Yabancı Ressamlar Hakkında Özet Bilgiler

Konu, 'Resim Sanatı ve Ressamlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen New Member

  Ce: Yabancı Ressamlar Hakkında Özet Bilgiler

  Lorenzo de' Medici'nin himayesinde çalışan etkili bir Floransalı heykeltıraş, kuyumcu ve ressam. Öğrencileri arasında Leonardo da Vinci, Pietro Perugino, Domenico Ghirlandaio ve Sandro Botticelli sayılabilir. Aynı zamanda Mikelanj'ı da etkilemiştir. Erken Rönesans döneminin dingin klasik tarzında eser vermiştir.

  The Baptism of Christ
  [​IMG]

  Head of a Girl
  [​IMG]

  Madonna with Sts John the Baptist and Donatus
  [​IMG]
   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen New Member

  Ce: Yabancı Ressamlar Hakkında Özet Bilgiler

  Fransız pointilist ressam.
  Rouen’de Peinture et de Desin Rouen’de resim eğitimi aldı. Paris Beaux-Arts’ta genel olarak başarılı addedilmemesine karşın, resimde izlenimciliği,kendine has bir teknikle yorumlayarak tartışmalı bir üne sahip oldu.1882’ye kadar Paris Collége Chaptal’da öğretmenlik yaptı. Paris’in ilerici sanat çevresiyle irtibata geçti. 1884’de Salon des. Indépendants’ın kurucuları arasında yer aldı. Çoğunlukla kır manzaraları ve mutfak bahçelerini konu olarak aldı. Monet ve Camille’nin fırça vuruşlarından etkilendi


  Ekolü: Pointilizm
  [​IMG]
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen New Member

  Ce: Yabancı Ressamlar Hakkında Özet Bilgiler

  Bouguereau, Adolphe - William (1825 – 1905)

  Fransız Ressam William Bouguereau Fransa’nın Atlantik kıyısındaki La Rochelle’de, 30 Kasım 1825’de doğdu. Çok erken bir yaşta resme ilgi duymaya başladı. Şarap tüccarı olan Bouguereau ailesi, genç William’ın da aile işine girmesini istediler. Bir müşteri babasını, genç Bouguereau‘yu Güzel Sanatlarda okutmaya inandırdı. İzleyen yıllarda Bouguereau resim yapmayı ve çalışmayı beraber yürüttü. Daha sonra bir resim yarışmasında birincilik aldı. Buradan Paris’e gitti. François-Edouard Picot’nun stüdyosuna ve ardından da Paris’in Güzel Sanatlarına kabul edildi.
  19. yüzyılın birçok ressamı gibi Bouguereau’da biçem konusunda kendini dikkatle eğitti. Bir resmi çizmeye başlamadan önce nesnesinin tarihini iyice gözden geçirir ve resmin sayısız taslağını tamamlardı. Erken resimlerinin çoğu klasik tarih ya da mitolojiden alınan çıplak figürler ve dinsel konular üzerineydi. Özellikle köy çocuklarını konu alan çalışmalarıyla tanınan sanatçı güzel köy çocukları çizdiği için de sık sık bir Romantik olarak görülürdü. Çocuk portrelerindeki sıcaklığı, klasiklere olan bağlılığı ve usta renk kullanımı Bouguereau‘un resimlerinin en dikkat çekici yanlarıdır.

  "Her gün stüdyoma sevinçle dopdolu giderim; akşam karanlık nedeniyle durmam gerektiğinde, neredeyse sabahın gelişini bekleyemem. Çalışmam yalnızca bir haz değil, ama bir zorunluluk oldu. Yaşamımda başka ne denli şeyim olursa olsun, eğer kendimi sevgili resmime veremezsem, sefil olurum

  [​IMG]
  Eserin Adı: Fındıklar
  Yapım Tarihi: 1882
  Orjinal Ebadı: 87,5 x 134 cm
  Tekniği: Tuval Üzeri Yağlıboya


  [​IMG]
  Eserin Adı: Gönül Alma
  Yapım Tarihi: 1890
  Orjinal Ebadı: 145 x 91 cm
  Tekniği: Tuval Üzeri Yağlıboya


