Ya sen kaç sayfasın,nesin ne değilsin???

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Ya sen kaç sayfasın,nesin ne değilsin???
kitap okumak kitap okuma resimleri
826616_167kitap_fuari-2853.jpg

Kitapları ve kitap okumayı ,özellikle de roman okumayı çok seven bir insanım.Elime bir roman aldığımda ilk olarak romanın arka kapağında yazanları okurum.Hani genelde orada romanla ilgili görüşler bulunur ya.Ve romanın konusu hakkında bi özet geçilir.Ordaki yazılanlara göre karar veririm biraz da romanı okumaya.Sanki adam tutup romanının arkasına ,romanı kötüleyen ,beğenmeyenlerin fikirlerini içeren bir şey koyacak gibi.

Yine de bunu yapmam bir anlamda iyi "Dorian Gray'in Portresi" .Bu kitabı elime aldığımda bende hiçbir merak uyandırmadı.İsmi de hiç çekici gelmedi doğrusu.Ama kitabın arkasındaki yazıları okuduğumda o kadar da basit bir kitap olmadığını anladım.Ki gerçekten de çok ilginç ve akıcı bir kitaptı ve okuduğuma çok memnun oldum.Eğer arkasındaki yazılar olmasa belki de bu kitabı elimden bırakacaktım ve bu benim için büyük bir kayıp olacaktı.

9753853009-1432.jpg

Kitabı okumaya başladığımda dediğim gibi hikaye ilginçse resmen kitabın içine çekilirim.Nasıl diyeyim sanki kitabı okumuyorum aslında kendimi okuyorum gibi olur.Kitabın baş kahramanı oluveririm birden.O üzüldüğünde gözlerim dolar,sinirlendiğinde kaşlarım çatılır,korktuğunda gözbebeklerim büyür,üşüdüğünde titrerim gibi.Yani kitanı okumam ben bizzat yaşarım.Kitaptaki kahramanla beraber aşık olur,onunla beraber rüya görür ve beraber yaşar beraber ölürüm.Bu size tuhaf gelebilir ama ne yapayım ben böyleyim.

Bir kitabı okumaktan çok yaşamak benim tarzım.Bir de yaşadıkları şeyler roman olan insanlar vardır değil mi.Hatta bizzat kendisi roman olan insanlar vardır.Hani deriz ya hep"Hayatımı yazsam roman olur diye."İşte tam da bundan bahsediyorum ben.Mesela benim hayatımdan dönem dönem 3-5 roman rahat çıkar
:DDaha çok drmatik bir roman çıkar o da ayrı ya...Kendim de olsam olsam sanırım melankolik bir roman olurum.Ya siz???

Siz bir roman olsaydınız ya da sizin hayatınız bir roman olsaydı ne tarz bir roman olurdu.Hadi bakalım dökülsün inciler biz de yeni romanları keşfedelim sizlerin hayatıyla beraber ne dersiniz??? ....

ki-8844.jpg

Son düzenleme:
canım süper anlatmışsın,bende kitap okumayı sevenlerdenim ve aynen yazdığın gibi okurken sanki ben yaşıyormuşum gibi hissediyorum.otobüste metroda farketmiyor gerçekten hayattan kopuyorum okurken(çok ciddiyim abartmıyorum) eğer bir de kitap sürükleyiciyse değmeyin keyfime.

benden kitap olmaz be hayalim,olsada millet okumaz:D olsa benim roman AşK romanı olurdu heralde,hayatının aşkını arayan,nerede,nasıl karşılaşacağını merak eden bir kız....veeee sonra ansızın hayatının aşkı karşısına çıkar roman biter......:D:D:D

Kitap okumaya basladigimda bitirmeden rahat edemiyorum ve iki uc gunde bitiyor bu da benim kotu yanim,cok aceleceyim.

Geri