gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

X ışınlarının keşfi

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

x ışınlarının keşfi Alman Fizikçi Wilhelm Conrad Roentgen, bir deney yaparken, tüpü siyah kartonla kapattığı halde, florasan bir kağıtta parlama fark etti. Bilinmeyen bu ışına X ışını adını verdi. Tüple florasan arasına elini koyduğunda iskeletinin şekillendiğini fark etti. Deneylerinin ilk şahidi karısı Bertha oldu. Bir gün karısını laboratuvarına davet etti ve X ışınlarıyla sol elinin fotoğrafını çekti. Fizik ve tıp dünyasında devrim yaratan buluşundan dolayı ilk kez Nobel Fizik Ödülü’nü alan bilim adamı oldu. Roentgen’in X ışınlarını keşfettiği Würzbürg Teknik Okulu’ndaki odası, bugün müze olarak korunuyor.

X ışınlarının keşfi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. paranın keşfi

paranın keşfi

paranın keşfi aha parayı buldum lan + o benim kaybettiğim para lan geri ver - hadi ordan lan bunu daha yeni keşfettim ben + ---------------------------- - sayın lidya halkı uzun çalışmalarımız sonucunda söz verdiğimiz gibi parayı bulduk halk : peki ne işe yarayacak kralım - artık her şey paralı olacak yol su elektrik ekmek vs vs... halk : kral eben varmı abi benim canım sıkıldı...
  2. Suyun kontrol edilmesi’nin keşfi

Suyun kontrol edilmesi’nin keşfi

Toprağın verimli hale getirilmesinden ve tarımın makineleştirilmesinden söz ediliyordu ama bilgin ve teknisyenlerin el ele verip yarattıkları bu büyük gelişmelerin yararsız duruma gelmesine de az kalmıştı. Gerçekten de eğer nem kontrol altına alınmazsa, yani su çok geldiğinde fazlası kontrol altına alınıp az olduğunda artırımı sağlanmasaydı, tarlalar yine eskisi kadar kurak kalacaktı. Bu...
  3. Amerikanın keşfi :)

Amerikanın keşfi :)

AMERİKANIN KEŞFİ ! :)))) Siz simdi saniyorsunuz ki, Amerika'yi Christophe Colomb kesfetti, degil MI? Dinleyin.... . Ekip toplaniyor Idris, Ilyas, Temel, Sureyya, Fadime...v.s. .. Biniyorlar takaya.. Istanbul bogazi, Canakkale Bogazi, Cebelitarik. . Derken günler, haftalar, aylar, sular, Seller sonra çikiyorlar bir karaya. 'ule..Daaa biz nereye celduk' derken.... 'tam tam'...
  4. X Işınları Nedir,Nerelerde Kullanılır?

X Işınları Nedir,Nerelerde Kullanılır?

x ışınları, nedir, nerelerde kullanılır, zararları, kullanıldığı yerler, ile ilgili bilgiler burada melekler Genelde bu ışınlarla havaalanları ya da büyük alışveriş merkezlerinin girişinde muhatap oluruz melekler :) X-Ray cihazları genel olarak çanta,paket,zarf gibi meateryallerin güvenliği tehdit edici bir içerik taşıyıp taşımadığı ve ne taşıdığının tespitinde kullanılan...
  5. X ışınları kullanım alanları hakkında bilgiler

X ışınları kullanım alanları hakkında bilgiler

x ışınları nerelerde kullanılır, kullanıldığı yerlerin neler olduğunu anlatmanızı istiyorum. bir ki üç hadi :D

Sayfayı Paylaş