gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Ya sen kaç sayfasın,nesin ne değilsin???

Konu, 'Melekler Cafe' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

kitap okumak kitap okuma resimleri
    Kitapları ve kitap okumayı ,özellikle de roman okumayı çok seven bir insanım.Elime bir roman aldığımda ilk olarak romanın arka kapağında yazanları okurum.Hani genelde orada romanla ilgili görüşler bulunur ya.Ve romanın konusu hakkında bi özet geçilir.Ordaki yazılanlara göre karar veririm biraz da romanı okumaya.Sanki adam tutup romanının arkasına ,romanı kötüleyen ,beğenmeyenlerin fikirlerini içeren bir şey koyacak gibi.

Yine de bunu yapmam bir anlamda iyi "Dorian Gray'in Portresi" .Bu kitabı elime aldığımda bende hiçbir merak uyandırmadı.İsmi de hiç çekici gelmedi doğrusu.Ama kitabın arkasındaki yazıları okuduğumda o kadar da basit bir kitap olmadığını anladım.Ki gerçekten de çok ilginç ve akıcı bir kitaptı ve okuduğuma çok memnun oldum.Eğer arkasındaki yazılar olmasa belki de bu kitabı elimden bırakacaktım ve bu benim için büyük bir kayıp olacaktı.

Kitabı okumaya başladığımda dediğim gibi hikaye ilginçse resmen kitabın içine çekilirim.Nasıl diyeyim sanki kitabı okumuyorum aslında kendimi okuyorum gibi olur.Kitabın baş kahramanı oluveririm birden.O üzüldüğünde gözlerim dolar,sinirlendiğinde kaşlarım çatılır,korktuğunda gözbebeklerim büyür,üşüdüğünde titrerim gibi.Yani kitanı okumam ben bizzat yaşarım.Kitaptaki kahramanla beraber aşık olur,onunla beraber rüya görür ve beraber yaşar beraber ölürüm.Bu size tuhaf gelebilir ama ne yapayım ben böyleyim.

Bir kitabı okumaktan çok yaşamak benim tarzım.Bir de yaşadıkları şeyler roman olan insanlar vardır değil mi.Hatta bizzat kendisi roman olan insanlar vardır.Hani deriz ya hep"Hayatımı yazsam roman olur diye."İşte tam da bundan bahsediyorum ben.Mesela benim hayatımdan dönem dönem 3-5 roman rahat çıkar
    :DDaha çok drmatik bir roman çıkar o da ayrı ya...Kendim de olsam olsam sanırım melankolik bir roman olurum.Ya siz???

Siz bir roman olsaydınız ya da sizin hayatınız bir roman olsaydı ne tarz bir roman olurdu.Hadi bakalım dökülsün inciler biz de yeni romanları keşfedelim sizlerin hayatıyla beraber ne dersiniz??? ....

Son düzenleme: 1 Nisan 2010
  2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

canım süper anlatmışsın,bende kitap okumayı sevenlerdenim ve aynen yazdığın gibi okurken sanki ben yaşıyormuşum gibi hissediyorum.otobüste metroda farketmiyor gerçekten hayattan kopuyorum okurken(çok ciddiyim abartmıyorum) eğer bir de kitap sürükleyiciyse değmeyin keyfime.
    benden kitap olmaz be hayalim,olsada millet okumaz:D olsa benim roman AşK romanı olurdu heralde,hayatının aşkını arayan,nerede,nasıl karşılaşacağını merak eden bir kız....veeee sonra ansızın hayatının aşkı karşısına çıkar roman biter......:D:D:D

3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Kitap okumaya basladigimda bitirmeden rahat edemiyorum ve iki uc gunde bitiyor bu da benim kotu yanim,cok aceleceyim.

Ya sen kaç sayfasın,nesin ne değilsin??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlilik Nedir,Ne Değildir

Evlilik Nedir,Ne Değildir

Evlilik,küçük bir çocukken düşünmeye başladığımız ve yetişkinlikte dahi hakkinda yeni yeni fikirlerimizin oldugu bir kavram,kurum ve olgudur.Evlilikle ilgili kendimize ilk soracağımız,kuşkusuz evliliğin ne olduğudur. Evlilik Nedir,Ne Değildir *Huzurdur,kargaşa ortamı değildir. *Yardımlaşma ve dayanişmadır. *Sorumluluğun azalmasıdır,iki kat artması değildir. *Sosyal ortamda hanim ve bey...
  2. Hipnoz Nedir, Ne Değildir?

Hipnoz Nedir, Ne Değildir?

1 - Hipnoz nedir? 2 - Hipnoz olan kişi, bir daha uyanamazsa ne olur ? 3 - Sırlarımı hipnoz altında söyler miyim ? 4 - Herkes hipnoz olabilir mi ? 5 - Herkes hipnoz yapabilir mi? Her seyden önce Hipnozun uyku olmadığını bilmekte fayda mülahaza ediyorum. Her ne kadar hipnosis Yunanca da uyku anlamına gelse de (hatta Yunan mitolojisinde uyku tanrısının adı olsa da) yapılan elektrofizyolojik...
  3. uyku sen ne tatlısın ya:)

uyku sen ne tatlısın ya:)

Uyumak Gibisi Yok Beyaa zzzzzzzzzzzzzz
  4. Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?

Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?

Bilmezler bilemezler.İçimizi çözemezler.Nerden bilecekler iyi yi kötüyü hep düşündükleri gibi olduk gözlerde.Buyrun meleklerim duygu dolu bir yazı sizlerle.Emeğine sağlık yüreğine sağlık yazan arkadaş.... Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek. Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? ''Seni...
  5. Moda nedir, ne değildir?

Moda nedir, ne değildir?

MODA NEDİR? NE DEĞİLDİR? Moda yalnızca giysi anlamına gelmez. Sanat müzik tiyatro edebiyat yemek iç mimarlık mimari bahçe bakımı gibi duyuları uyaran herşeyi içine alır. Artık işler değişti. Her şeye tüketici karar veriyor. Uygun veya pratik olmayan şeyleri onlara empoze etmek mümkün değil. Kitle iletişim araçları sayesinde moda herkese her kesime ulaşabiliyor. Yeterince paranız varsa...

Sayfayı Paylaş