gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Ya Rasulullah

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

Bende gözyaşı var âlemde neşe, Yüreğim çırpınıp düştü ateşe,

Yüceliğin sığmaz hayale, düşe...

Bîçâreyim medet yâ Resûlallâh.

Ne boşalabildim, ne dolabildim,

Ne bir mekan ne bir dost bulabildim,

Ben senin sevgini öz sıla bildim,

Bana her yer gurbet yâ Resûlallâh.

İnişin varlığı yokuşta gizli,

Suyun şırıltısı akışta gizli,

Saadet o nurlu bakışta gizli,

Cemâlini lutfet yâ Resûlallâh.

Öyle bir nefsin var hem kör, hem sağır,

Günah yükü ile yaşamak ağır,

Yaran meclisine beni de çağır,

Şefaat, şefaat yâ Resûlallah​

Servet Yüksel​

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ya Rasulullah
    emeğine sağlık

Ya Rasulullah konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rasulullah sav in ağlaması

rasulullah sav in ağlaması

Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin evinde bulunduğu bir gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (Allah’a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu. Ümmi Seleme, Resulullah (s.a.v)’ı yatağında görmeyince, kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.v), evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmış, ağlayarak Allah’a şöyle yalvarıp yakarıyor:...
  2. Rasulullah (a.s) ın 24 Saati

Rasulullah (a.s) ın 24 Saati

Hiç merak ettik mi acaba, canımızdan çok sevmemiz gereken ve -inşallah- sevdi?imiz Hz. Rasulullah (sav) bir gününü nasıl geçiriyordu? Ne zaman yatıyor, nasıl kalkıyor ve bütün gün boyunca neler yapıyordu? Peki O’nu niçin sevmemiz gerekti?ini de biliyor muyuz? Güçlü bir iman ve derin duygularla ba?lı oldu?umuz peygamberimizi, ilim ve şuur yönüyle de tanımak ve bilmek, bizi gerçek kullu?a...
  3. Rasulullah İlahisi sözleri

Rasulullah İlahisi sözleri

Rasulullah İlahisi Sofileri guldur koyu gulistan Basima tacimdir gonlume sultan Bu dur goaaaaeri hakka baglattan Boyle bir sultana kim doyabilr 2x Ceddi muhammediir candan sevilir Ellinden tutulup tovbe edilir Derman arayinca ona gidilir Boyle bir sultana kim doyabilr 2x Kos nazar ediyor candan sevene Canim kurban olsun onu verene Yuzbin kere gorsem doyamam yine Boyle bir sultana...
  4. Rasulullah İlahisi

Rasulullah İlahisi

Sofileri guldur koyu gulistan Basima tacimdir gonlume sultan Bu dur goaaaaeri hakka baglattan Boyle bir sultana kim doyabilr 2x Ceddi muhammediir candan sevilir Ellinden tutulup tovbe edilir Derman arayinca ona gidilir Boyle bir sultana kim doyabilr 2x Kos nazar ediyor candan sevene Canim kurban olsun onu verene Yuzbin kere gorsem doyamam yine Boyle bir sultana kim doyabilr 2x...

Sayfayı Paylaş