gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

vistaya nasıl format atarım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Vista işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyorum ve format istiyor artık.Yalnız teknik servise götürüp para bayılmak ta işime gelmiyor acaba bu işli kendim evde yapamaz mıyım?Yapabilirsem nasıl yaparım ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Windows Vista kurulumuna başlamadan önce CD/DVD mizi sürücüye yerleştirelim ve bilgisayarı yeniden başlatalım.
    Windows otomatik olarak, sabit diskin boş olduğunu görür ve dosyaları yüklemeye başlar. Bu biraz zaman alabilir sabırlı olmak gerekiyor.

imdi dil seçimi, zaman ve para birimi seçimi yapmalıyız. Giriş seçimini de ayarladıktan sonra..

Evet, install now(şimdi yükle) butonuna basarak yüklemeyi başlatmalıyız.

Microsoft Vista seri numarasını girelim. Yada daha sonra da girebiliriz..

Lisans sözleşmesini kabul edip Next le devam etmeliyiz..

Vista yı upgrade etmediğimiz için bu seçenek kapalı. Alltaki Custom ile devam ediyoruz kuruluma.

Sürücü Seçeneklerinden istediğimiz diski "sil " diyerek biçimlendiriyoruz... Hdd tek parça ise biçimlendirdikten sonra " yeni " ile bölüm oluşturuyoruz..
    Formatladık, şimdi devam diyoruz..

Bu adım, biraz uzun zaman alacak ve herhangi bir girişi gerektirmiyor. Bu arada bilgisayarın bir kaç kez kapanıp açılabilir. Disket sürücünüzde (hala kullanıyormusunuz?) disket falan varsa çıkarmayı unutmayın.

Yine kapanacak ve açılacak

bu siyah ekranda biraz beklemek gerekiyor.

kurulum tamamlandı...

Kullanıcı adı, şifre girelim ve kendimize bir resim seçelim.

Bilgisayar ismi girelim ve devam edelim.
    Windows koruma modunu seçeceğimiz ekrandayız. Tavsiye edilen şeklini seçip devam edelim.

Saat dilimi, saat ve tarih ayarlarınıda yapalım

Buraya kadar gelebildiğimiz için Microsoft bize teşekkür ediyor.Start düğmesine basalım ve devam edelim

Windows Vista performans analizi yapıyor, biraz uzun sürebilir.

şifre girebileceğimiz alana geldik.

Windos Vista masaüstünü ayarlıyor.

Ve bitti.Artık sistemi kullanabilirsiniz. Vista genel olarak sistemde kullanılan donanımları otomatik tanır... Fakat ekran kartı ve ses kartınızın güncel driverlerini yüklemenizi öneririz..

vistaya nasıl format atarım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Face ye gif resim nasıl atarız?

Face ye gif resim nasıl atarız?

Face ye gif resim nasıl atarız? Arkadaşlar ben facebook sayfama gif resim atmak istiyorum ama nasıl yapacam bilenler yazsın
  2. Facebook mail adresleri nasıl mail atarım ?

Facebook mail adresleri nasıl mail atarım ?

facebook iletişim mail adresleri facebooka mail atma Son günlerde özellikle ilk facebook'a kayıt olurken verilen isimlerden dolayı bir çok kişinin facebook hesabı dondurulmuş durumda. Özellikle facebook hesabınızda sorun var ise veya dondurulma durumu söz konusu ise, ister istemez haklı gerekçelerinizle birlikte şikayetlerinizi FAcebooka iletmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için öncelikle...
  3. Yarım Saatte Format Nasıl Atılır ?

Yarım Saatte Format Nasıl Atılır ?

Bu konu; yarım saattem format atma hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bilgisayarınız iyice ağırlaştı mı ? Ya da belki bir virüs bulaştı. O halde artık bir format atma zamanıdır. Bunun için illa ki bilgisayarcı çağırıp dünyanın parasını vermenize gerke yok. Biraz dikkat ve cesaretle siz de bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Aşağıda makaleyi iyice inceleyin ve yarım saatte...
  4. Windows vistada temalarını nasıl yükleyebilirim

Windows vistada temalarını nasıl yükleyebilirim

Bilgisayarımda windows vista kullanıyorum ve tema yüklemek istiyorum ama nasıl oalcak bilemiyorum.Bana yardım edebilecek biri varmı?
  5. hp laptopa nasıl format atılır

hp laptopa nasıl format atılır

Laptopum hp marka ve artık format istiyor. Servise yollamadan ben format atamazmıyım acaba? Hp laptopa nasıl format atılır ?

Sayfayı Paylaş