gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Vücut çatlaklarının tedavisi varmıdır?

Konu, 'Çöplük' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bu konu;vücut çatlağını giderecek öneriler,vücut çatlağını önleyen yöntemler hakkında bilgi vermektedir.

Vücut çatlağı nerdeyse bütün kadınların korkulu kabusu, vede ortak sorunudur.Sık kilo alıp verme,doğum gibi sebeplerle vücut elastisini kaybederek deforme olur.Şimdiye kadar piyasaya bir çok çatlak kremi çıksada doktorlar bu sorunun kalıcı olduğu kanısında.Eminimki deri çatlağına maruz kalan bayanlar internet üzerinden bu soruna çare aramıştır.Mekanik dermoabrazyon yöntemiyle çatlaklardan kurtulmak artık çok kolay hanımlar.Deri çatlaklıklarını gideren yöntemi ayrıntılarıyla konumuzda bulabilirsiniz

Selülit, kilo, yağlanma derken bir başka kabusu gözardı etmeye başladık; çatlaklar. Hızlı kilo alıp verme ve doğum gibi nedenlerle ortaya çıkan çatlak problemi, sadece bacaklarda değil, vücudun çeşitli yerlerinde oluşabiliyor.
    Vücutta çatlak oluşmasının nedenlerini şöyle açıklınıyor: “Çatlaklar, hızlı kilo alıp verme, gebelik, kortizon kullanımı, metabolik rahatsızlık gibi nedenlerle oluşabilir. Tedavi için önce sorunun hangi rahatsızlıktan kaynaklandığına bakmak gerekir. Kişi bu durumlardan uzaklaştırıldıktan sonra, hasar tesbiti yapılır. Çatlağın rengi, yüzeyin gerginliği, çatlağın kaç senedir var olduğu tedavinin süresini belirler.”
    Peeling’e alternatif
    Cilt üzerinde oluşan papül, döküntü, kırışık, yaşlanma ve çatlak gibi dış etkenler yüzünden meydana gelen olumsuzlukları düzeltmek için geliştirilen yöntemlerden biri mekanik dermoabrazyon. Dermoabrazyonda uygulanan yöntem ve kullanılan cihazın özellikleri şöyle : “Özellikle çatlak problemi olarak ortaya çıkan bu buluş, ‘kimyasal peeling’e (deri yüzeyindeki ölü hücreleri soyma) alternatif olarak düşünülmüş. Kimyasal peling yaptığımız zaman, çatlaklarda çok yüksek konsantrasyonlara çıkmak gerekiyor. Etkin maddeyi, yani glikolik asit türevlerini yüksek oranda kullandığımız zaman ise hastanın mutlaka korunmasını gerektiren durumlar ortaya çıkıyor. Bunların en başında güneş lekeleri geliyor. Cildin üst tabakasını olduğu gibi kaldırdığımız için travmaya çok müsait bir alan ortaya çıkıyor. İki ucu keskin bir bıçak gibi. Hastayı iyileştirmeye çalışırken diğer yandan travmaya açık bırakıyorsunuz. Mekanik dermoabrazyonda ise aynı etkiyi elde etmenize rağmen hasta yaklaşık bir saat sonra hiçbir şey yapılmamış gibi gününe devam edebiliyor.”
    Vakum değil püskürtme
    Dermoabrazyonla gerçekleşen işlem de yöntemi cazip kılıyor: “Alüminyumoksit kristalleri, alet yardımı ile cilde püskürtülüyor. Eğer bu işlem cilde vakumlanarak yapılsa, ciltte bir takım kızarıklık ve morarmalar olur. Oysa püskürtme yöntemi kullanıldığı zaman bu tür travmalara rastlanmıyor. Alüminyumoksit kristalleri ile sadece cilt zımparalanıyor. Tabii bu yöntem, çok ciddi cilt problemi olmayan, yani bir operasyon gerektirmeyen hastalarda kullanılıyor.”

