gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ya Resûlallah İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Arınmış bir ruhla Ravza'ya varsam Kubbe-i Hadra'yı yakından görsem Taş ve toprağına yüzümü sürsem:
    Diyerek: Dahîlek yâ Rasûlallah

Ziyâret kasdiyle ulu serveri
    Selâm kapısından girsem içeri
    Kemâl-i hürmetle varsam ileri:

Huzuru Pâk'ine eğilsem-gitsem
    Bütün varlığımı onda eritsem
    Eriyen mum gibi tükenib bitsem:

Müvâcehe'sinden dalsam huzurâ
    Arzetsem kalbimi Ebedî Nûr'a
    İmânım kemâlle erse şuûra:

Mevlâm'a gönlümden uçsa dilekler
    Düâma hep âmin dese melekler
    Yansıtsa âhımı bütün felekler:

Eşsiz Medîne'de edeble kalsam
    Bûy-u mânevîden bir şemme alsam
    Solmayan cemâlin seyrine dalsam:

Ya Resûlallah İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. vahid vahid ya vahid ilahisi

vahid vahid ya vahid ilahisi

Akıl ermez işine Rastlanamaz işine Nihayet yok aşına Vahid Vahid ya Vahid Muradısın her erin Zamanı yok, yok yerin Her şeyler sende derin Vahid Vahid ya Vahid Ey biricik bir tek-bir! Her şey getirir tekbir! Ruhun virdi Vahiddir Vahid Vahid ya Vahid Ruh ki şevke nazırdır Şevk de ona hazırdır İkisi bir Hızırdır Vahid Vahid ya Vahid Meded ey vahid bana Özdamar hayran sana Derdin dermandır ona...
  2. Seyreyleyip Yandım İlahisi

Seyreyleyip Yandım İlahisi

seyreyleyip yandım ilahisi seyreyleyip yandım ilahisi sözleri Nur kundak içinde yatar Muhammed Canımın canısın yâ Muhammed Kevser dudakların bilmem ne söyler Hulusi kalbiyle hakkı zikreyler Daha tıfıl iken ümmetin diler Nur kundak içinde yatar Muhammed Canımın canısın yâ Muhammed Bildim Odur iki cihan serveri Allahın Habibi son peygamberi Odur yerin ğöğün şemsi kameri Nur kundak içinde...
  3. Ya Habib Allah İlahisi

Ya Habib Allah İlahisi

ya habiballah ilahisi ya resulallah habiballah ilahisi habib allah Makamına geldim yalvardım sana Sen hakimsin sen savcısın şu anda Ellerimi açtım dualar ettim Affet beni ne olur ya resul Allah Cezamı çekmeye hazırım her an İster al canımı kalayım burda Kulların dönüyor Kabe içinde Affet beni ne olur ya resul Allah Ha cer ül esvabı gördüm de öptüm İbrahim makamın selamla geçtim AllahAllah diye...
  4. seyreyleyip yandım ilahisi

seyreyleyip yandım ilahisi

seyreyleyip yandım ilahisi nur kundak içinde yatar muhammed ilahisi seyreyleyip yandım sözleri Seyreyleyip yandım mah cemalini Nur kundak içinde yatar Muhammed Canımın cananısın yâ Muhammed Nur kundak içinde yatar Muhammed Canımın cananısın yâ Muhammed Kevser dudakların bilmem ne söyler Hulusi kalbiyle hakkı zikreyler Daha tıfıl iken ümmetin diler Nur kundak içinde yatar Muhammed...
  5. Binlerce selâm, binlerce salat Sana Ya Resûlallah

Binlerce selâm, binlerce salat Sana Ya Resûlallah

“Binlerce selâm, binlerce salat sana Ya Resûlallah” “Anam babam sana feda olsun Ya Resûlallah” Alemde eşi benzeri olmayan o inkılapçı güzel insanların, dostlarının, Ashabı Güzîn’in ifadeleriyle sana sesleniyoruz. Binlerce selâm ve salat sana Ya Resûlallah. Anam babam sana feda olsun Ya Resûlallah. Ama biz biliyoruz ki; Hz.Ömer el-Faruk Radiyallahu anh hazretlerine sormuştunuz, “Ya Ömer beni...

Sayfayı Paylaş