gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Yabancı olmak budur...

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

Meleklerim bir ülkede yabancı olmak zor bir şeydir...konuşman farklı...yaşam tarzı farklı...yenı geldıyın şehre adapte olmak zordur ben biliyorum...ilk önce konuşmada zorluk çekersin....bir yere gıtdıyın zaman inadına türkce deyıl kendı dilini konuşmaya başlarsın hele birde hatanın farkına vardıysan üstüne üstlük utandıysanda kaçışı yok hiç bir zaman türkce konuşmaya çalışmayacaksın yoksa daha çok batarsın en iyisi susumakdır...:eek:lmadı: Birde konuşurken kendısını bulunmaz hint kumaşı sanan yabancılarda varki onlar ayrı bir komedidir...onların yanında gülme ve rezil olma şansın %100 olur...:hhh: Şimdi bir anımı anlatacam...ilk geldiyim yıllar pazara çıkmışım....patates satan arkadaşın yanına geldik....Satıcı ve benim yanımdaki şöyle bir konuşma yaşar...
    Yabancı:3 kilo kartoşka (kartoşka azerıi bir kelimedir...türkce karşılığı da patates olur )...:laugh:
    Satıcı:...................(cevap yok adam şokta....):hmm:
    Yabancı hiç tarzını deyiştirmeden tekrar sorar:3 kilo kartoşka....:hhh:
    Satıcıda tarzını deyiştırmeden aynı surat ifadesiyle bakmaya devam eder,cevap yok:...........:hmm:
    Ben o sırada gülmekten ağlamaya geçmişim müdahıle edemiyorum konuya...:hhh: bir kaç dakika sonra satıcıdan ses çıkar ve şöyle bir kelime kullanır..( ben o sırada yer açılsada yerin içine girsem dıye dualar edıyorum):D
    Satıcı:Siz azerisiniz...yenimi geldiniz?...:hhh: :hhh:
    sonunda yabancıda anlamışdır ama geçmiş ola rezil olmuşduk bir kere...
    Her pazar çıktığımızda o an aklıma gelir ve çok gülerim....Burdan o yabancıya seslenıyorum boş ver olur böyle şeyler...:hhh: :hhh::piha::piha::piha::piha:

Ya bir de uzun zaman sonra kendi memleketıne gitme vaktıdır...bu seferde yerler değişir..her yerde türkce konuşmaya başlarsın o da ayrı bır utanma yaşatır...:utan:
    Bu seferde ben kendımı rezıl etdım...bakkala gıtdım çekirdek alıcam...
    Ben:Bana bitane çekirdek vere bilirmisin?:hhh:
    Satıcı kadın bana bakıyor :hmm:( dengesiz sanırım diyordur kesin)
    Ben iki kere tekrarladıktan sonra yanı en son hatamı anladım ve düzeliş verıyorum kendı dılımde:çekirdek yerıne en sonunda doğruyu bulub söyledım(çok utanç verıcı kendı dilimi unutmuşum) :hhh: :hhh:...bide kadın beni tanıyor şimdi dıyordur ne hava atıyor bu böyle(kendini beyenmiş) :hhh:
    Allah kimseyi utandırmasın meleklerim.....

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Yadıklarında sana sonuna kadar katılıyorum.. İki dili konusmak cok zor ozelliklede karıstırdıgın zaman.. Benim de basımdan cok komik olaylar geçti... hehehe Allah hepimizin yardımcısı olsun....

Yabancı olmak budur... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Devirde Kadın Olmak !!!

Bu Devirde Kadın Olmak !!!

bu devirde kadın olmak Fıkralarda bile yoktur, yarım hamile olmak.. Ama hayatta var. Bu devirde kadın olmak, yarı hamile olmak gibi bir şey. Aynı anda hem hamile olmak, hem olmamak,.. hem de olmak-olmamak gibi yani... Hem seksi ve erkeksi savaşçı Zeyna, hem de giyinip süslenip Ken'i bekleyen Barbie Bebek olmak.. Hem erkeklerle, aynı okullarda eşit şartlarda okumak... Hatta daha iyi olmak.....
  2. Yıldız Tilbe - Kim Bu Gözlerindeki Yabancı

Yıldız Tilbe - Kim Bu Gözlerindeki Yabancı

Sendin içimi ateşi bitti bıktım yalanlarından zorla ele avuca sığmaz aşk kop gel günahlarından nazın sitemin belli değil ben senin anlayamadım sevda ateşin aynı değil ilk defa üşüyorum kollarında Kim bu gözlerindeki yabancı yaralar beni yüreğimden hani ben olacaktım yalancı başının tacı bugünün yarınlarının günahkar yakanı bırakmaz ellerim hani ben olacaktım yalancı başının tacı Sendin içimi...
  3. Deniz Seki - Kim Bu GözlerindeKi Yabancı

Deniz Seki - Kim Bu GözlerindeKi Yabancı

kim bu gözlerindeki yabancı akor söndü içimin ateşi bitti bıktım yalanlarından zorla ele avuca sığmaz aşk kop gel günahlarından nazım sitemim belli değil ben senin neyinim anlayamadım¿ sevda ateşin aynı değil ilk defa üşüyorum kollarında kim bu gözlerindeki yabancı yaralar beni yüreğimden hani ben olacaktım yalancı başının tacı bugünün yarınların günahkar yakanı bırakmaz ellerim hani ben...
  4. Bu Dünyada Kadın Olmak

Bu Dünyada Kadın Olmak

Bu dünyada kadın olmak Sevil ATASOY [email protected] Münih’te, Alte Pinakothek Müzesi’nin 2. katının tam orta yerindeki 7 numaralı salonda, ünlü Flaman ressam Peter Paul Rubens’in, 400 yıl kadar önce yaptığı tablolar sergilenir. Bunların arasında 2x2 metre boyutlarındaki, 2 kadın, 2 erkek, 2 melek, 2 de atın resmedildiği paha biçilmez eser, ilk bakışta at üzerindeki iki yakışıklı...
  5. yabancı olmak ne zormuş :((

yabancı olmak ne zormuş :((

Benim bir sorunum var bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.. Türkiyede yabancılar eğitim alması yani YÖS'le(yabancı öğrenci sınavı).Kendi ülkesinde sınava girip türkiyede okumak yerine burda sınava girip okuya bilmesi için.Bu sınavda sorulan sorular,zamanı yani kısaca ayrıntılı bir bilgim yok.Nette araştırdım ama yeterince bilgi bulamadım.Bana bu konuda yardım edersiniz çok mutlu olurum.

Sayfayı Paylaş