Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Nereden Alınır 2013

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. vukuatlı nüfus kayıt örneği nasıl alınır
  vukuatlı nüfus kayıt örneği nerden alınır

  Sevgili melekler, az önce çette sohbet ederken arkadaşımız Lavi'nin bir sorusu üzerine bu konuyu açmış bulunuyorum. Merak edenler ve öğrenmek isteyenler için işte 2013 vukuatlı nüfus kayıt örneği alımıyla ilgili tüm bilgiler...


  [​IMG]


  Aile bildirgesi olarak da bilinen vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi aile bireylerinin isimlerinin sıralı bir şekilde yazdığı listedir. Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinde her aile bireyinin isminin karşısında cinsiyeti, doğum tarihi, doğrum yeri ve hayatta olup olmadığına dair bilgilerinin olduğu bölümler yer alır. Bu yazımızda belgenin kullanım alanları ve belgeye nasıl sahip olacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde bir çok kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinden haberi yoktur. Ancak insanlar iş başvuru, burs başvuru yadamiras başvurusu yaptığında istenen belgelerden bir tanesi de vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesidir.

  Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi sadece yukarıda belirttiğimiz kullanılmıyor. Örneğin, 2022 maaşına bağlanacak vatandaşlar, maaş başvurusu için il yada ilçe kaymakamlığına gittiğinde istenilen belgeler arasında vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi de bulunuyor. Bahsettiğimiz alanlarda gerekli olan bu belgeyi temin etmeniz bir hayli kolaydır. Zamandan kazanmak adına iş başvurusu, burs başvuru, miras başvurusu yada 2022 maaş başvurusu yaparken bu belgeyi yanınızda bulundurmalısınız.  Vukuatlı nüfus kayıt örneği nereden alınır ?

  Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlüklerinden, kimlik ibraz edilerek alınır. Muhtarlıklar bu evrağı veremiyor.
  Nüfus cüzdan süreti (örneği) ve Vukuatlı Nüfus kayıt örneğinin farkı ise şudur. Nüfus cüzdan örneği, kimliğin aynısıdır. Aynı bilgiler tam olarak yer alır. Vukuatlı olanı ise, aile kayıt bilgilerini içerir. Detaylıdır.


  İnternet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi alınabilir mi ?

  Günümüzde teknolojinin bir hayli gelişmesi ve devletle alakalı birçok işlemin edevlet şifresi üzerinden gerçekleştirilebiliyor olması, devletle alakalı işlemlerde internet kullanımının yaygınlaşmasına neden oldu. Edevlet şifresi ile birçok işlemi gerçekleştirebilmenize rağmen, internet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi temininde bulunabilmeniz yada belge sorgulaması yapabilmeniz söz konusu değildir. Bu belgeye sahip olabilmek için kaymakamlıklara yada nüfus müdürlüklerine bizzat giderek kimliğinizle başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ülkemizde birçok ilde nüfus müdürlükleri il yada ilçelerin kaymakamlık binası bünyesinde bulunuyor.
  1 kişi bunu beğendi.
 2. konu harika olmuş ablammmmmmmmmmm hahaha
 3. Çooook tşk ederim. Şimdi bende vukuatlı nüfus Kayıt örneği alacam. Acaba bu hangisi diye düşünüp duruyoDum. Sağol ;)
 4. vukuatlı kayıt örneği için anne,baba, kardeş vs. kimliklerini götürmeye gerek varmı?

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. vukuatlı nüfus kayıt örneği

  ,
 2. nufus kayıt örneği nereden alınır

  ,
 3. vukuatlı nüfus kaydı nerden alınır

  ,
 4. vukuatli nufus kayit ornegi nereden alinir,
 5. nufus kayit örnegi,
 6. nüfus kayit örnegi nerden alinir,
 7. vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir,
 8. vukuatlı nüfus kayıt örneği nerden alınır,
 9. dogum kayit örnegi,
 10. nufus kayit ornegi nedir,
 11. tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 12. vukuatlı nüfus kayıt örneği ile nüfus kayıt örneği arasındaki fark,
 13. vukuatlı nufus sureti,
 14. vukuatlı nüfus kayıt örneği nereden alınır 2013,
 15. nüfus kayıt örneği ile vukuatlı nüfus kayıt örneği arasındaki fark