  [​IMG]
  Eserin Adı: Tarlada Çoçukların Mutlulugu
  Yapım Tarihi: 1900


  [​IMG]
  Eserin Adı: Sevimli
  Yapım Tarihi: 1879
  Orjinal Ebadı: 71, 6 x 50,1 cm
  Tekniği: Tuval Üzeri Yağlıboya
  Bulunduğu Yer: Özel Koleksiyon


  [​IMG]

  [​IMG]
   
 4. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen New Member

  Ce: Yabancı Ressamlar Hakkında Özet Bilgiler

  Camille Pissaro

  (Saint Thomas, Danimarka'nın Hint adaları 1830-Paris 1903 )
  Pissaro'nun babası Portekiz kökenli bir Fransız Musevisiydi.1841yılında Camille Batı Hint adalarını terkederek Paris'e geldi ve dogadan esinlenen çizimlerin öğretildiği Pension Savary'ye öğrenci olaarak girdi.
  Piisaro inançlı bir sosyalistttir.Bu nedenle köylü figürleri kullanmış,pazr yeri sahneleri işlemiştir.Bagımsızlıgı ve siyasal eylemleri,onun guruptaki diğer arkadaşları arasında ayrı bir kişiliğe sahip olmasına yol açmiştır..Emperyonist "devrim""in ateşli bir destekleyicisi olarak 1847den 1886'ya kadar açılan sekiz emperyonist serginin tümüne katılan biricik sanatçı,Pissaro'dur.Köy konularını vekırsal yaşamı seçmesinde Millet'i anımsatan bir şeyler vardır;bununla birlikte resimlerinde,parçalı ve birbirinden ayrı fırça vurşlarıyla tipik emperyonist tekniğini kullanmıştır.Monet ,Sisley,Renoir ve arkadaşlarının arasında bulunan diğerleri sehpalarını hoşlandıkalrı herhangi bir yere kurmakta özgür davranmışlar;görüntüden yada ışık etkilerinden hoşlandıkları herhangi bir yerin resmini oracıkta yapmakta sakınca görmemişlerdir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen New Member

  Ce: Yabancı Ressamlar Hakkında Özet Bilgiler

  Charles Clement Calderon

  [​IMG]
  ESERIN_ADI: Istanbul
  ORIJINAL_EBADI: 52 x 79 cm
  TEKNIGI: Oil on Canvas
  BULUNDUGU_YER: Özel Koleksiyon


  [​IMG]
  Grand Canal of Venice

  [​IMG]  1870 yılında Paris'te doğmuş 1906 da ölmüş.
  Cabanel üniversitesinde eğitim görmüş sanatçı, genelde Venedik resimleri ve manzara üzerinde çalışma yapmış.
   
Yabancı Ressamlar Hakkında Özet Bilgiler konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Sanat Akımları Özet Bilgiler

  sanat akımları özet çağdaş sanat akımları nelerdir hakkında bilgi nelerdir kısa bilgi kısa [COLOR=Red]MANiERiSM[/COLOR] Ronesans anlayisini takip eden surecte ve daha sonrasinda Avrupa'ya ve Avrupa ulkelerinin deniz asiri somurgelerine uzun sure hakim olan barok sanattan once kisa bir sure icin etkin olan akima manierism denir. Bu sanatin gercek oncusu Michalengelo Buonarroti olarak...
 2. evren hakkında kısa özet

  arkadaşlarım evren hakkında evrenin nasıl oluştuğu ile alakalı bana kısa br özet yazı vermeniz mümkün mü teşekkür ediyorum.
 3. Özet halında İzmirin işgali hakkında bilgiler verebilirmisiniz ?

  Ödevim var ve İzmirin İşgali konusunun özet bilgilerini yazmam lazım. Herkese yardım ediyorsunuz bana da bir el atın lütfen :)
 4. özet

  lütfen biraz daha genel ve kısa açıklyın yrn snavm var
 5. İstiklal Marşının kabulüyle ilgili özet bilgiler verirmisiniz?

  Merhaba.İstiklal Marşı hakkında araştırma yapıyorum da lütfen bu sayfaya marşımızın kabulüyle ilgili bilgiler yazabilirmisiniz..

Sayfayı Paylaş