Windows XP aktivasyonu nasıl yapılır (resimli anlatım)

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Windows XP aktivasyonu nasıl yapılır (resimli anlatım)
windows xp aktivasyon windows xp aktivasyon kodu etkinleştirme kodu etkinleştirme broşür nasıl hazırlanır resimli anlatım
Windows XP kurduktan sonra mutlaka "Activation-Aktivasyon" işlemini yapmanız gerekmektedir.size 30 günlük bir süre verir.aktivasyon için.bunu yapmadığınız takdirde de sisteminiz yavaş tavaş kilitlenmeye başlar.menuler çalışmaz ve windows çalışmaz hale gelir.
bu işlem microsoft tarafından yapılırken XP cd'sinin seri numarası ve aynı zamanda bilgisayar donanınımınız log'lara kayıt edilir. aynı CD'den başka bir bilgisayara daha kurulum yapıldığında yada donanım değişikliğinde (hdd, mainboard) windows sizden aktivasyon yapmanızı isteyecektir.

aktivasyon ile kayıt işlemi farklı şeylerdir.günümüzde kullanılan tüm yazılımların bir kayıt sistemi vardır. XP'de olduğu gibi bunu on-line yapabilirsiniz. Kayıt işleminde kullanıcı adı, adres vb. bilgiler istenilir. sizde istenilen bilgilere cevap vererek kayıt işlemini yaparsınız.daha sonra vermiş olduğunuz e-mail adresine o yazılımın yeni versiyonları, firmanın diğer ürünleri gibi konularda size broşürler yollanır.
ancak XP'nin aktivasyon işlemi bundan farklıdır ve kopya yazılıma karşı alınmış bir önlemdir.

Başlat menüsünde "Activate Windows" kısayoluna tıklayın.eğer burada göremiyorsanız
  • başlat
  • proğramlar
  • donatılar
  • sistem araçları
  • windows etkinleştir'e tıklayın

teknik-destek1-3773.jpg

çıkan pencerede evet şimdi internet üzerinden aktivasyon yapmak istiyorum'u seçin ve devam edin

teknik-destek2-1663.jpg

açılan pencerede alttaki seçeneği "hayır şimdi register olmayacağım, sadece windows'u aktivasyon yapacağım" seçeneğini işaretleyin devam edin

teknik-destek3-8143.jpg

internet bağlantınız var ise otomatik olarak (eğer kopya kullanmıyorsanız) etkinleştirilecektir.(yukarıda açıkladığım hdd ve main board gibi log'lara kaydedilen farklı bir donanım eklediyseniz eğer maalesef üzgünüm, internet üzerinden aktivasyon işlemini tamamlayamayacaktır.)

teknik-destek4-8850.jpg

aktivasyon işleminiz yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı yapılmadı uyarısı aldınız.....o zaman ne yapacaksınız. pencereleri kapatın. pc'nizin internet bağlantısını kesin ve aktivasyon işlemini tekrar başlatın.bu sefer çıkan pencerede telefonla aktivasyon seçeneğini işaretleyip devam edin...

teknik-destek5-4328.jpg

teknik-destek6-5430.jpg

açılan pencerede step1'de türkiye'yi seçin.step2'de size ulaşabileceğiniz telefon numarası verilmekte, step3'te de 6'lı gruplar halinde size 50 rakamdan oluşan id numarası verilmektedir.

bu durumda telefonla Microsoft'u arayacaksınız ve ve ekranda çıkan kod'ları tuşlayarak girip aktivasyon için size verilecek kodları aşağıda görmüş olduğunuz boş kutulara yazacaksınız.

ama o da ne aktivasyon için geçerli bir kod alamadınız ve robot sizi yetkili personele bağlayacak.telaşlanmayın... o zaman, size kodları o verecek.yanlız yanlış anlaşılmalara sebep vermemek için karşıdaki şahısa donanım değişikliği yaptığınız ve bu nedenle aktivasyon yapmak istediğinizi belirtin.(yada format atmak zorunda kaldığınızı söyleyin)

aktivasyon işleminizi yaptıktan sonra başlat menusunde bulunan windows update' e tıklayarak windows'unuzu güncelleyebilirsiniz. bu işlemi ilk defa yaptığınızda sizden ürün doğrulama işlemini yapmanızı isteyecektir.bunu da yaptıktan sonra çıkan pencerede hızlı butonuna tıklarsanız, tüm güncel yamaları kendi otomatik olaral pc'nize yükleyecektir.

eğer özel butonuna tıklarsanız, açılan pencerede göreceğiniz yüksek öncelikli olanların hepsini yükleminizi tavsiye ederim. bu konuda karar sizin.istemz iseniz teker teker seçerek yükleme yapabilirsiniz. diğer seçeneklerdekileride kontrol edip, uygun olanları yükleyebilirsiniz.

Geri