Asena_Sule bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    offfffffff bu çatlak hamişkenmi oluyor ya korktum vallai billahi hamiş olduğumda böyle çatlamamk için elimden ne geliyorsa yapacağım :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    o kadar derin yırtıklar hamişken oluyor.Ama aşırı kilon varsa vede zayıfladıysan bu derece olmasada yırtıklar oluşuyor canım:)

4. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    beyzacım ben 55 kiloydum şimdş 15 kilo aldım ilaçalrdan dolayı ama çatlak olmadı şükğür derim esnek galiba benim

BEYZA21 bunu beğendi.
  5. GüneşVeAy

GüneşVeAy Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    43
    Ayy resimdeki karın çok korkunç inşallah öyle olmam zaten hamilelikte en büyük korkum çatlaklar inşallah vücudum çatlamaz ama çatlarsa sağol adminim yeni duydum bu yöntemi

Asena_Sule ve BEYZA21 bunu beğendi.
  6. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Canım kilo verdikten sonra ortaya çıkıyor.Bende de az da olsa çatlak var.Kilo alınca kapanır gibi oluyor.Zayıflayınca çatlak ortaya çıkıyor

Güneş karnın gerilince kaşınmaya başlar kaşımamaya çalış.Badem yağını göbişinden eksik etme :)

7. GüneşVeAy

GüneşVeAy Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    43
    Lierac ampul kullanıyorum beyzam ayrıca duşan sonra bebek yağı sürüyorum kullananlar çok memnun

BEYZA21 bunu beğendi.
  8. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Güneşçim bebek yağınıda duymuştum oda iyi geliyor:) Aslında sen bu konuyla ilgili topik açabilirsin Lierac ampul kullananlar diye :)bir çok kişide bilgilenmiş olur

9. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kızlar ben badem yağı kullanmıştım, bir de cilt yapınızla çok ilgili, bende en ufak bir çatlak oluşmadı. İnşaallah sizde de oluşmaz :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  10. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Titan benim bebeğim olsun ben çatlamaya hazırım canım:hhh:

GüneşVeAy, Asena_Sule ve TİTAN bunu beğendi.
  11. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çok haklısın Beyza, yeter ki hayırlı ve sağlıklı bebekleriniz olsun da tek çatlayın ne olacak ki :D:D

GüneşVeAy ve BEYZA21 bunu beğendi.
  12. cananyakut

cananyakut Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    8
Vücut çatlaklarının tedavisi varmıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vücutta beliren Çatlaklar

Vücutta beliren Çatlaklar

çatlaklı ünlüler ünlülerin çatlakları vücut yırtıkları ünlülerin vücut çatlakları olan ünlüler Çatlak, ‘derinin en sağlam kısmı olan dermis tabakasının yırtığı’dır. Buranın tamiri maalesef lazerle veya başka uygulamalarla mümkün olmamaktadır. Aşırı kilo almamak, sağlıklı beslenmek, vücudunda yapısal olarak şekil bozukluğu gösteren yağ toplanmaları varsa genç kızlarda bunları yağ emme...
  2. Vücuttaki çatlaklara son!

Vücuttaki çatlaklara son!

kortizonun vücuttan atılması kortizonun vücuttan atılma süresi çatlak tedavisi izmir lazerle çatlak tedavisi izmir izmirde Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranır. Dolayısıyla...
  3. Vücut çatlaklarını önlemek için öneriler

Vücut çatlaklarını önlemek için öneriler

çatlaklara ne iyi gelir çatlaklara iyi gelen yağlar vücut çatlakları doğum çatlaklarına gelen yağlar hangi yağ gelir İşte çatlaklar için öneriler… Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında...
  4. Vücut çatlakları çözümsüz değil

Vücut çatlakları çözümsüz değil

büyüme çatlakları çatlak azaltma çatlaklarından kurtulan varmı çatlaklardan kurtulanlar Çatlaklar nasıl oluşur ve vücudun hangi bölümlerinde daha sık görülür? Oluşumunu önlemek ve mevcut olanları tedavi etmek mümkün mü? Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara...
  5. Kızlar Vücuttaki Çatlaklar Geçer mi?

Kızlar Vücuttaki Çatlaklar Geçer mi?

Selam kızlar. Benim vücudumda çatlaklar var ve bu çatlaklar artık canımı sıkmaya başladı yaz geldi insan ister istemez vücudunu gösteriyor ama gel gör ki benim ki çatlak:S Acaba Vücuttaki Çatlaklar Geçer mi?

Sayfayı Paylaş