gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ya Rab Sana Havale Ediyorum İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Paslanmış kalplerimizi Kibirlenmiş gönüllerimizi Doymak bilmeyen nefsimizi
    Temizleyelim artık...
    Maddiyat her yanımızı sarmış
    Unutmuşuz maneviyatı
    İçki haram denilmiş
    Kandil gecesi bile
    Gururla içki içteklerini söyler oldular
    Camilere gidenleri
    Küçümser oldular
    İşi o kadar ileri götürdülerki
    Yüce Rabbimize
    ALLAH bile demeye tenezzül etmiyorlar
    Yukardaki
    Diyorlar
    Alamlerin nuru olarak yaratılmış
    Efendimize
    O mübarek adını kısaltarak hitap ediyorlar
    Ben daha ne yazayım bilmemki
    En acısı bu insanların
    Nüfus cüzdanlarında dini
    İslam yazıyor....
    Yüce kiatabımızda
    Allah’ı övmeye
    Denizdeki mürekkebler yetmez deniyor
    Bu övgüler varken
    Nasıl küfür eder bu insanlar
    Ben derdimi anlatamıyorum
    Ya Rab
    Feryadımı Duyaramıyorum
    Ya Rab
    Bu kullarını sana havale ediyorum......

Ya Rab Sana Havale Ediyorum İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ya rab!

Ya rab!

Ey, günahlarla kirlenmiş kimseleri hemen cezalandırmayan, haddini bilmezlerin ayıplarını görmezlikten gelerek onlara mânevî kirlerinden arınma fırsatları veren Merhametliler Merhametlisi! Bizi günahlarla, hatalarla kirlenmekten koru ; kirlendiğimizde de mağfiret ve merhametini bizden esirgeme! Biz, Senin var etmenle var olduk ve Senin lütuflarınla ayaktayız. Her zaman Senin cömertliğini...
  2. geliriyorum ya rab

geliriyorum ya rab

Geliyorum Günahıma oldum pişman Rabbim sana geliyorum Hain nefsi bilip düşman Rabbim sana geliyorum Bir karara vardım demin Rızan için ettim yemin Hâlıkısın sen âlemin Rabbim sana geliyorum Neyim varsa satıyorum Sokaklara atıyorum Derdi derde katıyorum Rabbim sana geliyorum Gördüm dinin heybetini Etmem halkın gıybetini Bildim yolun kıymetini Rabbim sana geliyorum __________________alinti
  3. Rahmet Eyle Yaa Rab İlahisi

Rahmet Eyle Yaa Rab İlahisi

Yer yüzünde gök yüzünde İsmin yazar her neslede Şu kalbimin sesi bile Tıktık atar Allah diye AllahAllah AllahAllah Bize Rahmet eyle Yarab Kırlarda papatya gül var Arılar kokluyor ne var Petekler bal ile doldu İçinde bin bir şifa var AllahAllah AllahAllah Bize Rahmet eyle Yarab Gözlerim seni arıyor İçim durmadan kanıyor Bak kulun durmaz ağlıyor Sana kulluk etmek için AllahAllah AllahAllah Bize...
  4. Ya Rab Haberin Nerden Alalım İlahisi

Ya Rab Haberin Nerden Alalım İlahisi

ya rab haberin nerden alalım yandı yüreğim ağlayamadım ya rab haberin nerden alalım sözleri yarab ilahisi yarab sözleri Ya Rab haberin nerden alalım Bir kamil murşide varalım Hakkın yoluna kurban olalım Bir anda sabah olmaz ebeda Gözüme uyku girmez ebeda Gönlüm teselli bulmaz ebeda Gönül kuşunu eyleyemedim Dünyaya mesken bağlayamadım Yandı yüreğim ağlayamadım Bir anda sabah olmaz ebeda Gözüme...
  5. Seni Allah'a havale ediyorum demek doğrumu?

Seni Allah'a havale ediyorum demek doğrumu?

Kötü anne babanın iyi olan çocuğuna yaptığı beddua kabul olur mu? Kötü ana-babanın, suçsuz ve iyi olan çocuğuna yaptığı beddua kabul olmaz. Haksız olarak yapılan beddualar kabul olmaz. İbni Mübarek hazretleri, çocuğunu şikayet edene, (Çocuğa beddua ettin mi?) dedi. O da, evet deyince, (Çocuğun ahlakını sen bozdun) buyurdu. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki: (Bir babanın duası, ilahi hicaba...

Sayfayı Paylaş