Yabancı uyruklu biri ile evlilik yapmak günahmıdır?

quote icon makber Nickli Üyeden Alıntı viewpost right
evet handancacım müslüman olmayan herkes kafirdir...hiristiyan yahudi musevi ateist farketmez çünkü son inen din islamdır...hiristiyanlık ve yahudilik hak dindir fakat bir sonra gelen din ilk gelen dinin hükmünü kaldırır bu sebeple son gelen din islamiyettir...ayrıca hakiki hiristiyan ve hakiki yahudi kalmamıştır bu dinler değiştirilmiştir...

Ben sana katılmıyorum bu bahsettiğin dinlerin değiştirilmediğini sana kanıtlarım kuranı kerimde de sure ve ayetlerlede kanıtlarım.kurandaki çelişkileride ibraz ederim.buyrun konusalım
Yahudi ve Hristiyanlara Ehl-i Kitap denir.Ancak kalpleri Peygamber Efendimize ve Kur'an-ı Kerim'e ısınmadığı için küfür ehli(kafir)de sayılırlar.Bir kadının,Yahudi ve Hristiyan erkekle evlenmesinin günah olması kadının erkeğe duygusal olarak daha çok bağlanma ihtiyacı hissetmesinden ileri gelir.Bu duygusal bağ öyle bir noktaya gelebilir ki kadın dininden vazgeçebilir.Yoksa kadınların aptal olması ya da erkeğin zorlaması gibi bir durumun olması gerekmez.Ayrıca Kur'an-ı Kerim'deki çelişkili ifadelerle öteki kitapların değiştirilmesini ispat edin bakalım.Merak ettim nasıl ispat edecekmişsiniz.

hristiyanlık ve yahudilik hak dindir demişsiniz.,

hak olan hz isa ve ona inen incil,hz musa ve ona inen tevrat....

hz isa da,hz musa da müslümandı,ne hz.isa hristiyandı ne de hz musa yahudi.......

hz.adem den hz.muhammed sav. efendimize kadar gelen bütün nebi ve resuller müslümandı.....

yani hz.adem den hz.muhammed sav. efendimize kadar gelen bütün peygamberlere teslim dini yani hanif dini yani islam diniydi.

indirlen kitapların ismi farklı diye hepsine farklı farklı dinler indirilmedi.bütün peygamberler İSLAMİYETİ TEBLİĞ ETTİ İNSANLARA.....

Geri