gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

XXL hamburgere reklam yasağı

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İspanya hükümeti, Burger King’in XXL hamburgerlerinin obezite riskini artırdığını belirterek, hamburger zincirini bu konudaki reklam yasağına uymamakla suçladı. İspanya Sağlık Bakanlığı, XXL hamburgerlerin reklamının obezite riskini artırdığını, çünkü insanları bir oturuşta sağlıksız miktarda yemek yemeğe teşvik ettiğini bildirdi.

Bakanlık, XXL reklamlarının özellikle çocuklar açısından yüksek risk oluşturduğunu, çünkü bir hamburgerin 971 kalori demek olduğunu belirterek, bunun bir yetişkinin günlük kalori ihtiyacının yarısına denk geldiğini bildirdi.

Bakanlık, Burger King’in reklamlarının, hükümetin gıda sanayisiyle yaptığı, çok büyük porsiyonların reklamlarının yapılmaması anlaşmasını ihlal ettiğini hatırlattı.

XXL hamburgere reklam yasağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamburger ızgara

Hamburger ızgara

hamburger ızgarası hamilelikte hamburger ızgarası fiyatları hamilelikte yemek ızgara fiyatları MALZEMELER 1 kilo dana kıyma 6 adet küçük hamburger ekmeği 1 çay kaşığı tuz 1 diş ince kıyılmış sarımsak 2 yemek kaşığı ince kıyılmış soğan 1 çay kaşığı acılı sos 1 yemek kaşığı ketçap ½ su bardağı bira tuz biber ızgara sosu için: ½ su bardağı ketçap ½ su bardağı bira 2 yemek kaşığı şeker 2 yemek...
  2. hamburgerin adı

hamburgerin adı

Hamburgerin Adı 'Ham' kelimesinin İngilizce'deki anlamı 'domuzun bacağının üst kısmından tuzlanarak ve kurutularak yapılan yemek' demektir. Öyleyse hamburger domuz etinden yapıldığı için mi bu adı almıştır? Kesinlikle hayır! Hamburgerin tarihi Orta Asya'ya Tatar diye bilinen Türk toplumlarına kadar uzanır. O zamanlar savaşçı Tatar atlıları çiğ et yiyorlardı. Zamanla bu eti eğerlerinin...
  3. Yasak

Yasak

Yasak ama ; Sarıl bana ! Buna gerçekten ihtiyacım var
  4. Hamburger Yastıklar

Hamburger Yastıklar

hamburger yastık Hamburger ystıklar... Evet meleklerim doğru duydunuz!!! Hamburger yastık... Hemde çok kullanışlı.. Bunları satın alabileceğiniz gibi de eğer marifetiniz varsada evde dikebilirsiniz... * * * * * * * * * * * * * * * * * * Nekadar güzeller demi ????
  5. hamburger kolyeler

hamburger kolyeler

ay bunları görünce canım çekti şimdi yaaa olmaz ki insan takamaz bunları helede boğazına düşkün biri olarak ben hiç takamammm:puha: ay yiyecem tutmayın beni yaaaaa:meri:

Sayfayı Paylaş