gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Şimdi benim yazdan kalma vişnem var ama bunları kek için nasıl kullanacam bilmiyorum, var mı vişneli kek yapmasını bilen, buraya yazsa.. :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Vişneli Kek Malzemeler ; 3 adet yumurta (oda sıcaklığında)
    ½ su bardağı toz şeker
    ½ su bardağı margarin (erimiş, ılıtılmış)
    2 paket kabartma tozu
    2 su bardağı un
    1 su bardağı dondurulmuş vişne
    ve 1 su bardağı toz şeker

Kek kalıbını yağlamak için:
    Yarım yemek kaşığı yumuşak margarin

Vişneli Kek yapılışı
    Öncelikle 25-28 cm çapındaki (yani orta boy) yuvarlak bir kek kalıbını ya da bu ölçülere yakın kare, dikdörtgen kek kalıbının her tarafını yağlayalım.

Yağlanan kek kalıbının dibine buzunu çözdürmeden vişneleri yerleştirelim. Üzerine yarım su bardağı toz şekeri serpiştirip, bir kenarda beklemeye bırakalım.

Şimdi kekimizi yapmak üzere derin bir karıştırma kabının içine yumurtaları kıralım. Üzerine yarım su bardağı toz şekeri ekleyip çatal ya da mikserin orta devriyle 2-3 dakika kadar çırpalım. İyice köpüklensin. Sonra eritilip, ılıtılmış margarin ve kabartma tozuyla beraber unu da ekleyip, tekrar karıştırmaya, çırpmaya devam edelim. Boza kıvamında yani muhallebi koyuluğundaki kek hamurumuzu kalıbın içine, vişnelerin üzerine dikkatlice aktaralım. Bu arada fırınımızı en az 10 dakika önceden 175 dereceye ayarlayıp kekimizi pişmeye bırakalım. 40-45 dakika sonra kekimizi fırından alalım. Soğumasını bekleyip, kalıptan çıkaralım, dilimleyip servise sunalım.

vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pırasalı Kek Nasıl Yapılır Bilen Var mı ?

Pırasalı Kek Nasıl Yapılır Bilen Var mı ?

Pırasalı börek, zeytinyağlısı, kıymalısını bilirim de pırasalı kek ilk kez duydum arkadaştan. Hani kek tatşlı olur ya yakıştıramadım pırasayı. Tarif bilen var mı, bir denemek isterim nasıl oluyor..
  2. İrmikli kek tarifiniz var mı

İrmikli kek tarifiniz var mı

Ya ben irmik tatlısını da helvasını da pastasını da ve dahi revaniyi de çok seviyorum.Peki irmikli kek var mı?Varsa tarifini verebilirmisiniz ? :D
  3. Zeytinli kek tarifi var mı ?

Zeytinli kek tarifi var mı ?

Benim bildiğim kek tatlı oluri kakaolu, üzümlü falan .Ama zeytinli de oluyormuş, bana tarifini bilen yazabilirmi, merak ettim ..
  4. şekersiz kek tarifiniz var mı

şekersiz kek tarifiniz var mı

Merhaba.Ben şeker hastasıyım ve mümkün mertebe tatlıdan uzak duruyorum.Ama nefis işte canım kek istiyor.Acaba diyorum şeker konmadan kek yapılabilirmi, böyle bir tarif var mı ?
  5. Kuru yemişli kek tarifi

Kuru yemişli kek tarifi

Hamur işlerini sevmeyen bayan yoktur.Misafir ikramlarımızın çoğu hamur işlerinden olur.Hamur işlerinin kalorisi yüksek olsada bu damak zevkinden vazgeçemiyoruz.Hamur işlerinin en bilindiği kek lerdir.Kekler lezzetli olmalarının yanında aynı zamanda en pratik hamur işi pasta çeşididir.Sevgili hanımlar konu hamur işlerinden açılmışken diğer hamur işi tariflerimizi de incelemenizi öneriyoruz....

Sayfayı Paylaş