gebe
  1. müslümankadın

müslümankadın Forum Okuru

Ya Vedut Duası okunuşu ve anlamı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında müslümankadın tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım Ya vedut Diye bir dua varmış bu duanın okunuşunu ve anlamını son derece merak ediyorum. Tam olarak duada neler deniyor neler anlatılıyor. Kız arkadaşım duadan bahsediyor ama bende bilmemezliğe vermeden he şu dedim de anlamını okunuşunu ve içiriğini benimle paylaşabilecek herkese teşekküor ediyorum bekliyorum. bu arada iyi yıllak kızlar. Tamamınız Meleksiniz sitenizde melek gibi :)

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ya Vedud duasını ve zikrini bende çok sık söyleyen biri olarak çok şükür hikmetlerinden Allah'ın izni ile faydanalandığımı söyleyebilirim. Ya Vedud duasının anlamı ve önemi hakkında size daha detaylı bilgileri aktarıyorum.
    Vedud ismi iki ayette (Hud, 11/90; Buruc, 85/14) geçmektedir.

"Ya Vedud" diye dua edilebilir. Allah’ın diğer isimleri gibi, Vedud ismi de ehl-i zikrin evratları arasında yer almıştır.

Ehl-i tefekkür Hakîm ismini zikrettikleri gibi, ehl-i aşk da Vedud ismini zikreder. Çünkü Vedud ismi, çok seven ve sevilen anlamına gelir.

Bu ismi zikretmekten maksat, Allah’a olan sevgimizi artırmak, onun bize olan sevgisini hatırlamak ve bu yolla Rabbimizle yakınlık kurmak içindir.

"Ya Vedûd!, Ya Vedûd! Ya Ze'l–arşi'l–mecid! Ya Mübdi', Ya Mu'id! Ya Fe'aalün lima yürid! Es'elüke bi–nuri vechikellezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi–kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi–rahmetikelleti vesiat külle şey'in. La ilâhe illâ ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!.."

Duanın Meali:

Ey Vedûd! Ey Vedûd! Ey yüce Arşın Sahibi! Ey kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi'! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey dilediği her şeyi yapan! Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nûru hürmetine; yarattığın bütün varlıklara hükmeden kudretin hürmetine ve her şeyi kaplayan rahmetin hürmetine istiyorum. Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bana yardım et. Ey güç durumda olanlara yardım eden ve ummadıkları yerlerden ihtiyaçlarını ellerine veren Muğîs! Bana yardım et!

Ya Vedut Duası okunuşu ve anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kunut duaları okunuşu ve anlamı

kunut duaları okunuşu ve anlamı

kunut duaları okunuşu ve anlamı kunut duaları ezberleme Merhaba Melek'ler, bu yazımızda Kunut Duaları ve okunuşu, anlamarına yer veriyoruz. Allah ona açtığımız elleri boş çevirmesin diyor ve sizleri Kunut Duası ile başbaşa bırakıyoruz Melek'ler. Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra...
  2. Ettehiyyatü Duası okunuşu ve Türkçe anlamı

Ettehiyyatü Duası okunuşu ve Türkçe anlamı

Ettehiyyatü Duası okunuşu Ettehiyyatü anlamı Ettehiyyatü Duası türkçe Ettehiyyatü Duası arapca Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizden Ettehıyyâtü duasının okunuşu hakkında bilgi isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda Ettehıyyâtü duası okunşu ve Türkçe anlamını sizler için paylaşıyoruz. Ettehıyyâtü Okunuşu Ettehıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât Esselâmü aleyke...
  3. İnşirah suresi   okunuşu ve anlamı

İnşirah suresi okunuşu ve anlamı

bu konu;inşirah suresi nedir,inşirah suresinin fazileti nelerdir hakkında bilgiler vermektedir Okumasını ve anlamını çok sevdiğim bir duadır inşirah suresi...Huzura kavuşturacak bir ayet her zorlukla bir kolaylık vardır(5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır)İnşirah Suresi: Okuyanı kalp sıkıntısından kurtarır, rızkını çoğaltır. İnşirah Suresini cam kaba yazıp, gül suyu ile...
  4. Ezan Duası Ve Anlamı

Ezan Duası Ve Anlamı

Bu konu;ezan duası ve anlamı hakkında bilgi vermektedir. Melekler beş vakit göklerde yankılanır ve bizi Rabbimizin huzuruna namaz kılmaya çağırır ezan.Ezanı Muhammedi olarakta adlandırılır.Ezan duası nedir nasıl yapılır.Dua Ayetler Hadis bölümümüzde. Ezan Duası Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim ezanı işittiği zaman: Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak...
  5. Amenerresulü Duası Okunuşu Anlamı ve Faziletleri

Amenerresulü Duası Okunuşu Anlamı ve Faziletleri

Yer gök dua üzerine demişler ve ne kadar doğru söylemişler. Hemen hemen hepimiz hayatımız boyunca mutlaka dua etmişliğimiz vardır. Biz müslümanların kutsal kitabı olan Kuran Kerim de geçen süreler vardır. Bu sürelerden biri de Kuranın kalbi denilen Bakara suresidir. Bakara suresinin 285 ve 286 nolu ayetlerinden oluşan Amenarasulü süresidir. Amenarasulü suresinin oldukça büyük faziletleri...

Sayfayı Paylaş