gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Yabancı dil bilmenin önemi

Konu, 'Egitim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

dil bilmenin önemi yabancı dil bilmenin önemi ingilizce almanca
    Yabancı dil bilmenin önemi
    Fare bir peynir kokusu duyup, kafasını dışarı uzatmıştı. Fakat bunun kedinin bir tuzağı olabileceğini düşünüp dışarı çıkmadı. Bekledi ve biraz sonra “miav” diye bir ses duydu.

Ertesi gün de peynir kokusunu aldı ve “miav” sesini duydu, yerinden çıkmadı.

Sonraki gün “havhav” diye bir ses duydu ve kedinin ortalarda olmadığını anlayarak dışarı çıktı. Çıkmasıyla pençe yemesi bir oldu. Kedinin tuzağına düşmüştü. Kedi yerde baygın yatan fareyi yanındaki yavrusuna gösterip izahat verdi: “Bak yavrum, sana dememiş miydim, ikinci lisan gibisi yok diye!”

Üniversitede okumak!

Üniversitenin ilk günü dekan bir sınıfa girdi ve “Günaydın!” dedi. Sınıf hep birden “Günaydın, hocam!” deyince, “A! Siz birinci sınıfsınız.” dedi.

Sonra açıkladı: “Bir hoca sınıfa girip ‘Günaydın!’ dediğinde, hepsi, ‘Günaydın, hocam!’ derse, birinci sınıftırlar; gazetelerini ortadan kaldırıp kitaplarını açarlarsa ikinci sınıftırlar; hocayı görmek için gazetelerinin yukarısından bakarlarsa üçüncü sınıftırlar, ayaklarını sıraya koyup gazetelerini okumaya devam ederlerse dördüncü sınıftırlar. Hoca içeri girip ‘Günaydın!’ dediğinde, bunu not alıyorlarsa master öğrencisidirler.”

Siz kaçıncı sınıftasınız?

Ümitsizliğe düşmeyin!

“Ümidini kaybetmiş olanın başka kaybedecek bir şeyi yoktur.” der Boise. Meşhur Edison ampulü (elektriği) bulmak için tam 1800 adet deney yapmış ve hepsi fiyasko ile sonuçlanmış. Ancak o yılmamış, kendisi ile dalga geçen bilim otoritelerine “En azından elektiriği elde edemeyeceğim 1800 yol biliyorum.” cevabını vermiş. Epiktotes “Yarın bambaşka bir adam olacağım diyorsan neden bugünden başlamıyorsun?” der.

Ders çalışma

Bir Latin atasözünde denildiği gibi “Damlayan su taşı deler. Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir.” Ders çalışmayı planlı hale, sürekli hale getirmek lazım. Edison’un çok sevdiğim bir sözü var: “Dehanın yüzde biri hüner, yüzde doksan dokuzu da terdir.” Ter dökmezseniz, zorlamazsanız bu iş olmaz. İşin en acı tarafı ter dökmeniz, zorlamanız, çok çalışmanız sonuçta başarıyı da getirmeyebilir. Ancak başarmak için gereken şartlardan en önemlileri bunlardır. Bir gün Einstein öğrencilerini sınava almak üzere iken öğrencilerinden birisi sormuş:

“Hocam sorular geçen sene çıkan sorularla aynı mı?”

Einstein cevaplamış:

“Evet sorular aynı; ama cevaplar farklı.” Allah, cevabını bilebildiğiniz sorularla karşılaşmayı nasip etsin.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    bencede Türkçe yanında ingilizce bilmek cok ise yarayacaktır . ha o kesmedimi o zaman almanca veya İSPANNYOLLLCAAAAA :D

3. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle 2. dil mükemmel bişey,inşallah üni.de 4 ya da 5 dile tamamlarımm :) hayalim :))

Yabancı dil bilmenin önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İşi bilmemin önemi

İşi bilmemin önemi

Bir fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinalardan biri arızalanınca fabrikadaki bütün üretim durdu. Mevcut teknisyenler makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yapılarsa nafile, bir türlü başaramadılar. Sonunda dışarıdan uzman çağırdılar. Uzman gelip makineyi İnceledi. Durumuna baktı. Sonra çantasından bir çekiç çıkardı. Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin...
  2. Yabancı Dil Kursları

Yabancı Dil Kursları

ingilizce yaz kursları ankara tömer ingilizce kursu macarca dil kursu macarca ÖSS, KET, PET - FCE ile TOEFL sınavlarına hazırlık kursları, 4,5,6,7,8. sınıf öğrencilerine, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kurslar, mesleklere yönelik teknik yabancı dil destek kursları gibi konularda eğitim veren kursların iletişim bilgileri ve web adresleri bulunmaktadır. AÜ Dil Öğretim Merkezi Ankara...
  3. Yabancı Dil Öğretmenliği

Yabancı Dil Öğretmenliği

yabancı dil öğretmenliği yabancı dil öğretmeni öğretmenliği hakkında bilgi puanları fransızca iş imkanları Çalıştığı eğitim kurum ya da kuruluşunda; öğrencilere ya da yetişkinlere, İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca dillerinden birinde eğitim veren kişidir. GÖREVLER Yabancı dil ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi...
  4. Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

yabancıların dilinden peygamberimiz peygamberimizi öven sözler peygamberimize söylenen güzel sözler peygamberimiz için söylenen güzel peygamber efendimize İslam dininin son Peygamberi Hz Muhammed ve İslam dini hakkında Müslüman olmamalarına rağmen sözleriyle onu adeta tasdik eden Mahatma Gandhi, Tolstoy ve Bismarc gibi daha nice yabancı aydın, devlet adamı ve sanatçıların sözlerini okuyunca...
  5. Bilmediğini bilmenin önemi !

Bilmediğini bilmenin önemi !

bilmemek, bilememek, bilmek, bilginin onemi, bilmedikleirmiz konulari burada melekler Sevgili Melekler, İnsan yavrusu sürekli soru sorar. Gerekli gereksiz (çünkü henüz neyin gerekli olduğunu bile bilmemektedir) her şeyi bilmek, öğrenmek ister. Sormuş olmak için sorar. Büyüklerini bayacak kadar, tekrar tekrar sorar. Herhalde bu takıntıda (1) hayatta kalmak için ne çok şey bilmesi...

Sayfayı Paylaş