gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

volkan konak-ayşem destanı

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

volkan konak bakır tenceresi volkan konak mutfak penceresi ayşem destanı 1 Yemek koydi ustine bakir tenceresine ayşem çik konişalum mutfak penceresine

giyduği entarenun onleri açuk yaka
    çok yakti canlarumi camlardan baka baka

ayşem gel konişalum biz lisan olduk lisan
    daha konişamazuk dağlari kavuştursak

sabah rüzgari vursun ayişem saçlaruna
    tamah etmem sevduğum sensuz dunya malina

yukledum atlarumi endum terazilara
    kurban olayim ayşem yazduğun yazilara

pencerede perdeyi elumlan dokuyayim
    verun beni mektebe ayşemlan okuyayim

volkan konak-ayşem destanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. volkan konak-vasiyet

volkan konak-vasiyet

volkan konak son cd volkan konak vasiyet son albüm VASİYET Oya ablam ve ömer konak’ın anısına... yoldaşlar nasip olmazsa görmek o günü, ölürsem kurtuluştan önce yani, alıp götürün anadoluda bir köy mezarlığına gömün beni. hasan beyin vurdurduğu ırgat osman yatsın bir yanımda ve çavdarın dibinde toprağa çocuklayıp kırkı çıkmadan ölen şehit ayşe öbür yanımda. traktörlerle türküler...
  2. volkan konak-halide

volkan konak-halide

Küreklan küresunler Erzurum'un karini Boylari gibi narin Yapsunler mezarini Arabanın üstüne Bağladi yatağini Ağlamalann tüketti Zigananun dağıni Zigananun dağında Oturdi yemek yedi Yemeğini yer iken Silerdi yaşlarini Ancak mi hatirladi Küçük kardaşlarini E Halide Halide da Oturursun tepede Senun ikbalin yoktur da Sebep olduun yiğide Sevduğum can verurdi Dünyaya son verurdi İki tane hemşire...
  3. volkan konak-ayşem

volkan konak-ayşem

ayisem ineklerun hep karabas karabas gelir misun benumla yaylalara arkadas ayiseme yan gozle kimseler bakmayacak o yaylaya cikmadan cicekler acmayacak giyin kusan ayisem gel gec bizum koylerden bakacagum pesune utanirum ellerden atun benu atese cayir cayir yanayim koyun benu mezara ayisemle uyuyayim siir: evet aysem, memleketler icinde bir guzel memlekettir turkiye'm. ve...
  4. volkan konak-anacım

volkan konak-anacım

ayşem ineklerin hep karabaş Doğurdun beni hacel arada kör karanlık bir gecede On altı yaşında beni İstanbul a saldın anacım Ama inan göbeğimi kopartığında bu kadar canım yanmamıştı Belki bu yüzden bu yüzden anacığım yüzüm gözüm kırık dolaşırım hala Avuçlar dolusu ağladım yalnızlığımda pek belli etmeden Ama en çok babam buzağımı kestiğinde ağlamıştım Şimdi bunlar nerden çıktı deme bana hep...

Sayfayı Paylaş