gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

vücudumuzda hangi zararlı maddeler var

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Öğretmenimiz vücudumuzda bir çok zararlı madde olduğunu söyledi ve zil çaldı. Öğretmeni de yakalayamadım.Nedir bu vücuttaki zararlı maddeler ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Biz canlılar hayatsal faaliyetlerini yürütebilmek için dışarıdan besin alırlar Bu besinleri enerji verici, yapıcı onarıcı ve düzenleyici olarak kullanırlar Besin içeriklerinin hayatsal faaliyetlerde kullanılmasından sonra kalan su, madensel tuzlar, CO2, amonyak, üre ve ürik asit gibi zararlı maddelerin vücut dışına atılmasına Boşaltım denir. Boşaltım olayını gerçekleştiren sisteme de boşaltım sistemi adı verilir Boşaltım sistemi sayesinde sindirim sonucu hücrelerde oluşan artık maddeler, dışarıdan vücuda girmiş olan zararlı maddeler ve yararlı olmasına rağmen hücrelere fazla gelen maddeler vücut dışına atılır

Şimdi vücudumuz için gerekli besin içerikleri, enerji üretimi için, yapım-onarım için ve düzenleyici olarak kullanılır Bu sırada vücudumuza zararlı olan ve vücudumuzdan uzaklaştırılması gereken bazı atık maddeler de oluşur Oluşan atık maddeler vücudumuzdan boşaltımda görevli yapı ve organlar tarafından uzaklaştırılır

vücudumuzda hangi zararlı maddeler var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebeliğime hangi gıdalar zararlıdır

gebeliğime hangi gıdalar zararlıdır

hamilelikte hangi balık yenmeli hamilelikte hangi balıklar tüketilmeli gebelikte balıklar yenmeli civa besinlerde bulunur Hamilelik döneminde, özellikle beslenme konusundaki küçük ayrıntılar, anne adayı ve bebek sağlığı açısından risk yaratabiliyor Uzmanlar; anne adaylarını az pişmiş yumurtadan, deniz ürünlerine...
  2. Vücudunuzda ödemmi var

Vücudunuzda ödemmi var

Sadece vücudumuza giren tuz ve sıvı miktarı ödemi artırmıyor. Sadece vücudumuza giren tuz ve sıvı miktarı ödemi artırmıyor. Ödem bahaneye bakıyor. İlaçlar, hastalıklar, adet dönemleri bir yana, stresten dağ sporlarına, aniden çıkan lodosa kadar pek çok şey ödeme neden oluyor. Bir gece de beden ölçünüz değişebilir Şişkinlik birçok kadının hayatını kabusa çevirir. Bir gecede kilonuza kilo...
  3. İnsan vücudundaki en sert madde hangisidir

İnsan vücudundaki en sert madde hangisidir

İnsan vücudundaki en sert madde hangisidir? Merhaba kızlar size bir sorum var İnsan vücudundaki en sert madde hangisidir?
  4. Yüzümde ve vücudumda aşırı tüylenme var hangi doktora gitmeliyim?

Yüzümde ve vücudumda aşırı tüylenme var hangi doktora gitmeliyim?

bu konu;kadınlarda tüylenme sorunu,tüylenme sorunu için hangi doktora gidilmeli hakkında bilgiler vermektedir Hirşutizm, erkeklik hormonunun artması ile meydana gelen kadınlarda normal dışı tüylenme demektir. Bu tüylenme daha ziyade yüz, göğüs, sırt, alt karın ve uylukların üst kısmında koyu kılların artması şeklindedir.Tüylenme birçok nedene bağlı gelişebilir.Tüylenme şikayetiniz olduğunda...
  5. Gebelikte zararlı maddeleri aşerme

Gebelikte zararlı maddeleri aşerme

gebelikte kum aşerme,gebelikte toprak aşerme,hamilelikte sabun aşerme,hamilelikte kömür aşerme,hamilelikte diş macunu aşerme,aşerme hakkında bilgiler Aşermek herhangi bir yiyeceği ya da maddeyi tüketmeyi çok fazla istemektir. Gebelerin çok büyük bir kısmında aşerme gözlenir. Protein ağırlıklı besleniyorsanız canınız karbonhidrat çekebilir ya da aşırı tahılla besleniyorsanız canınız protein...

Sayfayı Paylaş