gebe
  1. LiKarBa

LiKarBa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

vişneli ve bademli biscotti

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında LiKarBa tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Malzemeler
    • 1 + 3/4 su bardağı kurutulmuş vişne
    • 1/2 su bardağı su
    • 3 su bardağı un
    • 2 tatlı kaşığı kabartma tozu
    • yarım tatlı kaşığı tuz
    • 4 yemek kaşığı yumuşak margarin
    • 1 su bardağı toz şeker
    • 4 yumurta (1 tanesi hafifçe çırpılmış)
    • 2 tatlı kaşığı vanilya
    • 3/4 su bardağı badem (kabukları soyulmuş ve doğranmış)
    • 3 yemek kaşığı toz şeker
    not: ben sadece 1 bardak (1 paket) kurutulmuş vişne kullandım, suyu da biraz azalttım.
    Hazırlanması:
    1. Vişneleri ve suyu bir tavaya alın. Orta hararetli ocakta arada karıştırarak 8 dakika pişirin.
    2. Pişince suyundan 2 yemek kaşığı ayırıp kalanını süzün.
    3. Unu, kabartma tozunu ve tuzu eleyin. Yağı ve 1 su bardağı şekeri mikserle 2 dakika çırpın. 3 yumurtayı teker teker ekleyin. Ayırdığınız vişne suyunu ve vanilyayı ilave edin. Yavaş yavaş unlu karışımı ekleyip vişneleri ve bademleri karıştırın. (Ben bu aşamada hamur elime çok yapışıyor diye un ekledim.)
    4. Hafif unlanmış bir zeminde hamuru ikiye bölün. Her birini 32cm x 6,5cm boyutlarında rulo haline getirin. (Ben fırın tepsisinin uzunluğuna göre ayarladım.). Fırını 200C'ye getirin. Her bir ruloya elinizle bastırarak 1 cm kalınlığına gelmesini sağlayın. Ruloları yağlı kağıt serili tepsiye -aralarında mümkün olduğunca boşluk bırakarak- yerleştirin. Üzerlerine çırpılmış yumurtayı sürün ve 3 yemek kaşığı toz şekeri serpin.
      Isınmış fırında 35dak. pişirin. Pişince fırın teline alıp 20 dakika soğutun.
    5. Her bir ruloyu ekmek bıçağı ile verev 16-18 parçaya kesin. Tekrar fırın teline alın. Teli tepsilerin üzerine yerleştirin. (Ben doğrudan tepsiye aldım) Fırını 150C'ye getirin. 8 dakika pişirip ters çevirin. 8 dakika daha pişirip fırından çıkarın. Tamamen soğutup servis yapın.

vişneli ve bademli biscotti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Keçiboynuzlu ve Bademli Hafif Muffin

Keçiboynuzlu ve Bademli Hafif Muffin

keçiboynuzlu tarifler keçiboynuzlu kek Keçiboynuzlu ve Bademli Hafif Muffin Malzemeler 20 gr toz Splenda 250 gr kepekli un 100 gr enerjisi azaltılmış yağ (Becel Light) 30 gr keçiboynuzu tozu 24 adet çiğ badem 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 2 adet yumurta 250 ml yağsız süt 1 tatlı kaşığı vanilya esansı Hazırlanışı Büyük bir kasede kepekli un, Splenda, keçiboynuzu tozu ve kabartma tozunu...
  2. Ev ve el yapımı Vişneli Ruj

Ev ve el yapımı Vişneli Ruj

el yapımı ruj çocuk rujları çocuk ruju ev yapımı ruj ev makyaj malzemeleri Dudaklarınızı renkli ve lezzetli tutmak istiyorsanız kendi evinizde kolayca yapabileceğiniz vişne rujunu kullanabilirsiniz. Doğal makyaj ürünleri kullanmak cilt sağlığınız için de faydalıdır. Malzemeler, 1 paket vişne jeli 1 çay kaşığı vazelin Hazırlanışı, Vazelini ısıya dayanıklı bir kâsede mikrodalga...
  3. Vişneli ve Çikolatalı Dilimler

Vişneli ve Çikolatalı Dilimler

Malzemeler 1 + 1/4 su bardağı kurutulmuş vişne 300gr margarin (2 yemek kaşığı haricindeki kısmı küplere bölünmüş) 1 su bardağı toz şeker 1/2 su bardağı kakao 1 tatlı kaşığı tuz 3/4 su bardağı kahverengi şeker 1 su bardağı hindistan cevizi 2 su bardağı + 7,5 tatlı kaşığı un 1 yumurta 1/2 su bardağı damla çikolata Hazırlanması: Fırını 160C (325F)'ye getirin. 23cm (9")lik...
  4. Biscotti Badem ve Kuru Kayısılı

Biscotti Badem ve Kuru Kayısılı

biskuvi , yapılışı, malzemeler, biscotti nedir, bademli ve kayısılı biscotti yapılışı burada bayanlar Biscottiyi çok seviyorum. Naturel kuru kayısı ve kayısı bademini de öyle. Neden bu lezzetlerin hepsi tek bir tarifte buluşmasın ki ... gerçekten denemeye değer ve lezzetli.. Gerekli Malzemeler : • 2,5 su bardağı un • ½ su bardağı mısır unu • 1 su bardağı toz şeker • 125 gr...
  5. Fındık ve Kahveli Biscotti

Fındık ve Kahveli Biscotti

biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, yapılışı hakkında herşey burada Hanımlar sanki yeterrr artık dediğinizi duyar gibiyim biscotti den :D:D Ama bakın size tarif buldum :) 215 gr beyaz un (Ben yaklaşık iki su bardağı kullandım) 1/ tatlı kaşığı kabartma tozu 160 gr toz şeker (2/3 su bardağı) 60 gr tuzsuz tereyağı 2 ad. yumurta 1/2 tatlı kaşığı vanilya esansı 2 çorba kaşığı...

Sayfayı Paylaş