Vücudumuzdaki 6 sır

elmalı kurabiye

Yeni Üye
Üye
Vücudumuzdaki 6 sır
vücudumuz neden sıcaktır genital bölgedeki kıllar ne işe yarar heyecanlanınca kızarmak vücudumuzdaki kıllar ne işe yarar genital bölge kılları
VÜCUDUMUZ ADETA BİR MAKİNE GİBİ ÇALIŞIYOR DURMAKSIZIN YORULMADAN. AMA İNSANOGLU HALA ARASTIRMAKTA BU GİZEMLİ MAKİNEYİ. ÇÖZÜMLENMEMİŞ OKADAR SORU VARKİ HALA DA ÇÖZÜLEMEMEKTE İŞTE BUNLARDAN TAM OLARAK CEVABI ALINMAMIŞ 6'SI

06-3002.jpg

1) Kıl

Bir maymun gördüğümüzde gözümüze aklımıza ilk ne kadar kıllı olduğu takılır. Ama maymunların genital bölgelerinde hiç kıl yoktur. Bizde ise durum oldukça farklı. Acaba genital bölgelerimizde neden kıl var?

Bilimin yetersiz cevabı: Genital bölgedeki tüylenme korunma ve vücut sıcaklığı için önemlidir. Dahası bir cins tüylenme yoluyla diğer cins için daha çekici hala gelir

kizar-6282.jpg

2) Kızarmak

Genel düşünceye göre yalan söylediğimizde ya da savunmasız kaldığımızda yanaklarımız kızarır.

Peki bu ne kadar doğru? Bilmin yetersiz cevabı: Güçsüz olan insanların güçlü olanları memnun etmek ya da onlara itaat ettiklerini göstermek için kızardığı iddia ediliyor

04-1370.jpg

3) Rüya görmek

Biz ne kadar onları yorumlayıp anlamlandırmaya çalışsak da, rüyaların sebebi hâlâ meçhul.

Bilimin yetersiz cevabı: Beyin rüyalar yardımıyla gerekli bilgileri düzenleyip gereksiz olanlardan kurtulur.

03-6433.jpg

) Plasebo etkisi

Karnımız ağrıdığında ya da başka bir sağlık sorunumuz için hap alırız ve sırf iyi geldiğini düşündüğümüzden dolayı bu haplar işe yarar. Kendimizi kandırarak iyileştirebiliyoruz. Peki nasıl?

Bilimin yetersiz cevabı: Birçok vakada plasebo etkisi yöntemiyle iyileşen hastalar olmuştur. Uğruna milyonlar harcanan tedaviler gereksiz bile olabilir.

02-3927.jpg

) Ergenlik

Yeryüzünde bu dönemi böylesine tuhaf bir şekilde yaşayan tek canlı insandır. Ve biz ergenlik döneminde yaşanan gerginliğin neden kaynaklandığını hala net olarak bilemiyoruz.

Bilimin yetersiz cevabı: Neslin devamı için her bireyin böyle acılı bir süreçten geçmesi gerekli.

01-4438.jpg

) Esnemek

Araştırmacılar esnemeye dair şu iki soruya cevap getirememişlerdir. Birincisi esnemenin bir yararı var mı? Çünkü esnemesek de yaşayabiliriz. İkincisi esneyen birini gördüğümüzde neden biz de esneriz?

Bilimin yetersiz cevabı: Esneriz çünkü böylece beyin ısımız normal seviyeye düşer. Yapılan deneylerde başlarına buz torbası konmuş insanların daha fazla esnediği gözlemlenmiştir. İkinci sorunun cevabı ise kısaca alışkanlık denilebilir. Esnemenin bulaşıcı olması ilkel bir içgüdüdür. Eski çağlarda bunun sayesinde herkes aynı anda uyuyabiliyordu.

basit seyler gibi görünsede sizcede cevaplar yetersiz degil mi????

kaynak:e-kolay

Son düzenleme:
Evet yetersiz cevaplar. :D

Mesela kıllanma. :D Genital bölgedeki kıllarımızı alırız. Zira bu daha sağlıklı ve daha çekicidir. Kıllar olmasa da hep sıcaktır ayrıca. :D

Kızarmaya yazılan da anlamsız geldi. Çünkü insanlar utanınca, yalan söyleyince, heyecanlanınca vs. bunun adrenaline bağlı olduğunu düşünüyorum ben. :D

Ergenlik döneminde artan ve dengesizce zuhur eden hormanel değişim ve oluşum etkili olabilir. :D

Placeboyu da beyin gücüne, insanda ve evrende mevcut enerjiye bağlıyorum. :D

Enteresan ve çekici bir paylaşımdı kurabiyem, teşekkürler...

Rüya ile ilğili teori.

Bana kalırsa su rüya olayı insan görmek istediği veya bilinçsizce görmek istediği şeyleri görerek rüya oluşur. evren felan hikaye :D simdi uyurken malum vucut asla durmaz kalp'imiz atar vs. simdi beyine gelirsek geceleri istesizin hareket ediyoruz saga sola dönüyoruz bilinçsizce nefes alıyoruz neden alışkanlık olmuştur bizde.işleri iyice karıstırdım :D neyse görmek istediğimiz sey düşünelim mesela yagmurda yürümek. smdi arkadaslar şöyle bişey var gözümüz kapalı bilincimiz kapalı ama hayal etme yeteneği asla ve asla durmaksızın calısır. bu yüzden hayal ettimiz şeyler canlı canlı görüyormuşuz gibi görüne bilir gözlerinizi kapatın ve yaklaşık 30dk veya 20dk fark etmez belli bir süre hayal kurun gözleriniz acıkken bile canlı görebilirsiniz ama gözleriniz gördüğü yer kaybolur ve hayaliniz gözlerinizin önüne gelir ben denedm saka felan oldu cidden .ben teorim budur .daha iyi teorisi varsa anlatsın lütfen her türlü yoruma acıgım.

valla hepis birbirnden ilginç vucudumuz hayat dünya hep bi ır ve bi çoğu halen çözülmüş değil ama şu bi kesin ki her şeyin mutlaka bi sebebei vardır

Geri