi üzerinden anlattığınız mevzu işlenecek...

- Üçlü bir aşk öyküsü. Tutkulu bir aşk, ama biraz da tuhaf... Adam evli, karısını seviyor ama aynı zamanda karısının yakın arkadaşına da sırılsıklam âşık.
    - Filmde canlandırdığınız Aydanur'un varoşlarda yaşadığını biliyoruz. Ama iç dünyası nasıl?
    - Gündüzleri kiremit, geceleri de fırça fabrikasında çalışıyor. Çok fazla geliri yok. Ama kendini güzel buluyor, önemsiyor ve yaşadığı hayattan memnun değil. Belki biraz ünlü olmak, magazin sayfalarında gözükmek istiyor. Fabrikalarda çalışarak amacına ulaşamayacağını biliyor. Bunun için de pavyonda çalışıyor. Ama hiçbir şey istediği gibi de olmuyor. Bunun da sıkıntısını çekiyor. Açıkçası ailem zengin değildi. Ve ben de Aydanur gibilere çok da yabancı değilim. Ayrıca dünyaya o kadar da kapalı olmadım. Onun için Aydanur'un yaşadıklarını anlayabiliyorum. Bu da işimi kolaylaştırıyor.
    - Uzunca bir süre ön çalışma yaptınız bu film için. Erden Kıral da doğaçlama ağırlıklı çalıştığınızı söyledi. Bu ön çalışmanın doğaçlamaya ne gibi faydası oldu?
    - Vicdan doğaçlamanın bu kadar öne çıktığı ilk filmim. Açıkçası biraz daha aktif bir şekilde filme katkıda bulunma imkânı sağlıyor bu yöntem. Hikâyeyi, hikâyenin akışını temel olarak biliyoruz. Ama sahne kurulurken, diyaloglar yaratılırken ağırlıklı olarak doğaçlama yapıyoruz. Kabul etmem gerekir ki, biraz zorlayıcı oluyor. Ama acayip bir gerçekçilik katıyor. Tabii, sırıtmaması için bunu dozunda ayarlamak gerekiyor. Ben canlandırdığım Aydanur karakterini, 'üstün gerçekçi' bir şekilde yorumladım diyorum. Yani çok gerçekçi olsun istedim. Filmi izleyenler eğer beni tanımıyorlarsa bu kız fabrikada çalışan biri herhalde desinler istedim.
    - Atıf Yılmaz'dan sonra bir başka usta ile çalışıyorsunuz. Erden Kıral'ın seti de Atıf Bey'inki kadar öğretici mi geçiyor?
    -Erden Kıral mükemmel bir insan. Öncelikle oyuncularına imkân tanıyor. Bizi ciddiye alıyor. Bu oyuncunun önemsendiğinin en büyük göstergesi zaten. Ayrıca çok rahat. Çünkü onun kafasında her şey net.
    - Siz genelde yönetmenlerle güven ilişkisi kurmayı seviyorsunuz. - Evet. Karşılıklı bir şey. İlk başta bir tanışma faslı, sonra birbirimizi keşfediyoruz, anlıyoruz. Bu karşılıklı güvenmenin zeminini oluşturuyor. Film çekildikten sonra da birbirimizi bırakmıyoruz. Arkadaşlığımız devam ediyor.
    4 saat önce.
    kaynak:haberler.com

'vicdan', üçlü bir aşk öyküsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bitmeyen Bir Aşkın Öyküsü

Bitmeyen Bir Aşkın Öyküsü

İhtiyar Adam Ve Yaşlı Karısı İhtiyar adam kerpiç damın içinde gezinip durdu. Duvardaki eşinin resimlerine takılıp kaldı gözleri bir süre, derin bir iç çekti… ”Hey gidi Ferhat Ali heyy! Hey gidi günler! Nerede o daldan dala atlayan gençlik yılları, tuttuğunu koparan, o mutlu baharlar, mutlu yazlar, nerede etrafında fır dönenler? Şimdi şu evde tek başına, kimsiz, kimsesiz. Sesine ses veren...
  2. Hakan Altun - Yaralı Bir Aşkın Öyküsü

Hakan Altun - Yaralı Bir Aşkın Öyküsü

Çok ağladım ben bu aşktan Çok yalvardım Allaha Duymadı sesimi ne yaradan ne sevgili Kahrettim kendimi yıllarca Gülmedi hiç yüzüm Teslim oldu özüm Gecem ve gündüzüm Kabus oldu bu aşktan Yaralı bir aşkın öyküsü Yarası derin büyük sancısı Soranı yokimiş derdi başından aşkın Böyle bir aşkın öyküsü
  3. Savaşın Vurduğu Bir Aşk öyküsü

Savaşın Vurduğu Bir Aşk öyküsü

Savaşın insanların hayatını ne kadar etkiliyebileceğinin canlı örneklerinden birtanesi de TYLER ZİEGEL ve RENEE...TYLER şuan 25, RENEE ise 22 yaşında...Bu kadar görkemli bir başlangıca sahip olan ilişkileri çoğu insanın tahmin ettiği veya istediği şekilde gelişmedi.Genç çift sadece 6 ay evli kalabildi ve geçtiğimiz yıl içinde boşandı.Hakkında "EĞER SAĞLIKLI OLSAYDI BOŞANMAZDI"...
  4. Bitmeyecek denilen bir aşkın hazin öyküsü yazıyor bu satırlarda…

Bitmeyecek denilen bir aşkın hazin öyküsü yazıyor bu satırlarda…

Zincirleme bir trafik kazası yaşıyorum ömrümün baharında… Adın dilimde,hayalin gözlerimin önündeyken boşlukta buldum kendimi.Adının eseri olmuş hallerin,bende kelebek etkisi yaratmıştı oysa…Eski Türk filmlerine benziyordu tanışmamız.Biraz siyah,biraz beyaz…Masumluk ve asalet abidesi,sevgimiz...Şimdi ise hazan çöktü.İlk bahardayken fırtına ne de çabuk düştü yüreklerimize.Anlatılmaz yaşanır...
  5. Nasıl Bir Vicdana Sahipsiniz?

Nasıl Bir Vicdana Sahipsiniz?

Hiç düşündünüz mü, şu ölümlü dünyada sahip olduğumuz, yükte ve pahada ağır tek bir şey var: Vicdan...Peki vicdanla bire bir örtüşen ne olabilir? Elbette ki aklınıza geldi; inanç. İsterseniz soruyu şöyle soralım; hiç vicdana ters düşen inanç olur mu? SORULAR 1- Bir randevuya yetişmektesiniz. Trafiğin yoğun olduğu bir saatte taksidesiniz. Yol kenarında bir kalabalık dikkatinizi...

Sayfayı Paylaş